Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

Čtec

Nepovažuji za zdařilé, neboť oproti komiksu až příliš realisticky popisné. Skoro se mi zdá, že komiks prostě má zůstat komiksem a obdobné pokusy jsou většinou už předem odsouzeny k neúspěchu. Za jediný klad považuji angažování neokoukané krásky jménem Laetitia Casta do role Falbaly (ač ta byla v předloze asi vyšší). ()

Obivan

Vážně se jim z té kreslené předlohy povedl udělat úžasný film plný srandy, akce a napětí. Oba hlavní hrdinové jsou skvěle ztvárněni - i když Obelix je přeci jen drobet lepší. Asi nejsem sám kdo na těchto kreslených galech vyrostl. Tenhle film byl prostě pecka. ()

Cejny

Obelusiii, ututatyseee...:D Tuhle komedii opravdu můžu. Asterixe a Obelixe jsem dokonce i kdysi četl a vždycky mě jejich příběhy bavily. ()

Markussis

Režisérský způsob natáčení Asterixových komiksů nastolený Claudem Zidim roku 1999 vůbec nebyl špatný. V tomto filmu byla patrná jak dávka zábavy, tak i silného francouzského (galského) folkloru. Objevila se zde plejáda známých francouzských herců, zejména co se devadesátých let týče. Téměř vše zde bylo tak akorát vyváženo. Vynikající filmové obsazení z filmu na žádný pád nedělá frašku, oproti pozdějším případům. Film má díky tomu dokonce i nádech klasiky. Velmi mne mrzí, že se v tomto duchu nepokrračovalo dále. Tento první díl je zajisté kvalitní, ovšem na plné hodnocenníí to u mne přesto není. Ocenil bych, kdyby tímto podobným způsobem byl zfilmován jiný Asterixův příběh. Například by mne potěšilo 12 úkolů, pak by to byl daleko obsahově plnější hraný film. Myslím, že není dobré snažit se zfilmovat každý Asterixův komiks postupně v časovém sledu. Stačilo by natočit jeden zajímavý díl, ovšem pořádně. ()

The Viper

,,V naší rodině nesnášíme pohled na zrádce, viď Brute ?'' :D Kouzelná, nenáročná a zábavná podívaná s nejlepší dvojicí Asterixe a Obelixe co kdy byla ztvárněna. Film není brán vůbec vážně a některé komické výstupy jsou opravdu k popukání. Myslím že není třeba některak se zlobit na tento film. ()

coscarelli

Paradny europsky vizualny nasup. Premakana kostymovka nadychana kolisavym humorom, velkym priatelstvom , rodinnou pohodou a super folk muzikou. Niekedy davno som pozeral asterixovske animaky a bol som uneseny. Tvorcovia tohoto sa strasne podobaju a nic nekazia a hlavne nenudia. Zahadou ostava , preco som mu nenapalil plnou, ale ostalo len na styroch . Hm. ()

rozbris

Řím ovláda skoro celou Evropu, ale jedna Galtská vesnička stále odolává. Příčina je prostá, mají magický lektvar, který z Vás uděla, aniž by jste strávili hodiny v posilovně, silné člověka. Tak tohle se francouzům povedlo, na tohle se dá dívat pořád, ikdyž už to znáte skoro naspaměť. O tom i vypovídá opakované vysílání v televizi. ()

Rudinsky

Páčilo sa mi to. Komix patrí k mojím obľúbencom odmalička (mám ešte zopár origináliov doma), a filmárom sa adaptácia celkom podarila. Lenže akosi to stratilo tú - bližšie nešpcifikovateľnú - svojskosť, ktorá na nás sálala z komixu a bola schovaná medzi riadkami. ()

CSSML

Tohle že je Asterix a Obelix? Dlouhé a nudné, obhroublý humor. Animovaným filmům nesahá ani po kotníky. Jedna hvězdička za některé vtipné momenty. ()

HiddenDragon

Musim rict, ze je to asi velmi dobre prevedeno. Ten studiovy az divadelni (mysleno kulisovy) "feeling" galske vesnice mi prisel ke komiksu idealni a videt zname kreslene hrdiny "trochu jinak" bylo prijemne. Sice animovana verze se k Asterixovi hodi vic - natozpak papirova, ktera je best - ale myslim ze o moc lepe to udelat neslo. Klasicke mlaticky s Rimany, pro predlohu typicke, jsou i tady. Ustredni dvojka A+B neboli Clavier+Depardieu byla skvele vybrana, triky jsou obstojne ("efekt napoje" pri napiti se mi libil nejvic). Dejove nekopiruje zadny sesit, ale nejvic se asi blizi prvnimu dilu - "Asterix z Galie" (papir 1961) resp. "Asterix a Galove" (film 1967) - kdy se rimsky velitel snazi pres druida Panoramixe ziskat magicky elixir, aby mohl sesadit Caesara. I kdyz to nema tu ironii a satiricky styl s notnou davkou latiny jako v sesitech, rozhodne jsem se nenudil a par vtipnych momentu tu bylo (i kdyz by jich mohlo byt vic - myslim tech "dospelejsich" forku) - je tu napr. Brutus s nozem, ovsem best of jsou jmena, ktera prekonavaji ta sesitova: Apendix, Alkoholix, Geriatrix nebo Zlosynus a dalsi :) Jako nenarocny film na oddech se tenhle snimek hodi a rek bych ze neurazi ani opakovane zhlednuti, coz je myslim plus. ()

iXtr3m3

Na hranú adaptáciu historickej legendy medzi animákmi to fakt že ušlo, minimálne obsadenie bolo extra kvalitné, animácia skvelá, super prvá časť. ()

DocBrown

Predelavat animovaneho Asterixe do hrane verze je k nicemu, pouze na dojeni penez. Herecke obsazeni je sice vyborne (Majestatix, Falbala, Cesar), a tezko muze byt lepsi, jenze kouzla animovaneho filmu stejne nikdy nedosahne. ()

Hopper

Chudáci Goscinny a Uderzo... Aj keď komixových adaptácií existuje na mraky, v tomto prípade sa čaro stratilo úplne a ani slušná herecká zostava nedokáže film zachrániť... Nie je to úplna nuda, ale nič čo by bolo treba vidieť viac než raz. ()

Castorr

Dalo se čekat, že tak legendární komiks jako je Asterix ... se jako hraný film nedokáže srovnávat s animovaným předchůdcem. Raději si vždy pustím starý dobrý díly Asterixe u kterého jsem vyrůstal než tuhle hranou podobu. Ale nakonec nemůžu říct, že film patří na filmové smetiště, je to takový průměr. ()

Shakeus

Moc hezký a příjemný dětský film. Myslím, že dospělí se tu ani nemůžou smát od začátku do konce, jak zde pravděpodobně někteří naznačují. Je to totiž pro děti lidičky!!! Tak se na chvilku zkuste vžít. Lepší zpracování bych ani nečekal. ()

Bohemák

Těžko se hledají konkrétní chyby. Prostě natočit takový komix je neuvěřitelná odvaha. Ne vše se podaří. Taky bych se raději přimlouval za natočení dalších animovaných příběhů Asterixe a spol. ()

Teg

Rozhodně nejlepší z hraných Asterixů. Herci tu ještě opravdu hrají a kulisy nevypadají jako z obyváku. Za silně nadprůměrný český dabing přidávám pátou hvězdu. ()