Drama o příčinách a dopadech krize zneužívání opioidů v Americe, které sleduje osudy jejích viníků, obětí i právničky, co se snaží celé tragédii přijít na kloub. (Netflix)

Soundtrack

Skvělý seriál, který nahlíží na zneužívání léků (drog) z více úhlů pohledu - výrobci, prodejci, oběti a právníci. Je to seriál o čím dál tím víc aktuálním problému závislostí na všeličem. Fakt mě překvapilo, že OxyContin je k dostání i v ČR (samozřejmě na předpis). Taylorovi Kitschovi jsem hodně fandil. ()

666teen

Takže pokud to správně chápu, tak horká válka proti drogám probíhá v různých banánových prdelích, kde Svobodný Svět nahání všelijaké Juany a Escobary, aka výrobce sněhu. Doma si přitom vypěstovali naprosto zrůdnou, státem požehnanou hydru, která si ta svoje syntetická hovna prodává vesele a naprosto legálně do teď. Zob, zob, cink cink. Mě to tedy podezřele připomíná konkurenční boj. Copak by nám k tomu řekl Rudy Purdue Giuliani? ()

aquiver

Hodně povedený a silný seriál o zneužívání OxyContinu v Americe. Kde je ta hranice, kdy je lék na bolest  návykový a pacienta poškozuje ještě víc, kritika komerčního korporátu, kterého zastupují holky se sexy úsměvem, a manipulací vnucují lékařům něco, co vůbec neznají, a samozřejmě dopad na společnost... 80 % ()

Superpero

Peter Berg umí točit zábavně a Painkiller není výjimka. Dobře se na to kouká, i když je to opět delší, než by se slušelo. Vyniká to hlavně v bláznivějších pasážích, kde Matthew Broderick triumfálně běhá po baráku v kimonu a  komicky tančí, nebo si tam hraje s obřím psem, aby dal najevo pohrdání úřady. Je prostě vtipnej. O hodně sympatičtější než ta vyšetřovatelka a vlastně jsem mu ani moc nepřál basu :) Linie se závislostí dobráka Taylora Kitsche je větší drama, ale tak nějak mi to s tim nabručenym ksichtem úplně neprodal. Prostě Painkiller je nejsilnější v odlehčených, dekadentních částech, kdy staří nadržení doktoři plácají zadky hamižnejch mladejch holek. ()

nineweh

Bohužel, pro lidi, kteří četli skvělou knihu Empire of Pain (nejen autorův článek v New Yorkeru), je tohle až příliš zkrácené, zhuštěné a fikcionalizované. Dokonce i seriál Dopesick si s látkou podle mě poradil lépe, tady je sice od všeho trošku (dějiny rodiny Sacklerů, vznik OxyContinu, jeho "tlačení" obchodními zástupci Purdue i doktory, oběti, vyšetřování, proces...), ale přes manýristickou filmařinu se k člověku pořádně neprofiltrují ty informace, které by měl dostat. Mělo to mít buď víc dílů, nebo víc sérií, takhle je to jen vizuálně přeplácaný a přitom velmi osekaný letmý pohled na opiátovou krizi, který ale doufám v divácích probudí touhu zjistit si o ní něco víc, než co mu překládá tahle minisérie. ()