Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal (Ben Stiller) zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej (Teri Polová). Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi (Robert De Niro), bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka. Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky. Jack ho vtedy podrobil aj testu na detektore lži. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin (Dustin Hoffman, Barbra Streisandová). Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali. Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Bernie je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu. Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu. Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne. (TV Markíza)

moviesfan

Zábavná komedie s výborným obsazením nemůže nikoho vyloženě zklamat. Ač jsou některé momenty kdoví jak vtipné, tak přesto to stačí na pouhý lepší průměr. Každopádně skvělá zábava, ale bohužel neoriginální. ()

JohnCZ

Barbra Streisand a Dustin Hoffman tuhle komediální sérii nakopávají neskutečným způsobem. Meet the Fockers je s přehledem zábavnější a humorem nabitější pokračování, které navíc hodně často rozvíjí gagy z jedničky, tudíž je dobré mrknout na oba dva díly po sobě. ()

svik

Naprosto souhlasím 4* je akorát skvělé herecké výkony scénář i co se týče do reřijní kvality je o mnoho lepší neš 1. ()

liquido26

Sice to má určité neduhy typické pro druhé díly, ale to vůbec nevadí, protože zábava je to stejná jako v jedničce. Ke skvělému vyšinutému tatínkovi a dědečkovi DeNirovi se nyní přidávají i další rodiče - Dustin Hoffman a Barbra Streisand :-) ()

Marsik

De Niro a Dustin Hoffman nejsou pro mě prostě komici (s výjimkou filmu Tootsie). Jsou to vynikající herci, to všechna čest, ale jenom ne komedianti. Tohle pokračování filmu "Fotr je lotr" se zkrátka nevyvedlo. Nevtipné. 40% // (23.2.2013) NOVA HD (4:3) - Světe div se, ale druhé shlédnutí, které jsem si dnes (téměř po 4 letech) dopřál, na mě udělalo mnohem větší dojem, než to první. Tentokrát mi film sedl a dobře jsem se bavil. Hoffman a Streisand byl povedený crazy páreček, takové rodiče bych fakt chtěl mít :) Hodnocení zvedám poměrně o dost, i když si stále myslím, že film je hrozná magořina :) 65% ()

themic

Pokráčování prvního dílu, kdy Gey Jebal přiveze svojí snoubenku ke svým potrhlým rodičům... Navázalo to dobře na první díl, ale tedy v žádném případě to na jedničku nemá..! De Niro hraje skvěle nepřístupného otce, podezřívavého agenta ve výslužbě..:D Hoffman zase těžkýho pošuka, který ve filmu udělá zásadní věci..:) Stiller se mi líbí a zahrál to opět dobře, skvělý komik, ale na DK nemá..:D Při sledování filmu není nuda, ale zase není úplně vhodný dětem!.. ()

Paxxx.cz

Oba díly jsou víceméně na stejné úrovni, jen tady je hvězdnější herecké obsazení - duo rodičů Jebalů v podáni Hoffmana a Streisand super. Bena Stillera mám moc rád, už jen jeho přítomnost ve filmu naznačuje, že se člověk hodně nasměje. V celku jde o docela dobrou komedii (ideální na zvednutí nalády o víkendu), která ale ke konci trochu ztrácela dech, ale i tak ji mám v oblibě a 4* si to dle mě zaslouží... ()

Terter

De Niro a Stiller se vracejí v dalším kole rodinné předsvatební seznamovačky. A tentokrát přibrali další hvězdný pár - Dustin Hoffman a Barbra Streisand coby Gaylordovi rodiče předvádějí herecký koncert. Jestli jste z De Nira coby agenta na penzi dostávali vředy, tak Hoffman coby hippie na penzi vás naprosto odrovná. Inu, rodiče si člověk prostě nevybere. Dvojka má oproti jedničče ještě další výhody - kvalitnější scénář a svižnější tempo, které omezuje hluchá místa na minimum. Dočkáme se tedy většího množství vtipů, jež mají vyšší kvalitu než ty z prvního dílu. Rozhodně to je skvělá oddechová komedie, ke které nepotřebujete vidět první díl. ()

MikO_NR_1909

Nové pričlenenie "Hoffmanovcov" pridalo určite vietor do plachiet. Toto protipólne osvieženie (Hoffman, De Niro) a vtipné dialógy stoja (bohužiaľ) na prílišných "prasačinkách" a "onanii", čo považujem za mínus. Jednotka je čarovnejšia. ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)