Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

horrormaker

Môj obľúbený film z detstva. Kedže som sa vtedy vyhínal logike, preto som ho mal najradšej. Teraz to berem trocha inak, ale stále ma to baví. Preto dávam 90% ()

Mark1983 odpad!

Ať si říká kdo chce co chce, tohle animované verzi nesahá ani po paty, natož po kotníky. Filmová verze se vůbec nepovedla. ()

Jard

Rímske dejiny podané aj trochu humornejšou formou. Síce tento film nemá učiť, ale najmä zabávať, myslím si, že až na pár historických nedostatkov išlo o príjemnú komédiu s dejepisnou tématikou. 80% ()

Skylwalker42

Přenést Asterixe do hraného rozměru je nápad poněkud nešťastný. Avšak zde to poněkud prošlo. Casting bezchybný, nejvíce se vyvedl Obelix. S humorem se to má na hraně, ale stále bez trapných křečí prochází, což se u pokračování říci opravdu nedá :( ()

Krnac

7,8/10 Tento film je natočený takým zvláštnym spôsobom, pri scénach v rímskom tábore sa to dalo spraviť lepšie ale inak si neviete žiadnu scénu s filmu odmyslieť, ani neviete prečo všetko funguje, perfektná atmosféra, kulisy, hudba, obsadenie, všetko klaplo výborne, len scenár v pár častiach zakolísal, človek má pocit pri tom ako sa dnes točí aj ako vyzerajú pokračovania že film podobný tomuto už nikdy nevznikne. ()

Honza__St.

Bez debat nejlepší hrané zpracování kultovních komiksů. Na ty nej animáky (př. 12 úkolů) to nemá, ale i tak je to naprosto výborné, a stejně zábavné i po x-té. "Obelusi, U Tutatise, buď zase Obelix." ()

Tomas.Abi

Důstojná hraná adaptace komiksů o Asteixovi a jeho dobrodružstvích, která srší nápady a vtipem a Vy si připadáte, že je Vám to známé, ale i že je to určitým způsobem nové. Scénář  a skeče jsou navíc i poměrné chytré, takže se nebudou nudit ani dospělí. Prostě hraný animák. A Idefix je pořád neuvěřitelně roztomilý a skvělý. ()

ronyyy

Zajímalo by mě, jestli lidé píšící komentáře o tom, jak to nebylo vůbec vtipný, ten film vážně viděli. Doslova se tam řezali rybama a každou chvílí šikanovali centuriona, co víc byste chtěli. ()

Miroslav.Zac

Když jsem zjistil, že bude můj milovaný komiks zfilmovaný (do hrané verze), byl jsem nadšený. Nadšený jsem byl i poté, co jsem ho poprvé shlédnul. Potom jsem se však k němu dostal po letech a to nadšení ochladlo. Po třetím díle hrané série jsem si uvědomil, že je to jen slepá vývojová ulička a nic dobrého z ní nevzejde, jen jakýsi nepovedený mutant. Tohoto (a druhého) dílu se to naštěstí ještě netýká. ()

adooo

pdoľa mňa vynikajúci rodinný film so skvelým Benignim a Depardieum :) samé vtipy, originálne scény. ja som sa veľmi dobre bavil :) ()

+sfinx+

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu! ()

jurijuri

Clavier a Depardieu sa svojich úloh zhostili vynikajúco, ale dej troška zaostáva. Osobne som mal ako dieťa veľmi rád komiksy o Asterixovi a Obelixovi, ale myslím, že film u dospelého diváka nemá šancu výraznnejšie zaujať. Pre deti to ale musí byť pecka. ()