Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

okkac

Trailer dobře lhal a celý čas člověk čeká, bude špatně, aby pak v 42. miutě přišel šílený zvrat a uhlo jinam a skočilo se na novou postavu. Spokojenost, to bloudění v tmavých chodbách bylo celkem strašidelné, ale měl jsem problém s logikou některých věcí, které tu bez spoilerů napsat nejde. 7,5/10 ()

Cedr

Čím méně informací o filmu máte, tím lépe. Je neuvěřitelné co se do 102minut vešlo. Scénář nemá hluchých míst a nepřestane šokovat. Skvělé charaktery, skvělé výkony. Zach Cregger si s diváky pohrává, napíná jak kšandy - a mnohdy lépe než nejostřílenější matadoři žánru - jen aby zařadil ještě vyšší (tongue-in-cheek/self-aware) rychlost a vše ještě vygradoval. Mistrovská žánrovka. ()

fantassia odpad!

Já tohle prostě nechápu, jak někdo může sledovat takovou schízu. Musím dodat, co jsem přidala do diskuze, prostě sory jako. Nejmenovaný uživatel:-) napsal, že kdo dal míň než tři je totální pičus. Dobrovolně se tímto řadím mezi pičuse a klidně beru první místo a dávám tomu odpad, protože jsem se celou dobu musela držet, abych to sledovala ještě dalších pár minut a ještě dalších až jsem si k tomu vzala louskání ořechů, abych aspon něco užitečné udělala  a nepromarnila nadobro sto minut života. Prý ,,aparentní glorifikace mateřství,, haha no jasně je to typ, kdy neoliberální matka  typu - neser a žer  je centrem toho všeho blivajzu ()

Khumbac

Hurá, já se bavil. Připomínalo mi to román "Zátiší s vránami" od Lincoln Child & Douglas Preston. Hudba v závěrečných titulcích zaslouží odměnu. Víc takových filmů..."Baabyyyy." ()

UhLee

(8,5/10). Každý filmový fanoušek by vám potvrdil, že pocit nahromaděného nadšení po skončení nějakého kvalitního filmu je prostě k nezaplacení. O to víc, když se jedná o takovouhle hororovou laskominku, která je prostě úžasná. Přišlo to jako blask z čistého nebe, kdy jsem šel do kina na shodou okolností taktéž hororové Smile a viděl jsem, že vyšel jistý nový horor Barbarian. Vůbec jsem netušil o co jde, ale ohlasy byly velmi nadějné. Hodil jsem to do watchlistu a čekal nějakou dobu až se ve mně nashromáždí dostatek hormonů v amygdale, abych je potom mohl zase všechny spláchnout. Jako panečku tak, jak jsem byl posraný u první třetiny filmu jsem už dlouho nebyl. Je svým způsobem hrozně zábavné, že rejža vypálil ty nejostřejší náboje hned na začátku, ale já jsem stejně chtěl pořád víc a víc, protože otázek byla hromada. Způsob jakým vypráví tenhle horor je prostě rarita jako blázen. Vídáme to u různých žánrů, ale abych to viděl u hororu, tak to jsem toho viděl zatím ještě asi hodně málo. Nazvučené je to prostě fenomenálně a právě díky tomu do vás strach proniká hlouběji a hlouběji. Zjištění, že vlastně nevím kdo je hlavním záporákem filmu je prostě hrozně zábavné a bavilo mě nad filmem v průběhu přemýšlet. Divák si tady může vybírat dle svého gusta a každý si přijde na své. Šulínek kterého tak nějak miluju, Viserys nebo pořádná MILFka? Uzavřel bych to tím, že jsem ani nedoufal, že by letos ještě něco překonalo hororový Men od Alexe Garlanda, ale můžu s radostí oznámit, že Barbarian jde ještě o level výš a zařazuje se mezi nejlepší filmy roku. ()

filmmovier

Barbar je film, který je divákovi od první chvíle jasný. Přesně tuší, co se zhruba bude dít a kdo je tady záporák. Až na to, že vůbec. Tenhle parádní kousek od začátku zcela klame tělem a hraje s diváky parádní hru. A to i tím, že je poskládaný ze tří zcela odlišných třetin - první začíná pozvolna a opravdu nijak překvapivě, ale na konci je kurva šokující a to, co se tam děje, je vyloženě na infarkt. Lahůdka. Druhá třetina si pak bere oddychový čas s komickým hláškujícím borcem a závěr je slušný survival v postapo kulisách. Barbar je výtečně vygradovaný, krásně si hraje s napětím, je poměrně originální, dobře pracuje s postavami a hlavně je to nejlepší horor za posledních pár let. Zach Cregger je talent, tyhle lidi potřebujeme, protože žánr hororu mu fakt extrémně jde. Má nápady, umí je zúročit a skvěle s nimi pracovat, čímž pádem já jsem pak nadšený. A práce se zvukem je v tomhle filmu taky špičková. Jen je to asi bohužel ten typ filmu, který až na podruhé nebude ono, ale třeba se pletu. Ale to je jedno, protože ta premiéra je kurňa nezapomenutelná. Každopádně já jsem na Creggerovu budoucnost sakra zvědavý. 90 %. ()

BROKEN_

Jeden z těch filmů o kterém si předem nic nevyhledávejte a jděte do toho naslepo. Barbarian má skvělou atmosféru, dobře napsané postavy, režisér Cregger má film natočený špičkově (Vedle Nope za mě nejlíp natočený horor roku) a děj je nepředvídatelný. Největší problém budou mít diváci s pointou u které bude nejlepší nepřemýšlet. Plus samotné finále mě lehce zklamalo, mohlo to být daleko intenzivnější. Pro mě sice horor roku ne, ale v mojí topce film nebude chybět. Doporučuji. Více ZDE. 8/10 ()

Qitek

Nechci znít jak kulturní barbar, když čtu nejen zdejší i zámořské nadšené ohlasy, ale to byla čurákovina s pardonem, s obřím tučným Č. Byť začátek byl tak slibný. Kdo a hlavně proč je z této údajně “svěží a originální” směsi všeho viděného nadšený, to mi hlava nebere. Toliko zmiňovaný údajný metoo přesah, už beru pouze jako vymodlenost biblických rozměrů. Máte se i vyvarovat spoilerům. Myslím, že pokud vám někdo vyzradí o čem film je, ušetří tak maximálně váš drahocený čas. Už jen čekám a těším se, až mi někdo "vysvětlí", že jsem tuhle sofistikovanou hru s diváckým očekáváním a žánrem, prostě jenom nepochopil. ()

Tosi

Vždycky říkám, že fakt dobrej horor vyleze jeden jedinej za rok. A tady na něj bylo do dvou třetin skvěle našlápnuto. Tenhle horor totiž končí úplně jinak než začal a předpokládám, že nikdo na světě to nedokázal odhadnout. Takže nebejt za vlasy přitažený poslední čtvrtiny, dám poctivý čtyři pecky, takhle jdu krutě jen na tři. ()

Lachtaan

Horůrek, co si vydobyl slušné renomé skrze fenomén AirBnB, který většina z nás už pravděpodobně užila, jen snad bez životu nebezpečného zážitku. To taky bylo jediným lákadlem, jako většina ostatních jsem si dopředu nic nezjišťoval a až na pár neomluvitelných klišé jsem fakt spoko. Georgina Campbell mě dostala svým úsměvem, Bill Skaragård mystifikací, jakou zde má vlastně roli a samotný film tím, jak explicitní se nebál být. To já totiž po všech těch hororech, co vůbec nejdou na dřeň, cením nejvíc. [viděno na Disney+ 30.11.2022] ()

DragonnCZ

8/10. - Ani by člověk nepočítal s tím v co se přerodí ta jednoduchá premisa na začátku. Poctivý a pěkně zvrácený horror! Musím souhlasit se všemi co to nazývají jako překvápko minulého roku. ()

Sfinkter

První půle se Skarsgårdem má dobrou atmosféru, divák neví na čem je a snímek působí jako mysteriózní thriller, od nástupu Longa sjíždíme do komické roviny. I přesto, že film graduje, nevyhýbá se hororovým scénám a celé pozadí děje je pořádně úchylné, tak se celkovou kvalitou nedostáváme nad lepší průměr. ()

rowdys

Az do prvej kvapky krvi je to vyborne budovany mrazivy horor, kde fakt zo servirovanych naznakov netusite, kam to cele dospeje, ale potom akoby scenaristovi vytrhla z ruky pero besna opica a zacala carbat hlava nehlava a tych bezchybnych prvych 40 minut ide volnym padom do prdele. Z epizodickej stavby pribehu je citit, ze reziser prichadza z prostredia, kde 5 rokov tocil len kratke skece a odrazu musi prejst na koherentny celovecerak, no rozsype sa mu to totalne pod rukami. A viac k tomu vlastne ani nie je co dodat. Premarnena sanca roka so skvelym synth dark ambientom, ktory mi miestami pripomenul Quake OST od Nine Inch Nails. ()

noriaki

Leckdo by tvrdil, že se v hororovém žánru nedá vymyslet nic nového. No a nedá. Ale dá se variovat a experimentovat. Zach Cregger nabídl několik zvratů, dvakrát změnil perspektivu a přidal nevyžádané poselství. Překvapivě se mu to pod nerozpadlo pod rukama, i když poslední nejambicióznější třetina je rozhodně nejslabší a bez debat nejhloupější. Skvělý Bill Skarsgard a úžasný mix zvuku. ()

mickyreed

Znáte to, když vám debilní chování hlavních postav kazí pocit z celkem dobře napjaté atmosféry? No tak to se děje asi prvních 40minut. Zbytek je úplnej odpadní materiál bez špetky smysluplnosti a já vůbec nechápu ty vaše hodnocení... ()

hanagi

Já oceňuju, že jsem se chvílemi fakt bála, abych se o moment později pobaveně usmívala. Obě roviny vlastně fungovaly velice dobře. Ale nejvíce mě pobavil Justin Long skvěle napsanou i zahranou postavou bezskrupulózního hajzlíka s nadmíru vyvinutým pudem sebezáchovy. Kde se na něj hrabe ta neohrožená naivní blbka, která furt znovu a znovu leze tam kam nemá. ()

elanius

(90/2022) / Keď by sme moc chceli rýpať, nebol by v zásade problém tento horor strhať až zadupať pod zem, ale. Je tu jedno dôležité ale, čo chýba aj vyhajpovanejším kúskom a to je strašne dobre vystavaný scenár, kde som ako divák ani na sekundu nestratil záujem o to čo sa bude diať ďalej. Na režisérsku prvotinu fakt vyzreté. Film je ako keby rozdelený na viac častí a to pomohlo veľmi umne zahnať hluchšie momenty, tak dobre známe z väčšiny hororov. Super, že sa podarilo zohnať aj trochu známejšie mená, Skarsgårdov výkon veľmi pomohol úvodnej časti a celkom musím uznať, že Justin Long tomu dal ksicht od polky. Kvalitný hororový zážitok a to ma ešte čaká X a Pearl. V tohtoročnom súboji zatiaľ vyhráva Barbarian, Black Phone a Nope boli priznávam docela sklamaním. Na záver, dúfam, že 20th Century Studios respektíve Disney si režiséra udržia a dočkáme sa ďalších kvalitných kúskov. Myslím, že horor ako žáner má stabilný divácky potenciál. (7/10) ()

oveckaoa

To je nějaká hororová verze Terminátora nebo co to je? Předně není to originální něco podobného bylo už v tady Metro (2004) nebo tady The Tunnel (2011) a nikdo to tu nevzpomněl. Ženská jde do baráku co si pronajala přijde tam a zjistí, že je tam jakýsi chlápek co si to taky pronajal. Zůstane tam a jednou objeví skrytou místnost kde ji něco unese uteče z tama  a chce jít pryč , ale ten chlap chce vidět co viděla tak tam jde a umře a ji unesou. Posuneme se dále a majitel toho domu co je obviněný ze znásilnění tam jde omrknut ten dům najde taky tu místnost a chce si to zahrnout do cenu pronájmu domu tak to měří a taky ho něco unese a to je celý film. Spoiler Pak už jen nahání mutantka co vznikla díky tomu, že tam jeden chlápek píchal ženské a pak píchal jejich děcka a to je celý film.  Proč teda jenom 3 hvězdy předně je to nuda ze 102 minut se děje něco jen zhruba 40 a ke konci to zavání parodií to, že někdo přežije pád z jakési budovy bez zranění ještě budiž, ale ta ženská padala ještě dříve než ta mutantka a dopadla později než ta mutantka  je blbost . Plusové boy za fatalitu z Mortal Kombatu (umlácení urvanou rukou tuším, že Sheva ji tam měla) a konec kdy se konečně něco děje. 60 procent  ty vysoké hodnocení nechápu (Verbal mele zase hovna , ale , když je za to placený csfd a baví ho dělat ze sebe debila jeho věc) , ale na csfd mě to nepřekvapuje. ()

Cushing

Nebylo to zcela špatný. Detroit je horor sám o sobě. Jenom to nedrží pohromadě. Ale dá se. Okýnko ze sklepa už dávno by poskytlo útěk, kdyby se chtělo. ()

YumiOkami

prvních 40 minut - úžasný. horor byl napínavý a strašidelný. ale pak se tam objevil ten kokot a všechno bylo v háji. vážně jsem fandila tý borce ze sklepa. chudinka (girl, její nehty? SLAY!). vždycky se najde někdo, kdo si bude myslet, že je to strašně deep a nevimco. bylo by zajímavější, kdyby ukázali nějaký ty kazety nebo řádění tajemnýho sériovýho násilníka. tohle... byla píčovina. hlavně na konci. (nicméně jsem ráda, že zabila toho dementa. jeho smrt byla brutálně satisfying.) ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana