Na najdesivejšie veci, ktoré môžu človeka postretnúť si Greg (Ben Stiller) vďaka svojmu svokrovi Jackovi (Robert De Niro) – bývalému agentovi tajnej polície už zvykol. Prežil fázu zoznamovania, svadobných príprav aj vzájomného stretnutia svojich rodičov  so svokrovcami. V tretej časti sa schyľuje k veľkému tresku – Greg sa chce stať neformálnou hlavou rodinného klanu, čomu sa Jack pochopiteľne bráni. Greg si je vedomý, že ako zdravotná sestra nezarobí toľko, koľko by si jeho žena Pam (Teri Polo) a dvojčatá zaslúžili. Začne preto pracovať v jednej farmaceutickej firme, čo prebudí radary podozrievavého svokra. Okrem toho sa do všetkého zamotá bývalý priateľ Pam a práve to spustí reťazec katastrofálnych situácií... (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

„Troufáš si být kmotr Jebal?“ Jsem poněkud na rozpacích z toho, že bývalý agent preferuje ve své rodině mafiánské praktiky. A vyloženě rozezlen jsem z toho, že každá komediální přihrávka je předem avízovaná a tudíž divákem lehce čitelná. Víc jak dvě hvězdy si tento snímek rozhodně nezaslouží, ale já jednu přihazuji za excelentní placák Jessicy Alby, jejíž dopad bych, po troše hraného váhání, velmi rád tlumil. ()

Gilmour93

No, ještěže nemám tchána ze CIA, takový waterboarding po nedělním obědě - to nezní moc lákavě.. I na potřetí se Byrnesovic kolo důvěry vydalo stejnou stopou a až na výjimky nejevilo známky podhuštění, ovšem do budoucna, ruku na srdce, ten vzorek je sjetý a už vážně není kde brát. Snad ještě možná zkusit díl o pokročile stařecké demenci Fotři jsou šojtři plus vše shrnující epilog Fotři do rakve patří. Dejte někdo proboha Lauře Dern najíst! Vždyť v takovém stavu by zaskočila T-Rexovi v krku jak kapří kůstka.. ()

hrona

Třetí dílek už značně zadrhává, oproti prvním dvěma. Připadalo mi, jako kdyby scénáristé už neměli co nabídnout, proto začali vařit z vody a vesměs zopakovali gagy z dílů minulých. Souboje mezi Stillerem a De Nirem už nejsou co bývaly, Owen Wilson si zopáknul roli ze Zoolandera, Jebalovi se pořád zabývají sexem, zkrátka všechny známé postavy se chovají stále stejně. Nová postava Jessicy Alby je spíše do počtu. Snad jen škoda stavbyvedoucího Harveyho Keitla, cca 2 minuty je dost málo na figurku, která by mohla třetí díl fotrů trošku vzpružit a nakopnout. Ne, že by se člověk nezasmál, ale..... ()

D.Moore

Třetí "Fotr" mě potěšil o něco více než druhý, chvílemi příšerně přeplácaný a chvílemi zase zoufale prázdný... Tentokrát se mi film zdál vyváženější a jaksi poklidnější. Škoda, že se nevyvaroval "humorných" tělních tekutin a že se scénář řídil starým známým modelem Yebal vs. Byrnes, který už zkrátka nemůže pořádně překvapit. Vtipy tam ovšem byly a povedlo se jich až překvapivě hodně. Nejraději budu vzpomínat na kmotrovské narážky a na bezvadnou parodii Čelistí, kterou Robert De Niro a Ben Stiller v závěru sehráli v bazénu plném plastových míčků. Ta mě rozesmála k slzám. Takže tři a kousek. ()

tron

„Oprava strechy neprebieha podľa plánu.“ – „To sa stáva.“ – „Mne nie.“ Už prvé dve časti ma hnevali svojou priemernosťou (ostro kontrastujúce s bombastickým kastingom) a tým, že sú plné otravných postáv, ktoré sa nesprávajú ako ľudia, ale skôr ako (morálne) príšery, ktoré si nerobia ani vrahovia v kriminále, nieto ešte postavy v rodinných komédiách s ponaučením. Ale v trojke už mám toho vážne po krk. Nesympatické výkony inak sympatických hercov (tentoraz do toho Stiller s De Nirom stiahli rovno aj Lauru Dern a Harvey Keitela, navyše v úplne zbytočných rolách), tuctové dialógy, banálne „ohromne vtipné“ scény (grcanice sú ešte tá vydarenejšia vec, čo je alarmujúce) a naťahovaný scenár, v ktorom De Niro ZASA ide po Stillerovom krku, hoci sa už dvakrát udobrili. Strašná trilógia. Strašná! ()

• Tržby ze severoamerických kin činily 279,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 522,7 mil. (NIRO)
  • Dustin Hoffman spočiatku odmietol účinkovanie vo filme ako Bernie Focker. Bol nespokojný so scenárom a s výmenou režisérov. Nakoniec sa však dohodol s produkčnou spoločnosťou Universal na natočení šiestich scén. (misterz)
  • Ben Stiller (Greg) se nechal slyšet, že po deseti letech, které uběhly od Fotr je lotr (2000), mu konečně přestalo připadat divné oslovovat De Nira (Jack Byrnes) "Bobe". (Coldrex)

Jebalovi a Jebalčata

Jebalovi a Jebalčata

20.02.2009

Na nás nekoukejte, čsfd tenhle překlad „hravého“ původního jména nevymyslela. ;-) O pokračování „fotrovské“ série se mluví už léta. Aby ne, jednička při rozpočtu 55 miliónů vydělala celosvětově 330… (viac)