Domobrana aneb vezměme spravedlnost do vlastních rukou, občané! Až příliš aktuální se po letech jeví francouzský thriller z roku 1979 režiséra Alaina Jessuy Psi. Malé městečko zajaté ve svých maloměstských poměrech, kde život i lékařská praxe by mohla plynou v poklidu každodennosti a přátelství. Ale lékař Henri Ferret zjišťuje, že nejčastějším zraněním je psí kousnutí. Po brutáním napadení mladé ženy si i další občané začínají pořizovat psy na svou obranu a cvičí je k útokům na lidi. Mění se atmosféra v městečku, mění se i lidé, každý cizinec je podezřelý a vlastně vinen, každý, kdo nejde „s námi“, je nepřítel. (Česká televize)

andrii

Páníčci sic štěkají, leč sami se bojí kousat. Hlídači noci, co nespí, vycítili krev. Vypustili je, trhače...na tu nelidsky lidskou zvěř. ()

noriaki

Z takového námětu by Carpenter natočil parádní béčko. A vůbec by do toho nemusel tahat psychologii, nebo sociologickou studii společnosti. Alain Jessua se k tomu odhodlal, a žádnou díru do světa neudělal. Snímek hodně slibuje, leccos naznačuje, jenže většinu času jen klouže po povrchu. Co mu chybí na atmosféře, to nahrazuje akcí, sice syrovou, ovšem nikterak efektní nebo zajímavou. Několik scén se ovšem bez debat povedlo, a zbytek překlenul Gérard Depardieu svým skvělým výkonem a velkým charisma, takže výsledný dojem není vůbec špatný. Filmu však chybí údernost, která by dala režisérovým myšlenkám sílu, jež by si zasloužily. ()

VanTom

Na malém městě není bezpečno, řádí tu znásilňovač, černí přistěhovalci rozkrádají auta a mladí chuligáni ruší pořádek, proto si "řádní" občané houfně pořizují psy a cvičí je v útocích na lidi (= berou spravedlnost do vlastních rukou), aniž by si uvědomovali, že tím zároveň přiživují agresivitu a nesnášenlivost u sebe samých. A to vám povím, že přítomnost velkých hafanů, všude doprovázejících své majitele, hodně zneklidňuje, přestože po thrillerové stránce snímek strádá a nedokáže eskalující násilí mezi dvěma tábory dostatečně podat. Tematicky je ovšem dnes možná aktuálnější než v době vzniku. Mezi 3 a 4 * ()

Autogram

Malé francúzske mestečko a v ňom sa obyvatelia delia na štyri kasty, každá so svojimi viac alebo menej pochybnými hodnotami: černošskí zlodeji, motorkársky gang, psíčkari s bojovými psami, sem tam nejaký násilník, a polícia, ktorá radšej nič nerobí. Nečudo, že ľudia berú svoju ochranu do vlastných rúk, zásobia sa psami, a majú z nich aj vraždiace zbrane. Hlavnou postavou je sympatická žena, ale aj tak nie je poriadne s kým sympatizovať, snáď s doktorom, ktorý si jediný zachováva chladnú hlavu. Celý film je nejako zvláštne natočený, zostrihaný a s divnou hudbou, ale vysoko treba oceniť scény s psami, vidno tam majstrovstvo ich výcviku, a to ich tam bolo aspoň desať. Pri trochu lepšom scenári a prevedení by to mohli byť aj štyri hviezdy, no mnohé rozpačité filmové momenty mi v tom zabránili. –––– Lare, vpřed! To je ono, trhej, pejsku. Výborně, pejsánku, jen ho trhej! Ber ho! A rvát, a rvát. Líbí se ti to, jsi skvělý! Rvi, rvi, rvi! –––– Dobrý vůdce, to je podle mně předpoklad životaschopné společnosti. –––– Tak vypadá šťastné město, kde opět zavládl pokoj... ()

Nail

Depardieu jako cvičitel psů, které od svých psů nechce agresivitu, ale naučit je kousat na správná místa a tím z nich spíše dělá psí zabijáky. Spíše je v tomto filmu ukázáno, že většinou není na vině pes, ale pán. Ale něco mi k tomu chybělo a pro mě se film stal spíše průměrným. ()

tranquill

"Ono se krade, lidé se mlátí pro nic za nic, člověk by řekl, že jsme v Americe..." Podivně natočený thriller, to Francouzi "umí"... ()

Rockerman

Nevím jak vy, ale já jsem byl po většinu času na straně pejskařů. Když je policie neschopná berou si lidé spravedlnost do vlastních rukou. V Americe berou do ruky kvéry nebo baseballové pálky, Francouzům stačí psi. Nešlo si nevšimnout, že tmaví spoluobčané žili v ústraní na periferii společnosti. Jaká je situace nejen ve Francii, ale celé Evropě dnes všichni víme. Možná, že by bylo třeba více Morelů. Děj trochu chaotický, ale dalo se na to dívat. ()

dogma97

Kostrbatá nefunkční symbolika, které je podřízena celá konstrukce příběhu. Některé scény se psy vypadají jako převzaté z komedie pro děti. ()

SAINTS

Zo samotneho nametu sa dalo určite vytažit aj viac ako len lahko nadpriemerny film.Ked zoberu spravodlivost do vlastnych ruk občania malo kedy to dopadne dobre.Malomeštania boli v tomto filme značne rasisticky a černoši po deviatej nemohli vyjst na ulicu,lebo by ich dohryzli psy a miestna omladina to tiež nemala jednoduche.Najnormalnejšia bola postava lekara Henriho Ferreta.Postava ktoru hral Depardieu Morel bola manipulativna a značne sa vymikala normalnosti svojou posadnutostov v psoch. ()

koza3

Hitchcockovský thriller o psích miláčcích a Geraldem de Pardieu jako šamanem, který v lidech probouzí zvířecí pudy. Ze začátku úsměvné, ke konci dramatické až psycho. No silný snímek k zamyšlení. ()

r007

Typický film 70.let. Režijně nezajímavý, příběh předvídatelný, s morálním poselstvím . Pro mě byl film zajímavý jedině francouzskými beaucerony ( protože mám jednoho doma ). Pan Morel je sice postava k zamyšlení,, Gerard výborný, ale pan režisér toho asi o psech moc neví, jejich výcvik byl poněkud bizardní. Hlavní hrdinka mi připadala divně náladová, možná spíš pitomá. Jediný normální člověk byl doktor, a v konfrontaci s Morelem mohlo být víc akce. Jediná zajímavá scéna je Morel se svojí fenou v závěru, asi se milovali navzájem....v tom případě se jim mohlo dát víc prostoru a film by se posunul někam jinam. A ty scény s kluky jak šli proti psům v rukavicích, to bylo dětinské... ()

brasek

Tento snímok ide absolútne mimo mňa. Príbeh mi pripadá nesúrodý a povrchný, všetko čo najrýchlejšie smerovať do vyvrcholenia zápletky o ktorej majú potuchu iba filmári. ()

gizi

Vlastně nijak zvláštní film, ale má v sobě sílu, nechává diváka v napětí a hlavně v něm vaří krev - je to hodně emotivní. 80%. ()

Potjoc odpad!

Ano, sebeobrana je v pořádku. Útoky psů je pro mně spíš legrační, než surové bodání. Ale že každý cizinec a vůbec kdokoli je napadán, ještě než se prokáže vina, a zastrašování, to už je moc. Je hrozné , že když je někdo pro presumpci neviny pro podezřelé, nebo proti kolektivní vině a mučení, tak je brán za zastánce migrantů, atd., ale když někdo už opravdu schvaluje skutečné útoky (znásilnění, vražda, terorismus ...) některých migrantů, že to je prý "protest proti zkažené Evropě a zkorumpovaným politikům", tak to ještě dostanou olajkování či podporu! Takovéhle názory mě ve mně vyvolává vztek! ()

monia

Psychothriller, ktorý na mňa svojho času zapôsobil dosť silne, pretože som milovník psov. Teraz som ho v rámci reprízi na ČT videla opäť a musím povedať, že stále fungoval... ()

PORTER44

Malé městečko ve kterém bydlí místní cvičitel bojových psů který je má radši než lidi a doktor který se psů spíše bojí,mezi ně se dostává mladá napadená žena která má poměr s doktorem a zároveň si pořídí psa kterého začne cvičit na boj což se doktorovi vůbec nelíbí,pak se začnou objevovat případy napadení psi ale i úmrtí a do toho mladíci kteří se snaží psi z města vyhnat,docela povedené drama. ()