Absťák

Seriál Dopesick skúma, ako jedna firma zapríčinila najhoršiu liekovú epidémiu v americkej histórii. Divákov zavedie do epicentra amerického boja so závislosťou od opiátov, od zasadacích miestností veľkých farmaceutických spoločností, cez zúfalú banícku komunitu vo Virgínii až po chodby protidrogového úradu. Navzdory všetkým prekážkam sa hrdinovia predstavia na napínavej a vzrušujúcej ceste za likvidáciou zbabelých korporátnych síl a ich spojencov, ktorí sú zodpovední za túto celoštátnu krízu. (Disney+)

Pajky3

Oxy - pilulka, kterou zná celá Amerika a tahle minisérie vypráví příběh o tom, jak se dostala mezi lidi a co s nimi provedla. Celé se to odehrává ve třech časových rovinách (což může být na začátku trochu matoucí), které vedou k jednomu závěru a tím je boj proti závilosti na Oxy. Je to skvěle obsazené, Michael Keaton je perfektní v roli doktora, Kaitlyn Dever září jako Betsy, ale vlastně každý hraje svou postavu na výbornou.  Je to silný příběh, který se celý nese v poměrně temné atmosféře. Sledujeme doktora, který nevědomky předepisuje návykovou látku, holčinu, která se na ní díky tomu stane závislá. Prodejce společnosti, který je vycvičen k tomu, aby prodával co nejvíc, ale také hlavouny společnosti, kteří dost dobře vědí, co jejich lék způsobuje. Jenže peníze jsou přednější. To vše doplňuje doplňuje tým vyšetřovatelů, kteří se snaží vybudovat případ proti velké farmaceutické společnosti a dostat je k soudu. Všechno to šlape dokonale a vypráví to příběh, který rozhodně stojí za sledování. Finále možná trochu zklame, protože není tak úderné, jak by si člověk přál, ale to je tím, že je podle skutečnosti a v té prostě bohaté farmaceutické neodstávají to, co si zaslouží. Jinak je to skvěle zpracované, šokující a hlavně návykové. ()

Kwaichi

Je skutočne ťažké sa vyznať vo farmaceutickom priemysle. Jednak človek v "moderných" medikamentoch vidí ľahkú cestu ako sa zbaviť problémov, no čo všetko sa za magickou tabletkou skrýva sa častokrát dozvieme až s odstupom času. Ak sa navyše jedná o produkt tak veľkej spoločnosti ako Purdue Pharma ktorá má dokonalé zvládnutý marketing, je ťažké ich lákavej ponuke odolať, najmä keď je tak ľahko dostupná. Je smutné, akú vysokú cenu musela spoločnosť zaplatiť za zbohatnutie jedného rodinného klanu. ()

Lachtaan

S potřebou dohnat zbylé resty na Disney+, než jej po roce a poměrně vyčerpaném obsahu opustíme, jsem zakusil minisérii, co disponuje opravdu lákavými čísly, ale téměř nulovými ohlasy. A je to obrovská škoda. Tenhle drsný příběh o jedné velké opiátové krizi šlape od prvních minut v pilotu až do závěrečných titulků v osmé epizodě a bez sebemenších okolků můžu prohlásit, že jde o nejlepší minisérii, co jsem viděl za posledních půl roku. [viděno na Disney+] ()

vyfuk

Občas by stálo za to si přečíst anotaci. To, co jsem pokládal za doktora House je nakonec něco mnohem komplexnějšího a více navázaného na náš život. Není to tak dávno, co se toto řešilo. A přitom to v něčem jelo dost pod radarem. Silný příběh o závislosti a o lidské chamtivosti, který snad někdy bude potrestán. Příjemný seriál, jestli se toho u něčem takovém dá říkat. ()

BoredSeal

Hlavní síla Dopesick je skandální příběh o legální výrobě drog, kdy divákovo rozčilení nebo deziluze stoupá s každou epizodou. Řemeslně by se tomu dalo pár věcí vytknout, skákání v časových liniích není vždy komfortní, obsazení Dawsonové a Keatona je tak trochu na jistotu, ale neuvěřitelnost, co je v kapitalismu v USA možné, přebíjí všechny nedostatky. ()

• Finnix (Michael Keaton) v jednej scéne povie, že pochádza z malého mestečka na juhozápade Pensylvánie. Keaton pochádza z mestečka Coraopolis na juhozápade PN. (Real Tom Hardy)
  • Peter Sarsgaard v rámci prípravy na svoju rolu strávil mnoho času s miestnou políciou v Daytone, štát Ohio, kde s nimi pravidelne chodieval na výjazdy a zásahy a mnoho času trávil konverzáciami s ľuďmi závislými od opioidov. Taktiež navštevoval väznice, kde sledoval ich abstinenčné príznaky. Uviedol, že táto skúsenosť mu dodala veľkú dávku empatie a porozumenia pre týchto ľudí. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej seriálu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Virgínia, predovšetkým v meste Richmond a Clifton Forge. Točilo sa od decembra 2020 do mája 2021. (Real Tom Hardy)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)