Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// + Jean Reno i Gérard Depradieu ve svých rolích, spoustu vtipných dialogů a hlášek, zajímavé a vtipné i vedlejší postavy (policajti, záporáci), celkem slušně doplňující hudba, český dabing -scénář v poslední části filmu (Albánka, závěr)/// Čekal jsem další francouzkou typickou komedii, kde spoustě dialogům a vtipům neporozumím. Naštěstí jsem si potykal s českým dabingem a byl jsem velice překvapen kvalitou filmu. Nehorázně jsem se chlámal a oběma představitelům to spolu sluší, prostě role je určena přímo pro ně. A rovněž ostatní herci nebyli nudní, takže po stránce obsazení naprostá dokonalost a nebýt trošku slabšího závěru, případně kdyby se zde vyskytovala výraznější hudba, nebo dokoce snad akční a efektní scéna, jednalo by se o naprostý vrchol. Ale buďme rádi aspon za takový výsledek, který mě ani napodruhé nenudil a rád si ho dám znovu./// Celkem 83%/// ()

mzss1

Dost dobrá francouzká komedie s vynikajícím duem. Film prakticky nemůže zklamat. Velkou zásluhou na tom má Gérad Depardieu, který předvede opravdového blázna. Jean Reno taky potěší ve filmu. Je zde hodně vtipných momentů. Mohl být slinější příběh, lepší závěr a něco ještě k tomu a dal bych plný počet. Takhle je to na 84% = **** ()

CheGuevara

Jako závěrečné cvičení na téma "buddy situační komedie po Francouzsku" je Drž hubu na jedničku s hvězdičkou. Na samostatný film je Drž hubu až příliš nekonzistentní. Film se rozpadá do několika vtipných fragmentů, které spolu drží jenom pomocí vůle diváků a režiséra. Humor a vtipné situace fungují výborně, ale nikoliv ve vztahu k ostatním scénám. Vůbec mě překvapuje, že je pod tím podepsaný zkušený matador Veber, tipoval bych čerstvého absolventa filmové školy. ()

Matty

Osvěžujícím způsobem přímočará situační komedie, která se bohužel nedrží jednoduchého konceptu, má dost nevyrovnané tempo (největší grády nabere po útěku z vězení) a v posledním, nepatřičně seriózním aktu s albánskou dívkou jí dost zásadně schází dech. S odzbrojující strohostí natočené (většinou statické polocelky, v nichž můžeme sledovat akci i reakci zároveň) a s velkou chutí zahrané scény, v nichž dochází ke konfrontaci imbecilního lupiče-amatére s chladnokrevným profesionálem, patří na druhé straně do zlatého fondu francouzské komedie. Kdyby se Veber tolik nespoléhal na střety dvou neslučitelných charakterů (a hereckých typů) a více zapracoval na příběhu a motivacích, šlo by o nesmrtelný film. Takhle stojí za připomenutí jen některé jeho pasáže. 70% Zajímavé komentáře: monolog, ScreamJay, JayKey ()

Slartibarkfast

Opravdu krutě zábavná francouzská komedie s Jeanem Renem a Gérardem Depardieu. Přiznám se, že jsem byl mnohdy až nepříčetný, jak debilní byl Depardieho idiot, který ze sebe sypal kravinu za kravinou. Doplněno o chladnokrevného zabijáka Rena je tohle prostě bezkonkurenční duo. Chechtal jsem se zdatně a víc než promyšlenými vtipy scénáristé útočí na divákovy bránice jednoduchostí. Příběh není nikterak složitý a tak se může člověk naprosto oddávat údernému humoru. 80% ()

• Ve scéně, kdy hlavní postavy odejdou z obchodu s žertovnými věcmi a Rubyna (Jean Reno) přepadnou na chodníku, černé BMW, v němž jsou protivníci, má v prvním záběru jiná kola než v ostatních. (Mr.Hudson)
  • V Číně má tento film pět různých dabingů včetně tří nářečí. (Cheeker)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)