Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

PROCESOR

Taková nenáročná kravinka na zabití volného času. Má tam i pár vtipných momentů a celkem rychle to utíká. Za mě lepší průměr. ()

zette

Namet mi prisel zajimavy a i podle hodnoceni jsem se na Inavalidu tesil. Zpracovani je napadite a celkem originalni. Ale k cemu vsemu mi to bylo vsechno platne, kdyz me to vubec nebavilo..?! ()

angel74

Už pěkně dlouho jsem se u žádného filmu nebavila tak skvěle jako právě u téhle černočerné komedie ve stylu odlehčené gangsterky, kde si Švejk podává ruku s Vinnetouem a o akční scény přitom není nouze. Dohromady to celé nějak záhadně funguje, byť podobný druh nekorektního humoru asi nepoberou všichni. Nicméně já jsem se neskutečně nasmála, i když musím přiznat, že mi občas až zatrnulo, jak trefně a zároveň vtipně tvůrci v poměrně svižném tempu vystihli nedobré směřování naší společnosti, ať už se jedná o samotnou práci policie nebo o prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politiky. Pokud k tomu přičtu ještě naprosto přesvědčivé herecké výkony představitelů nesourodé ústřední dvojice Gregora Hološky a Zdeňka Godly, nemám v podstatě co vytknout. Přičemž bezelstný Zdeněk Godla coby Gabo je možná trochu překvapivě hlavním tahounem vysoce nepravděpodobného příběhu, který mimo jiné klade důraz i na sílu opravdového přátelství a lidské sounáležitosti. Veškeré dění navíc báječně dokresluje chytře poskládaný soundtrack, bez něhož bych si to tolik neužila. (90%) ()

FrankSusta

No tak jsem se hecnul a pustil si film kompletně ve slovenštině bez titulků... ale to sem nepatří. Kurde drát, tohle je pecka jak sfiňa. Černý humor a nekorektnost slovanských zemí nabírá na nové síle a posouvá tuzemskou (vlastmně slovenskou) kinematografii o několik levelů. A teda, to je síla. Jonáš Karásek nadělil film, který již nyní lze pokládat za kult síly Pulp Fiction. Krev, násilí, akce, nahláškované postavy... to vše v naprosto nevídaném balení. Tohle je prostě jeden z tahounů (téměř) tuzemské kinematografie na poli komedií. A Gregor Hološka, ty vole... síla. Proč takovýhle komedie nevznikají častěji? Miluji to. Ale trochu bych to zrychlil a pohrál si víc s kamerou (ale to jen tak o pár procent, jinak to je geniální samo o sobě). 8/10 ()

E=mc2

60% *** Začnem ako Gabo, kde bolo tam bolo, bolo kedysi jedno štátne zriadenie ktoré sa volalo Juhoslávia a v nej sa narodil jeden režisér ktorý sa volá Emir Kusturica, študoval aj na famu a neskôr urobil jeden výborný film s názvom "Čierna mačka, biely kocúr." (Crna mačka, beli mačor) "Ja Sam Mala PitBull. Terrier" pri ktorom som sa dobre bavil. Ale to už bolo veľmi dávno. Takže späť do našej slovenskej televíznej reality ktorá sa nám z nejakého dôvodu dostala na filmové plátno, Joj a Markíza zdá sa nestačí (ešte že nemám televízor). TV diváci Hornej dolnej, Hranice, Profesionálov a ešte neviem akého zbytočného seriálového hnoja dnes komplet zaplnili kinosálu, aspoň taký som mal na konci filmu dojem keď nasledoval pomaly standing ovation ktorý som nezažil ani pri Titanicu, Jurskom Parku, či iných blockbastrových mastrpísoch. Mám teda aktualizovaný obraz o inteligencii slovenského malomeštiackeho filmového diváka ktorému len zdá sa niekto presunul televízor do kina. Najlepšia a najdôležitejšia vec je, že tento film si našiel divákov (bez ohľadu na ich inteligenčnú znalosť filmu), k čomu treba tvorcom úprimne zablahoželať, pretože film nie je umenie, umenie je ho predať. A to sa Invalidovi darí na 120%. V prvom rade treba vyzdvihnúť hercov, Gregor Hološka je tvárny herec ktorý pri skutočne fungujúcom scenári a skutočne fungujúcej réžií za optimálnych okolností utiahne sám celovečerný film, to je dobrá správa, určite je niekde inde než všetky tie televízne ksichty ktoré nejakým spôsobom preliezli cez casting a uvidíte ich vo filme (a to je zároveň aj najväčší prúser tohto filmu). Inak neviem aký prízvuk to bol, hádam Radošinský, lebo Trnaváci takto nevyprávajú. Ďalšia dobrá voľba bol Zdeněk Godla aj s jeho uveriteľnou slovenčinou. Gogál, výborný, tomu by som toho detektíva s jeho cynizmom aj veril ak by dostal viac priestoru. Fischer je pre mňa šlapnutie vedľa. Nie ako herec, ale v rámci postavy ktorú hrá. A tu sa dostávam do zásadného problému Invalida a celej tej slovenskej malomeštiackej predstavy humoru. KARIKATÚRY. SHOOTY na filmovom plátne. Problem bol v tom že som sa zasmial len raz - pri hláške o šampanskom - škoda že to nebolo v tomto duchu celé 🍾 Nech už rozprávate akýkoľvek bizarný film s tým najšialenejším príbehom, najväčší zákon boží je iba jeden a je to zákon nad všetkými zákonmi. "Uveriteľnosť." Alebo tiež umenie netlačenia na pílu.A tiež viac času a priestoru aby si tá postava zvykla na to že je invalid. Každodenný stereotyp dňa a posun k lepšiemu v schopnostiach zvládať veci ktoré predtým nezvládal. Pokiaľ neverím postavám, ich charakterom a ich motívom skončil som ako divák, aj ako rozprávač príbehu. Rozmýšľam čo išlo v scenári urobiť inak a lepšie. Prečo sa Gabo nikdy nedozvedel ako to bolo naozaj s tým kanálom? A nemohli ho naozaj vyhodiť z toho Múzea? Prečo nemali hlavný záporáci jasný plán ako lupiči v sám doma2 keď chceli vykradnúť hračkárstvo? Teda divák by to vedel ale naša hlavná postava nie. Prečo záporáci neuniesli Gabovu ženu? Začnem expozíciou. Ak si odmyslím videoklip Horkýže slíže "Mám v pi*i na lehátku" tak mi postava domáceho kutila a jeho prostredie príde celkom originálne, srandujem. Jeho motív je celkom jasný, stratil svoj život a chce ho späť. Čo sa mu však už nepodarí a tak zostáva iba jediné, pomsta tým ktorí mu to spôsobili. Chýba však expozícia záporných postáv, prečo robia to čo robia, aké sú ich motivácie, o čo im všetkým ide? Zoberme si scénu "kúpa veže" Inšpirácia? Pre mňa osobne "Big Lebowski" a scéna nemcov ktorí chceli peniaze, prečo chceli tú vežu vlastne predať, aký bol ich motív? A porovnajte si uveriteľnosť tej situácie. Ak sa bavíme o inšpirácii pre tento film tak záverečná prestrelka medzi stĺpmi múzea mi zase evokovala Matrix. Oceňujem že dej začína retrospektívne (Titanic, Amadeus, Saving private Ryan, Forrest Gump, Malý veľký muž, atď..) Teda všetko sa už stalo, len sa postupne dozvedáme ako. Dvojica detektívov je však trestuhodne pasívna a mala podľa môjho scenáristickeho chápania nastúpiť skôr a možno ako úplne prvá v celom príbehu s tým že je už na stope niečomu čo súvisí s mafiánskym starostom, teda ešte pred tým ako im privezú Gaba ktorý im rozpovie príbeh, sú na stope niečoho väčšieho kde cez nich postupne divák odhaľuje pravdu ich optikou skladá celý príbeh s nimi (Rašómon), jednoducho uzavrieť a vzájomne prepliesť všetky dejové línie s tým, že ak som scenárista musím inteligenčne a emočne zapojiť diváka. Ako? Že mu dám dopredu informácie o ktorých bude vedieť len divák ale nie ostatné filmové postavy. Absolútne nulová práca so zapojením diváka a jeho očakávaniami. Žiadna scéna s napätím a prekvapením, nič čo by skrížilo zásadne plán našej hlavnej postavy čo by nás ako divákov prekvapilo. Žiadne 2+2=divák spočítaj si to sám. Príklad Posledný skaut. Koľko manželských scén obsahuje tento film na to aby sme pochopili v akom stave sa nachádza ich vzťah? Dve v celom filme sú spolu manželia len v dvoch scénach, prvá prichytenie pri nevere "zakopol si a omylom si vrazil vtáka do mojej ženy. Je, prepáčte pani Hallenbecková, tento týždeň mám samú smolu" a druhá keď sa bavia o dcére že sa maľuje ako mýval. Prečo musíme vidieť slovenskú sociálnu drámu v takej dĺžke, klasický stereotyp ako niekto niekoho opúšťa a rozohrávať to? Nestačí nejaká nevera alebo jedna scéna že ich manželstvo vlastne nefunguje kde sa dovtípime že už dávno nie sú napríklad spolu? Prečo to nemôžeme celé preskočiť a zostať len v zlomových scénach ktoré majú expozične dramatický dopad na dej? Úplne zbytočne venovaný čas ich manželstvu v toľkých scénach. Navyše bez dopadu na dej. To či je jeho žena doma s ním alebo nie nemá žiaden dramatický dopad na príbeh a konanie postáv. Normálna žena by ho predsa podvádzala, navyše ešte keď sa z neho stane invalid. Jednoducho vymyslieť skratku v ktorej establishneme stav ich vzťahu, to by predajca kuchynských liniek Karásek pri reklame - filmová skratka mohol vedieť ako skrátiť čas na vyjadrenie dramatickej situácie vo vzťahu dvoch ľudí. Je fajn že film má dve dejové línie, len ako som spomínal jedna dejová línia nemá dopad na druhú dejovú líniu, nie sú dostatočne vzájomne prepojené. Ďalšia vec. Kľudne ho mohla žena vyhodiť z domu omnoho skôr mohol byť v cigánskej osade kde by sme videli premenu z človeka ktorý nemá rád cigáňov (Rómov - whatever) cez každodenný život v osade kde by im všetko opravoval. A napokon si mohol zobrať za ženu cigánku a Gabo by mu išiel za svedka. Vizuálne by som čakal inšpiráciu od Huszára alebo Koudelku ktorý dlhé roky fotili cigánske osady ale nemôžem čakať od televízie film a od predajcu chladničiek poctivý filmový prístup. Príbehu chýba zvrat, napätie, prekvapenie, samotná pomsta nestačí. Zoberte si zápletku Big Lebowski. Treba uzavrieť kruh všetkým postavám v príbehu. Napríklad tým že by synovi na konci zohnal naozaj dobré rádio. Posledná scéna pochovala celý film v rámci môjho hodnotenia. Najeb🤬ť tam všetky ksichty z tých najprefláknutejších televíznych seriálov bolo harakiri. Kubovčík, Latinák, Polnišová, Hudák, už mi tam chýbal len Santa Claus s Popoluškou aby tam boli úplne všetky postavy ktoré kedy existovali. Subtext filmu : tolerancia k menšinám - cigáni a lgbti mafiáni sú tiež ľudia= posolstvo filmu. Tým pádom jedna nemenovaná slovenská novinárka musela mať množstvo mokrých... jednocho asi malovala strop. Pred nedávnom som napísal blog o chorobe slovenského filmu, nechce sa mi opakovať. Blog tu:https://blog.sme.sk/tomassusko/kultura/choroba-slovenskeho-filmu-sa-vola-vsmu-ftf. Tento film chcel byť viacerými vecami naraz. Ale žáner je presne opačná vec. Dobrovoľné limitovanie sa na výrazových prostriedkoch. Tomáš Dušička (ktorý si strihol cameo poliša ktorý hlási že im zdrhol vozičkár) má aspoň ánung nejakých základných kontúr storytellingu (vďaka aspoň za to) ale to na takéto vysoké hodnotenie určite nestačí. Skresľujú ho už vyššie spomenutí TV diváci odchovaný na Hornej dolnej a pod. Jeden extrém sú Šulíkove chujoviny, druhý sú seriálové karikatúry. Vyvarujme sa obom. Očakávania boli veľké. Tri hviezdičky a to len vďaka Gregorovi a Godlovi. 60% takže objektívne modrá farba na ČSFD. Ešte k režisérovi. Kandidát bol otras. Amnestie som radšej nevide a Invalid je imho zásluhou Tomáša Dušičku a nie režiséra. Veľmi rád by som dal vyššie hodnotenie, ale to by tam museli byť herci ako Godla, teda herci pre slovákov neznámi. Casting je 90% filmu. A to je najväčším neúspechom Invalida. Čakal som nejaký "tukábel" v tej osade. Nápad dať Gaba do SS uniformy bol fajn. Každopádne film má vtipné scény a momenty takže choďte si ho pozrieť do kina a nepodporujte tie internetové chujoviny typu Netflix. Filmy treba vidieť v kine. Pán Hečko, zapĺňať diery na trhu televíznymi karikatúrami, je síce spôsob ale nie najlepší. () (menej) (viac)

alchac

Je úžasně sluníčkové a duhové, že se v dnešní doposud zlomyslné době stále ještě nezdravě naplněné zpátečnickou intolerancí a odporně reakčními slovními výrazy a spojeními, s nimiž žel ještě nebylo náležitě zúčtováno, najdou filmaři, kteří jsou schopni natočit laskavou komedii jasně dokazující, že humor se dá dělat citlivě a korektně, bez vulgarismů, urážení a ponižování národnostních, sexuálních, hendikepovaných a jiných menšin, jak je tomu například i v případě tohoto příběhu o nerozlučném přátelství Old Krpilhenda a jeho snědého bratra Vinnetoua, náčelníka Paňdžábů. Bravo! ()

HorrFi

Asi to nejlepší co kdy na Slovensku vzniklo od dob samostatnýho Slovenska.. pátou hvězdu ubíram za český titulky v kině, ale jinak tomu nemam co vytknout. ()

NiWi

Blesk z čistého nebe v podobě jedinečné černé komedie protnul unylou lokální filmařinu. Vizuálně výrazná a stylová věc, která se chlubí i výraznými postavami a zajímavou retrospektivní výpravou. Všichni herci zvládají svým postavám propůjčit až téměř karikaturní nádech, který je ale dělá správně zábavnými. Filmu prospívá i nejednoznačné časové zařazení, dovoluje mu míchat retro styly s modernou a vytváří tím devadesátkový svět, ve kterém se střílí z historických kulovnic, hudba hraje z obřích rádií a policie ve Feldách loví invalidy na motorových kriplkárách. Zkrátka vysoce cool bizárek, který ale funguje přesně tam kde má, a dělá z Invalidy na poměry lokální produkce jedinečnou záležitost. ()

otík

Tohle bylo velmi originální a velmi zábavné. Ano, sprostých slov tam je neúrekom a sem tam je nějaká ta hluchá scéna. Ale pojetí filmu, kdy Godla svým osobitým způsobem uvádí jednotlivé flashbacky, je super. Samotný příběh invalidy je neuvěřitelný, ale zároveň mu fandíte, aby svou pomstu dokonal.  U filmu jsem se bavil a to je to zásadní. Spokojenost. ()

FilMiki

Tohle mě asi bude bavit i podruhé a možná ještě víc. Cestu k Lacovi jsem totiž našla až tak v půlce filmu, jenže teď, teď už ho znám! ()

Idego

Je to taková pohádka o cholerickým jánošíkovi, pro mě osobně milá z hlediska jazyka, protože slovenština dává Lacově postavě extra šťávu, ale bohužel to není nijak chytrý, natož převratný dílo hodný zvláštního zřetele. I když jsem na to šel s velkorysým naladěním a malým očekáváním, odcházel jsem hodně zklamanej. Že Godla s Fischherem hrajou jak z ochotňáku, vem čert. Horší je, že zápletky komických situací sklouzávají do grotesky a jsou strašně, ale opravdu strašně jednoduchý, blbý a navíc repetitivní, takže i ten zlomek řekněme úsměvných aspektů (o vtipu mluvit nelze) se vyčerpá v prvních minutách a zbylou hodinu a půl už není kde brát. Například vtipné má být, že někdo vezme do ruky dildo. A to je všechno. Jenom ho vezme do ruky a překvapeně se na něj podívá. Ochochó, dildo! No to je ale řachanda. Nebo že Laco zaječí "si jebnutý?!" Poprvé možná úsměvné, ale dvacáté "čo ti jebe" nebo "kurva" samo o sobě taky komedii neudělá. Krom toho, že to není vtipný, to dál sráží ta otřesná plejáda klišé a stereotypů – v čele s tím o dobrosrdečných, ale hloupých Cikánech, kteří pochopitelně kradou, a zdatně jim sekunduje ten o gayích s afektovaným hlasem a obligátním malým pejskem. To jsou patrně nezbytný archetypy pro jakékoukoliv mainstreamovou "komedii" z našeho tzv. kulturního okruhu. Jelikož je Lacova žena zdánlivě emancipovaná a bere svůj život do vlastních rukou, mohlo by se zdát, že chybí další klasický stereotyp o hloupých ženách od plotny, které jsou zároveň nesnesitelně protivné a zároveň bez nich nelze žít. Její postava je ale v podstatě opět čistou karikaturou, jejíž existence se omezuje na to, že chce opravit šicí stroj a naštvaně odchází s kufry k sestře. Tu protivnou část archetypu pak obstarává ředitelka muzea. Taky mně vyrazilo dech, že tvůrcům dneska nepřijde nevkusný dát do filmu nezakrytě glorifikovaný archetyp obětavého rudoarmějce, který s úsměvem na tváři hrdinsky padne za ostatní. (Že má Slovensko k ruské propagandě blízko je jedna věc, ale dívat se na to takhle ve filmu v kontextu války na Ukrajině je přímo nechutný). Halt mainstreamová komedie bude vždycky zrcadlit nálady a očekávání společnosti a jakkoliv snad ani z definice žánru nemůže být umělecky hodnotná, nemusí nezbytně být blbá. Snad se někdy dočkáme i času, kdy se obejde bez kopání do menšin. Letos to ještě nebude. ()

UhLee

(7/10). Nikdy bych nevěřil, že půjdu dobrovolně do kina na nějakou českou/slovenskou komedii. Tato nepředstavitelná situace se stala díky filmu Invalida realitou. Nebylo to tak, že bych film vyhlížel a ve chvíli jeho uvedení ihned kupoval lístky. Abych byl upřímný, tak jsem ani nevěděl, že má něco takového vyjít. Ale osud si rád hraje svoji hru a já se ocitl na tomto slovenském komediálním experimentu. Musím s velkou radostí konstatovat, že kvalitním komediím ještě definitivně neodzvonilo. Invalida nám českým bratrům naservíroval prvotřídní podívanou. Celý film se nese po celou dobu na velice absurdní vlně, kdy je potřeba se patřičně naladit na nastavené tempo a přistoupit na hru režiséra Jonáše Karáska. Když je divák patřičně svolný, tak je odměněn kvalitní komedií s nezapomenutelnými hláškami. Humor je to podobně jako u Vyšehradu kapánek jednodušší. Ovšem Fylm měl v tomhle pár výhod, a proto v tomto souboji dementního humoru vyhrává. Zaprvé byl zasazen do současnosti, tím pádem byly vtipy daleko aktuálnější a přístupnější pro mladší generaci (ke které i moje postarší maličkost taky doufám stále patří). Ale taky vycházel z již zaběhlé značky v podobě seriálu, takže se divák mohl těšit na již známé postavy. O to více musím smeknout před samotným filmem, že nám dokázal představit tolik postav, které si divák okamžitě oblíbí. V čele stojí samozřejmě Zdeněk Godla, který našemu českému hereckému obsazení dělá čest. Ale taktéž Gregor Hološka v hlavní roli, kterého jsem neviděl v žádném jiném filmu si mě dokázal naprosto získat. Myslím si, že starší generace si tento film dokáže užít ještě o stupínek výš, protože budou chápat daleko více narážek. I tak se mi tento film, jakožto zástupci mladší generace nesmírně líbil. Krásně blancuje na hraně komediálnosti s absurditou a nespadává do trapnosti. Menší či větší mihnutí známých osobností je již pouze pomyslným bonusem, který divák s chutí slupne. Takovýchto kvalitních komedií s vlastním otiskem je v dnešní době na trhu jako šafránu a je potřeba je náležitě podpořit. PS: Nevím jestli to bylo součást trollu, protože se to hodí k absurditě celého filmu. Ale dávat titulky v kině na slovenský film mi přijde jako naprosto absurdní záležitost. ()

jedna_vrana

Filmy zo Slovenska, ktoré ma oslovili, pobavili, zaujali, by sa dali rýchlo spočítať. Od filmu Invalid som ako divák dostala viac, ako som čakala. Atmosféra 90-tych rokov, ktorú si moja generácia dobre pamätá a bola ukázaná väčšinou vo filmoch, ktoré sa zaoberajú politickým pozadím a mafiánskymi praktikami. Tu je opísaná tak, ako si ju vybavujeme – autentické hudobné skladby, videopožičovne, šuštiakoví mafiáni a všemocní strýkovia s konexiami. Celkom nekorektne sa v Invalidovi navážajú do „cigánskej“ otázky, ako ju nazval sám predstaviteľ Gaba – Zdeněk Godla. Ale je to ten tip humoru, ktorý občas hladká. Napr. výchovné metódy Gabovej sestry Aničky: „Ten dekel pôjdete vrátiť! A všetci traja ste bez večere!“ „Však je tma.“ „Vieš kde je tma? Vieš kde je tma? V base!“ Niekomu by mohol prekážať slovník postáv, ale tu to pôsobí autenticky a neprehnane. Zdeňek, Gregor aj obsadenie vedľajších postáv je podarené. Dej je vystavený tak, že odsýpa až príliš rýchlo. Myslím, že sme dostali film, ktorého hlášky budú o chvíľu ľudovieť, ako za starých čias. Takže my predsa dokážeme natočiť komédiu? P.S. Všimli ste si narážku na Švejka? ()

Lachtaan

Hodně přiblblá slovenská komedie, která sice skutečně dobře vypadá a styl vyprávění vůbec nemá hloupý, co je to ale platné, když jediná z postav, co dokáže diváka fakt zaujmout, je charakter Zdeňka Godly. Asi mám určité pochopení pro všudypřítomný hype k tomuto svéráznému dílku, mě ale až na pár vtipných gagů minulo mílovým krokem. [viděno na Netflixu 31.7.2023] ()

FritoleXx

Svěží rozvíření zatuchlého domácího rybníčku, přičemž za akční scény by se nestyděli ani severští filmaři a ústřední dvojice podává skvělý výkon, nicméně z témat, o které se film otírá, šlo z komedialního hlediska vytřískat víc, než jen nadávky. ()

Johnny.ARN

Som rád, že Spirit pozná slovenského diváka. Hluk a nadávky=smiech. Nevadí, že nefunguje elementárna fyzika, nevadí, že nefungujú základné princípy. Pokiaľ tam sú cigáni, vozíčkári, buzeranti, ryšavé ženy a psy, je všetko v poriadku. Čakal som, kedy aj k nám zavíta táto Netflix rakovina. Invalid ma pobavil len raz a síce so scénou s paternosterom. Zvyšok je len slabé uchechtnutie, pokiaľ mozog necháte vonku, vtedy to funguje. Našťastie to zachraňuje duo Karásek-Juríček. Ale ako som povedal na začiatku, tvorcovia poznajú slovenského diváka. A ten sa im odvďačil. Ultraslabé 3 z 5 ()

Qitek

Není to kdovíjaká bomba, ale je v tom tvůrčí srdíčko, je to fresh, herci jsou fajn a scéna záporáku v posteli s hafanama je nejvíc v topu ( inspirace Williamem Dafoe - Boondock Saints ). Škoda natahované stopáže. ()

ondraondra

Viděl jsem slovenský film a moc se mi líbil. Nenapadlo by mě, že takovou větu někdy vyřknu. Invalida je zábavný revenge flick se skvěle napsanými postavami, perfektní kamerou a excelentním humorem. Co víc si přát. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD