Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

Martrix

Dnes se pro takový typ filmu vžilo označení dramedie. Typicky francouzské fórky namixované s rodiným dramatem. Kouzlo Uprchlíků spočívá právě v tom, jak zručně je to namícháno a pak samozřejmě v ústředním triu. Malá Jeane by si omotala kolem prstu snad i Herodota. I když se místy tlačilo hodně na city, celkový dojem to nekazí. ()

Courtemanche

Nejlepší film dvojici P. Richard - G. Depardieu. Povedená komedie i drama, film ne že neztrácí dech, ale je z minuty na minutu lepší a lepší. Hodně dobrá kombinace různých stylů. 4,5/5 ()

morena.jea

Dokonalý film a úplne naj je malá Jean. Scéna keď si ľahne k ranenému Lucasovi, k tomu hrá dojemná hudba. To dokáže natočiť iba francúz. ()

fabecc1222

V první polovině klasicky ujetá Francouzská komedie staré doby, která ale v druhé polovině přechází díky přítomnosti Jeanne až do takové melancholické podoby, s výrazným sociálním poselstvím. Přesně takový ten typ filmu, který pobaví, ale zároveň předá i něco víc. ()

Autogram

Film, kde sa Pierre Richard príliš nestrápnil, ako zvykol inde. To už neplatí o jeho filmovej postave, vykradnutie banky je v štýle blbý a blbší, ale francúzskej komédii odpustím všelijaké nelogickosti. Sympatické dievčatko, kvôli ktorej sa všetko udialo, nemusí ani veľa hovoriť, aby bolo všetko jasné a možno občas vypadla aj slza divákovi. Priaznivci klasickej rodiny si film do vitríny nedajú, ale náznaky sú tu natoľko nevinné a zábavné, že by ho určite nezatratili. ()

Pecival

Pohodový, příjemný film, u kterého jsem se ale smál méně než by se na komedii slušelo. A jelikož mě dojemné scény jaksi míjeli a přestože některé scény byly kouzelné (například s tím zvěrolékařem) dávám pouze lepší tři. ()

Josefin

Nádherná podívaná, komedie se skvělými hereckými výkony, duo Depardieu a P.Richard působilo naprosto dokonale. Herecký koncert a dojemný příběh, který mě rozplakal. Scénář a režie F.Veber velmi působivé a neokázalé emoce. ()

Georgex

Říká se do třetice všeho dobrého a tento film je toho nejkrásnějším úkazem. Francis Veber postavil potřetí a naposled před kameru komediální duo Pierre Richard a Gérard Depardieu a opět o chlup překonal své dvě geniální předchozí komedie. Uprchlíci je krásný příklad toho, jak z té nejbanálnější zápletky lze vykouzlit takřka dokonalou komedii s dojemným příběhem, při které se budete neustále smát a zároveň plakat dojetím. Moje hodnocení 85%. ()

Ironfood

Začátek vypadá dost slibně (mimo jiné výborný zvěrolékař v podání Jeana Carmeta), bohužel postupem času se tu čím dál více (a celkem laciným způsobem) hraje na city, zatímco humor ustupuje do pozadí. ()

venca163

Tyhle nedělní pohodovky z Francie, většinou u toho skejsnu až do konce, když si nedam pozor a rychle nepřepnu. Hodnocení pak většinou spíš odráží, jak jsem se ten den měl. Je to taková lehounce nadprůměrná komedia/citovka. (70%) ()

femme fatale

Kdykoliv vidím pokusy udělat něco, co se kdysi povedlo znovu (v tomto připadě spolupráce dvojice Richard-Depardieu) už dopředu doufám, že to nedopadne katastrofálně, ale bohužel ve většině případů to tak je. Jak se mi ulevilo, že u Uprchlíků to vyšlo. Po úspěchu Kopyta z r. 1981 se také tato komedie kvalitně povedla a byla to zase neskutečná zábava. ()

ranp

Další velmi dobrý film od Francise Vebera. Je to sice docela ztřeštěné a bláznivé, nicméně poměrně dost vtipné. Richard i Depardieu tu opět ukázali, že mají značný komediální talent. Na plné hodnocení to u mě sice není, ale moc k tomu nechybí. ()