Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

kyLuke

Pro mě tedy výborná a vtipná adaptace( i když na druhý díl to v té legraci rozhodně nemá). Je pravda, že pár výhard by se našlo, třeba ohledně výběru hudby( pro mě absolutně nevhodné úvodní téma) a trošičku jiné režie. Jinak ale skvělá zábava. ()

vZeč

Na rozdíl od komiksů i animáků jsem na tom vyrůstal a nemůžu tak porovnávat. Zpětně je to samozřejmě jiná liga, ale to je ve výsledku jedno, když jde o pohodový dobrodružství. ()

Scraffy

Najlepší Asterix a Obelix hraný film, aký kedy vznikol. Herci tu sú dobrý a príbeh je priam úžasný. Prostredie je parádne a efekty sú tiež úžasné. Klaniam sa Claudeovi Zidimu za jeho schopnosti toto všetko zrežírovať. Christian Clavier je už navždy jediný hraný Asterix. Obelix hraný Gérardom Depardieom je tiež dobrý. ()

Jan.Cada1

Jeden z mála filmů, který si i po letech vždycky rád pustím a to už jsem ho viděl už tolikrát! Skvělé herecké výkony, fajn příběh a super hlášky. ()

Hydr0gen

Film vychází poměrně přesně z kreslených filmů a docela se daří zachytit pohádkovou a komixovou atmosféru. Drží to hlavně skvělí herci, akorát dostačující množství triků a příjemná hudba. Celkově oddychová záležitost, která určitě neurazí a mě i dost pobavila. ()

Havala

Trochu ujetá jména, ale asi t ovše k sobě patří. Gerarda Depardieu bych raděj viděl v jiné roli, ale dávat se na to dalo. 57% ()

Mykhaluu

My jsme tehdy byl v kině na dva filmy za sebou. První byl Asterix a Obelix. Poté jsme jeli na Pelíšky. Asterix a Obelix mi přišel nejdříve nevyrovnaný a málo komixový, přes všechnu tu snahu! Ale pár vtipných věcí, hlavně kvůli Roberto Benignimu tam bylo. Jenže pak přišly Pelíšky, které nás málem nudou udusily a tak jsem zavrhl (a stále ještě dost vrhám ;) ) českou soudobou "populární" filmovou tvorbu a Asterix a Obelix mi vyskočili tak na 3 a půl hvězdičky! Vždyť to vlastně bylo fajn! Barevné, svižné! A nechtělo se u toho tak hrozně moc spát!! :) ()

yaqwsx

Filmové zpracování Asterixe a Obelixe není zase tak špatné - pobavil jsem se, občas jsem se ale hodně nudil. Kdyby měl film 45-60 minut, tak bych mu rozhodně dál mnohem vyšší hodnocení. ()

Bulish

Když jsem se na hraného Asterixe chystal koukat poprvé, nic moc jsem od toho nečekal. No když jsem se chystal po desáté, názor už jsem měl jiný... :) Myslel jsem si, že hraný Asterix prostě nebude ono, ale zmýlil jsem se, kvalitě kreslených filmů se přinejmenším velmi blíží... Takže kdo váhá, doporučuju. ()

vaclaw

Podivný slepenec různých příběhů animovaného Asterixe, který navíc převodem do hraného filmu ztratil svojí lehkost a nadhled. Nic co bych musel vidět víckrát. ()

Stejšn

Převod kresleného komiksu na animovaný film ubral hodně z původní atmosféry a další převod na film hraný ji úplně zabil. Ačkoli postavy i další reálie původním kresleným vzorům odpovídají velmi věrně a i efekty jsou řemeslně dobře udělané, celé to působí křečovitě a nemá to šmrnc. Dobře to popsal uživatel Oskar. ()

helrohir

Prvá časť hraného Asterixa a Obelixa, je narozdiel od jeho nasledovníkov ešte relatívne zábavná, a aj opakovane pozerateľná komédia. ()