Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

Sarkastic

No, docela dobrá komedie. Škoda jen, že toho dojímání a roztomilosti ve formě malé holčičky bylo podle mě zbytečně dost a hlavně na úkor žánru. Podobné téma Veber dokázal lépe uplatnit v pozdějším snímku Drž hubu!. Ale jinak se zde najde několik opravdu vtipných scén a když k tomu připočtu ještě sehrané herectví Gérarda a Pierra, dojdu ke 4*. ()

Gilmour93

„Jsi krásná, maminko.“ Tenká hranice mezi rukojmím a únoscem, otec a otec a ve finále máma s tátou.. Francis Veber přesně dávkuje dojemné i vtipné polohy a kdo má doma podobnou holčičku jako je malá Jeanne, nemusí se vůbec stydět, když se mu na konci vženou cvrčci do očí. Americký remake s Noltem (typologicky jak by Gérardovi z břicha vypadl) je však bohužel zbytečný jak Cajthamlová u ledničky Marlona Branda.. ()

sud

Skvělá krimikomedie s výtečně trhlým Pierrem Richardem a jeho kolegou tvrďákem Gérardem Depardieuem. Ten nápad je opravdu jedinečný. Ve filmu je spoustu vtipných scén a také dost smutných. Zkrátka "Uprchlíci" je komedie při které budete slzet a nejen smíchy. ()

ClintEastwood

Já mám nohy z tvarohu! Podle mého soukromého názoru jeden z nejlepších filmů Francise Vebera i Pierra Richarda (o fous před JSEM NESMĚLÝ, ALE LÉČÍM SE), který odstartuje dnes již legendární scéna s nepovedeným přepadením banky. Drsný Gérard Depardieu ve vedlejší roli, za roztržitým Richardem herecky vůbec nezaostává a vyloženě s ním kontrastuje. Dojemný, ale i velmi vtipný snímek, který pohladí. ()

D.Moore

Další komediální extratřída Francise Vebera aneb Do třetice všeho skvělého s Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu. Zkuste udržet bránici v klidu a neprskat smíchy při úvodním přepadení banky, při návštěvě zvěrolékaře, při nenápadné chůzi po ulici, při návštěvě opilého doktora... Jen si to zkuste. Ať mi je sebevíc mizerně, já to prostě nedokážu. ()

MMR

Tak určitě bych si vzal za rukojmí toho největšího pořízka co tam je:-D Nojo, stará francouzská komedie. Začátek velice skvělý, později už to bylo slabší. Ale stále perfektní. Tomuhle prostě nejde nic vytknout. ()

gogo76

Richard a Depardieu je výborná dvojka a ja som sa slušne bavil. Nie je to komédia pri ktorej sa budete od smiechu váľať po zemi, ale dokáže navodiť ten pozitívny, príjemný a odľahčený pocit, navyše citlivý a dojemný príbeh s malým dievčaťom dokáže chytiť i za srdce. Chémia medzi hlavnými postavami klape a Richard je tu v svojej typickej roli smoliara, ktorá nikdy nesklame. Tak ako k "Funesovkám" i k tomu neodmysliteľne patrí starý dobrý český dabing. 80%. ()

pepo

Obcas naozaj staci dobre napisat a spravne obsadit hlavne postavy. Richard aj Depardieu su velmi sympaticki, dievcatko dojemne a film prijemne utiekol. 7/10 ()

Xmilden

Zcela určitě je na kvalitě příběhu znát ruka Francise Vebera, který připravil vělice chutnu krmi a potřetí nás nechal setkat s dvojicí Richard/Depardieu. Tenhle Richard je můj asi nejoblíbenější. 80% ()

liborek_

Skvělý film ze starých dobrých časů francouzské komedie. Spojení Gerard Depardieu - Pierre Richard - Francis Veber nemůže vydat nic špatného a tenhle film je toho důkazem. Originální, vtipná a ohromně svěží krimikomedie o tom, co se stane, když si tvrďák s nemehlem prohodí role... Velice roztomilá byla i malá Jeanne, která se tak hezky starala o raněnéo Lucase. Z naprosto protikladných postav, s dokonale rozdílnými osudy, se stávají přátelé, jež už zřejmě nic nerozdělí. ".. a nechcete ho raději utratit..?" :-)) Opravdu vynikající komedie!! ()

LiVentura

Tak toto snad už musí být klasika, herecká dvojice Richarda s Depardieuem už je nezapomenutelná, i když mi někdy ta komediální strnulost Gérarda vadila, to přiznávám... ()

Hunt

HUDBA: VLADIMIR COSMA; Kdysi jsem viděl americkou verzi a zcela mě otrávila. Na doporučení jsem shlédl původní francouzský film a mile mě překvapil, že to samé se dá natočit jemně a vtipně. A jsme u toho: "když dva dělají totéž, není to totéž" ()

lamps

Skvělá souhra dvojice Richard-Depardieu plus nápaditý scénář, dobře zvolená stopáž a výborně napsaná postava malé Jeanne dělá z Uprchlíků klasickou francouzskou komedii, na kterou se vždycky rád znovu podívám. ()

Boogeyman

Dokonalá framcouzká komedie s úžasně sehranou ústřední dvojicí! Když jsem viděl americký remake, přišlo mi to jako humr politý hnědým kečupem! ()

kingik

Potrhlý Pierre Richard a dobrácký kasovní lupič Gérard Depardieu jsou hlavními protagonisty této bláznivé, ale i dojemné komedie o jednom zpackaném přepadení banky, jedné nemluvící holčicce a přátelství, které se zrodilo z jedné nesourodé dvojice mužů. Richard je potrhlík jak se patří, ale svou postavu dokázal obohatit o uvěřitelný lidský rozměr a Gérard Depardieu je pak k němu důstojným partnerem, který ho vždycky vytáhne z bryndy. Komedie je to zdařilá, ale k absolutnímu vrcholu ji přece jenom něco chybí. 80% ()

Anderton

Asi môj najobľúbenejší Richardov film. Tých dôvodov je viac. Hrá tu síce zase kolosálneho blba, ale nie je zároveň aj zvodca žien. Má super parťáka, s Gerardom im to sekne a obaja sú tu veľmi sympatickí, čo sa nedá o ich úlohách tvrdiť vždy. No a tento film má srdce a je úprimne sentimentálny. V neposlednom rade tu je prítomná nevtieravá kritika spoločnosti a akýsi veľmi odvážny pohľad na nový typ rodiny. Nezabudnem na hlášku, kde Depardieu nepriamo porovnáva kriminál s manželstvom. ()

Frajer42

V tomto pokusu o komedii bohužel zásadně chyběla klíčová složka - humor. Počet pousmátí bych spočítal na prstech jedné ruky a zdaleka bych nevyužil všechny prsty. Mnohem více zde funguje paradoxně ta vážná složka. Všechny ústřední postavy ve vás vyvolávají místo humoru spíše soucit a celá humorná složka jde tímto do hajzlu. Příběh je rovněž dost o ničem. [20 %] ()

nascendi

Tomuto filmu dali iba dvaja z mojich sledovaných užívateľov dve hviezdičky. Ja som tretí a nemôžem inak. Pamätám si na film Dotieravý chlap s Venturom a Brelom, ktorý bol predobrazom najmenej piatich ďalších (vrátane tohto), ktorých základným motívom bolo nechcené spojenectvo zločinca a neschopného nešťastníka. A keďže dvojica Depardieu a Richard je pre mňa pokynom, aby som film nechal na pokoji, tak budem pokyn rešpektovať, aj keď som si ho pred časom pozrel celý. ()