Zamilovaná černošská fotografka Theresa Jonesová zavolá z New Yorku rodičom, ktorí na predmestí New Jersey práve chystajú striebornú svadbu, že im príde predstaviť snúbenca Simona Greena. Keď sa do telefónu rozplýva, aký je to dobrý, šikovný a úspešný burzový maklér, zabudne sa zmieniť o jednej maličkosti - že Simon je beloch. A tak, keď sa potenciálny zať objaví na prahu, spôsobí skutočný šok. Navyše sa neuvedie práve oslnivo, a keď je nervózny, stáva sa nemotorným. Zatiaľ čo chápavá matka Marylin je tolerantná, otec Percy je zdesený. Podľa dcérinho chválospevu očakával dvojníka Denzela Washingtona, a namiesto neho má pred sebou nevydarenú paródiu Jima Carreyho. A pretože vždy chcel pre dcéru len to najlepšie, rozhodne sa nápadníka dôkladne preveriť. Simona preto čaká naozaj perný víkend. Percy zistí, že chlapec práve prišiel o prácu, čo sa snaží pred Theresou utajiť. Situácia sa ešte priostrí, keď chytí budúceho zaťa v kompromitujúcej situácii. A tak sa rozhodne urobiť všetko pre to, aby zasnúbenie zrušil a nezvaného kandidáta na ženícha svojej dcéry vyštval z rodiny. Jeho pokusy síce prinášajú ovocie a snúbenci sa po jeho poslednej podpásovke konečne pohádajú, na druhej strane však nečakane skomplikujú jeho vlastné manželstvo a potvrdia, že otecko nemusí mať vždy pravdu. Napokon sa otec Percy musí spojiť s nenávideným Simonom, aby spoločnými silami získali svoje drahé ale rozhnevané polovičky späť. Podarí sa im to? (TV JOJ)

cab

Prehravajici (Ashton Kutcher) je primo tyranizovan nastavajicim tchanem (Bernie Mac). Az do oci bijici sympatie vuci cernochum dnesniho Hollywoodu ma asi vybalancovat rasovou nesnasenlivost v Americe z minuleho stoleti. Ne vzdy je tomu dobre. Kazdeho napadne, ze tato toporna taskarice je nepovedena obracena kopie nenapodobitelneho dramatu Hadej, kdo prijde na veceri, i kdyz zde se jedna o komedii. Tim hur 35% ()

salamandrr

Tohle je náš budoucí zeť, nemá práci, je švorc a je bílej**** Zlato, řekla si jim, že sem..citlivý?..ne spíš...hodný?...ne myslim, že nemám pigment...co?!zastavte on je bílej!!!**** je Theresa mi zapomněla říct, že jste černoši, to je překvapení!**** Poslední dobou docela koukám na romantické komedie a i když je to vždy totéž, vždy mě to pobaví, takže tohle je průměr, kterému musím přičíst hvězdu za černobílou inovaci ()

dopita

Film s neuvěřitelně blbě se chovajícíma postavama. Mám už plný zuby romantickejch filmů, kde holka pošle kluka do řitě (zruší zasnoubení) a on pak za ní stejně dolejzá a omlouvá se za něco, co je rozhodně menší hřích než to, jak se zachovala ona sama. Jinak to byla celkem svižně natočená komedie, ovšem poslední třetina byla vpravdě debilní. ()

novoten

Ačkoli mi polovina postav lezla krkem, jsem v rámci žánru poloburanské romantické komedie snad i spokojen. Kutchera v pohodové poloze můžu vždycky, Bernie Mac má dobře napsanou roli a i když u filmů, kde je víc jak polovina postav černé pleti, většinou trpím kvůli neustálé uřvanosti, tohle je čestná výjimka. Nejlepší část je samozřejmě ta, kde se oba hlavní chlapi usmíří a promýšlí plán, zbytek se nechytá, zbytek děje se často příliš nechytá. ()

boshke

S tak dobrým námětem šlo naložit určitě o mnoho lépe. Ano, na "spolupráci" Kutchera s Macem je radost pohledět a jejich vzájemná konfrontace skýtá nejeden vtipný okamžik, leč film má i řadu hlušších míst a mnohé scény útočí na diváka příliš primitivním humorem. I přesto je Hádej kdo příjemnou oddechovou komedií... 60% ()

• Pracovní název filmu byl "The Dinner Party". (HappySmile)
  • Přibližně 100 000 $ stály digitální efekty, které byly použity v každé scéně, kde se objevil Ashton Kutcher, k odstranění jeho červeného náramku Kabaly. (HappySmile)
  • Proč režisér natočil tento film? "Mám nádhernou 12ti letou dceru a jsem si jistý, že jednou přijde domů s nějakým litevským punk-rockovým bubeníkem, a říkal jsem si, že když udělám tenhle film, budu se moct vypořádat se svými problémy, než ten den nastane." (HappySmile)

Eddie Murphy je Norbit

Eddie Murphy je Norbit

14.05.2005

Rawson Marshall Thurber (na obr.), režisér mimoriadne úspešnej športovej komédie Vybíjaná, chce vo svojej pripravovanej snímke NORBIT zhasnutú hviezdu filmovej zábavy Eddieho Murphyho. Má stvárniť… (viac)