Nutně potřebuje práci, aby se mohla postarat o dceru. Nastoupí proto do farmaceutického start-upu, kterému se moc nedaří, a zaplete se tam do nebezpečného spiknutí. (Netflix)

mzss1

[45%] Moc jsem od od toho neočekával, ale prostě jsem to zkusil. Je to ukecané, tématem to nic víc nepřinese a v druhé cca půli je to už naprostá nuda. Emily Blunt to zahrála celkem dobře – do role se hezky popasovala, ale to je asi tak vše, co se týče kladů. Ostatní herci mě už tolik nebavili včetně Ch.Evanse apod… Jak říkám, asi tak ta první hodina ušla, prostě nic, co by mě extra iritovalo, jenže pak to ztratilo i ten minimální spád, co tento film měl. Ani to není moc zábavné … Takže asi tak … ()

POMO

Vliv Vlka z Wall Street přetrvává. Pain Hustlers jsou o dalším podnikatelském úspěchu podle skutečné události, který nebyl úplně zákonný. Na Emily Blunt v hezkých kostýmech se dobře kouká, Andy Garcia jako miliardářský boss je libový. Film se ale pohybuje v šablonách, chybí mu autorský režijní rukopis a přestože nenudí, jeho hodnota je pouze ve vysvětlení fungování obchodu s léky od výrobce po uplácení doktorů, kteří by je jinak nepředepisovali. Chamtivost a sobeckost, které zničí životy pacientů. Postava Emily Blunt jediná s výčitky a lítosti. A toť vše. ()

Malarkey

To, že je farmaceutické prostředí největší svinstvo světa je známý fakt. A tento film zlepšení stavu celosvětového mínění úplně nepomůže. To je ale dobře. Ať každý vidí, co je ve světě možné. Ať se každý podívá, kam se až dá zajít. Nemusí to být nutně farmaceutický průmysl, aby se v něm vymyslela nějaká sviňárna. Ale všichni víme, že léky tenhle svět bude potřebovat vždycky. Tak proč tomu nejít trošku naproti, že? Poměrně rutinní drama ozvláštněné o skvělý výkon Emily Blunt a překvapivé setkání po letech s Kevinovou matkou Catherine O´Hara. ()

T2

║Rozpočet $50miliónov║ Pekne špinavý biznis.  David Yates to v celku zvláda podávať pútavo na danú tému a z nejakým tým nadhľadom. Herci v pohode. /60%/ ()

Fr

„…MÁTE TÝDEN NA TO PŘESVĚDČIT NĚJAKÉHO DOKTORA, ABY PŘEDEPSAL TEN LÉK…“  Takže doktoři jsou stejně chamtivý a nadržení jako ostatní… a farmaceutickej průmysl je byznys jako prase… K tomuhle (ne)překvapivýmu zjištění je uzpůsobenej příběh, kterýmu vládne Emily Blunt a společně působěj na jednoduchý divákovy pudy… inu, proč né, páč kdo by nechtěl bejt bohatej, že? Dobrej film na zajímavý téma, navíc s dobrým obsazením, ve kterým se dá najít i kousek vtipu.  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je založen na knize „The Hard Sell“ (2022), kterou napsal Evan Hughes. 2.) Jde o volnou adaptaci skutečného příběhu, takže například hlavní postava Liza Drake v onom příběhu vůbec nefiguruje. 3.) Thx za titule „Vít Bezdíček“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Mám tyhle filmy rád, ale chyběl tomu větší tah na branku, dravější tempo i lepší situačnější humor. Wall Street i Dumb Money je teda o level možná o dva výše, ale i tak má Pain Hustlers světlé momenty. Dějově sice jede dle zajeté šablony a jede bohužel bez překvapení. Emily Blunt získá se štěstím zajímavou práci a začnou se vydělávat slušné peníze, jenže člověk je na vrcholu jen chvíli a klasicky se to začně opět sypat a člověk tak nějak už čeká až to skončí. Takže pár hluhých míst se tu bohužel najde, ale to nahlédnutí do korupce farmaceutického průmyslu bylo fajn. Soud dopadl zajímavě a pro mě překvapivě a Emily Blunt si to kradla hezky pro sebe. Silná trojka. 65% ()

dO_od

// Dobrý reminder, že už musím dojet Dopesick. Yatesův film by šel určitě strhat za milion věcí (přišel pozdě, je dost povrchní, nabízí jen pohled těch, co to prodávali atd.), na druhou stranu Emily Blunt je tady prostě tak dobrá a sama si pro sebe krade celý film, že mhouřím obě oči i nad tou očividnou a místy polovičatou (i když po stránce tempa pořád funkční) stylizací do Vlka z Wall Street a dávám slabší sedmičku. Na *film Netflixu* dobrý :) ()

Botič

Tahle pilulka obsahuje malé procento chladnokrevnosti, ale i humánnosti. Nikdy to pořádně nezarezonuje. Emily nemá moc příležitost svojí postavu někam posunout. Ten vývoj z nuly na sto je tak rychlý, že se mu poměrně těžce věří. Látka mohla mít v jiných rukách potenciál ala Erin Brokowich. Na druhou stranu to není bolestivé, jen to po sobě nezanechá silnější dojezd. ()

3DD!3

K doktorovi až na smrtelné posteli a do lékárny ani pro vitamín C... Podařená netflixárna natočená v nečekaném Vlk z Wall Street tempu o vzestupu jedné začínající farmaceutické firmy a o tom, že nenažranost trhu zabíjí. Herecké trio Blunt, Evans, Garcia si vychutnává každou scénu, ale je to právě Emilly Blunt, která pozvedá svou komplikovanou motivací Obchodníky s bolestí o stupínek výše. To kapitán Amerika je nečekaně upozaděný. Ovšem podpůrnou obchoďáckou sviňi, která ví že takhle to prostě funguje, zvládá na jedničku. Milé překvapení, hlavně pro rutinéra Yatese, který po kouzelnících potřeboval vykoupení jako sůl. ()

castor

Další z popisů cesty na vrchol a následného střemhlavého pádu. Legální výrobu narkomanů po americku nám nedávno poutavě představila série Absťák. Agresivní marketing, zamlčování i vyloženě lhaní o návykovosti, protože na OxyContin si přece závislost vytvoří méně než procento lidí. Zatímco tam začal tenhle „zázrak“ předepisovat maloměstský lékař Michael Keaton, tady musí Emily Blunt svého chlebodárce pro svůj kouzelný sprej k tlumení bolesti teprve zlomit. Coby svobodná matka má totiž pár dní na to, aby přesvědčila zástupce farmaceutického start-upu, že na tenhle byznys má. Tempo, energie, rychlý střih, stylizace. Otázkou je, zda tohle všechno danému tématu (co oběti a jejich blízcí?) sluší. Fiktivní společnost Zanna se opírá o reálnou kauzu, do hloubky ale nejdeme, spíš kloužeme po uhlazeném povrchu, po kterém se nicméně nejlépe dokázalo sklouznout několik nápaditých scén a zejména samotná energická Blunt, která zažívá silné období (ponurá a meditativní série Angličanka, Oppenheimer) a která tuhle honbu za předepsáním léku namísto konkurence nehorázně táhne. ()

formelin

Slabší 2 / Další přírůstek k důležitému tématu farmaceutik, jenže ke skvělému Dopesick či slabšímu Painkiller to má daleko, velmi daleko. Mimochodem, ve zmíněných seriálech byla linka bezpáteřních/chamtivých prodejců kvalitně zpracována. David Yates je sice zkušený filmař, ale rovněž rutinér, což je ve výsledku znát, protože natočil jen generický film, bez invence a herci vlastně neměli moc co hrát, protože scénář je takový nijaký/nedotažený, kde mi ani jedna linka – prodejci/rodina – nefungovala. ()

Vavča

Emilka Tupá ukazuje odvrácenou tvář USA, která se s prekariátem nemazlí, když se rozhodovala co s načatou kariérou striptérky/singl matky, tak fentanyl byl jasná volba... Nesmírně důležitý film, který perspektivní zkratkou ukazuje, co stojí za příčinou strašlivé drogové epidemie v USA, která má milióny obětí a dosud neskončila (doporučuji analýzy https://www.youtube.com/watch?v=caFtIPwNDlI&t=1062s a  https://www.youtube.com/watch?v=7QjYN5jYo_o&t=551s). Film samozřejmě herecky dominuje Emily, ale ani Chris Evans se neztratí. Andy Garcia v roli málomluvného "šíleného" vynálezce má charisma i s minimem slov. Chápu, že filmu se vyčítalo, že je plytký a nedostatečně prokresil charaktery, ale motivaci postav zobrazil dovedně, stejně jako šílený USA zdravotní systém. Černý humor přechází někdy do trapnosti, ale také do tragédie. Tohle je možná to hlavní co lidem vadil. Já s tím však žádný problém nemám, míchání žánrů je pro příznivce asijského filmu normální, takže je to nemůže překvapit.  Velice důležitý film vypovídající o současné situaci v USA. Z té země se stává troska, která ruinuje vlastní lidi v masovém měřítku... ()

k212

První část filmu jede na satirické vlně, všichni víme, že to zlatý prase není tak úplně čistý, fentanyl proudí k lidem s rakovinou, sice díky skvělému systému úplatků, ale sic. Jenže farmaboss a jeho pohůnci jsou sjetí nenažraností a chtějí víc, tak teda vyšroubují úplatky na vyšší level a doktůrci předepisovači ochotně nastartují off-label use. A lidi začínaj umírat z jinejch důvodů než je terminální stadium rakoviny - na starý známý předávkování! Naštěstí má tenhle raketovej výstřel na burze slabej článek - svědomí (+ jedno mcguffin překvapení). Takže druhá polovina filmu se už nevznáší na lehkosti satiry, ale povaluje se v těžších vlnách dramatu. Emily hraje na 100%, pod palcem má jedinou postavu, která více odhaluje motivy svého jednání a díky tomu uvěříme jejímu obratu v poslední třetině děje. Beru to jako exkurz do "fungování" farmaceutického průmyslu a upozornění na zneužívání legálních drog ve velkém, s požehnáním lékařů, kteří ochotně na zacinkání zlaťákem podškrábnou předpis komukoliv na cokoliv!  "I know how to talk to my own prescriber." ()

Anderton

Pokiaľ vaša zamestnankyňa bude od vás požadovať peniaze na operáciu dcéry, určite ju neodmietnite! V skratke prerozprávaný komplexný príbeh jednej ambicióznej ženy a jednej farmaceutickej firmy. Možno až v skratke príliš veľkej, s čím súvisí najmä to, že si ťažko urobíme objektívny názor na hlavnú hrdinku. Ide tak skôr o materiál pre jednu hutnú sezónu seriálu, avšak Yates točí tak pútavo, že zase niet času na nudu a zároveň máme stále vo všetkom prehľad. Preto aj dilema v hodnotení, v skutočnosti je to určite 7/10. Atmosférou niekde medzi Ďakujeme že fajčíte a Erin Brokovich, spomeniete si možno aj na Stávku na neistotu a ďalšie podobné filmy. ()

Claw

"Obchodníci s bolestí" jsou opiátovým zpracováním "Vlka z Wall Street" po vzoru "Sázky na nejistotu", což znamená, že jde o opravdu zábavný skutečný příběh s jasným cílem, ale zároveň je opravdu těžké popřít, že tvůrci k vyprávění tak důležitého příběhu přistoupili tou nejbezpečnější a nejnudnější cestou a přehlušili tak vážnější aspekty ve prospěch něčeho obecnějšího. Emily Blunt je skvělá, film chce, aby vám na ní i přes všechny nedostatky upřímně záleželo, a díky jejímu umu se to skutečně daří. Chris Evans se i nadále vzdaluje od Kapitána Ameriky, jak jen to je v lidských silách, dalším nenáročným, ale příjemným nenapravitelným hajzlem. Je dobré vidět režiséra Davida Yatese, jak se konečně vymanil z franšízy "Harryho Pottera" a že dokáže utáhnout i svůj vlastní film, kdy během dvou hodin dokáže bez větších výkyvů zabavit a vystavět příběh na úrovni zkušeného rutinéra. Film úspěšně odhaluje hrubé podvody a vykořisťování v oblasti prodeje léků a širší dysfunkce zdravotnictví a právního systému. Takže za tuhle část také palec nahoru. /60%/ ()

Chrustyn

David Yates není dobrý režisér a ukázal to už ve svých sterilních Potterovkách. Obchodníci s bolestí stejně jako brýlatý čaroděj, nemají svůj vlastní ksicht a pouze opisují od zkušenějších tvůrců a ještě dost bídně. Je to docela smutné vzhledem k povedenému hereckému obsazení a zajímavému tématu. ()

Arsenal83

Pred 10 rokmi do nebies chválili Vlka z Wolf Street. V čom je tento film horší? Okrem mimoriadneho výkonu DiCapria v roku 2013 určite v ničom. Ešte aj herecké výkony boli všetky parádne, hoci ani jeden nebol písaný na to, aby získal Oscara, o to vo Wolfovi samozrejme šlo, keď sa nám Leo plazil sfetovaný. Tematicky je tento film ale vyššie než nejaké odrby na burze. Poukazuje na falošnosť celého toho farma priemyslu a falošnosť aj doktorov, s ktorými sa dennodenne stretávame a máme ich pomaly za polobohov, ktorí nás jediní dokážu zachrániť. A potom sa niekto môže diviť, že oni to robia hlavne pre peniaze a predpíšu vám hocičo, čo im hodí niečo do kapsy. A nech aj ukážu, že toto je len výnimka, že to bol škandál, na ktorý sa prišlo, aj médiá to boli šokované, pre mňa to je len špička ľadovca. Ak by liek nespôsoboval závislosť, škandál by nebol. A otázka je koľko tých šmakociniek závislosť nevzbudzuje, a tak sa predpisujú hromadne a niekto pekne zarába. No a potom človeka napadne ešte jedna šmakocinka, ktorú nám dva roky vycapovali na oči ako jedinú záchranu pred najsmrteľnejšou chorobou histórie. Aj tu roky ešte len možno odhalia zaujímavé skutočnosti. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)