Šesťdielna séria príbehov o Jedioch z preguelovej éry. Ponorte sa do životov dvoch výrazne odlišných Jediov - Ahsoky Tano a grófa Dookua. Obaja budú čeliť skúškam a budú postavení pred rozhodnutia, ktoré určia ich osudy. (Disney+)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (7)

Star Wars: Príbehy rytierov Jedi (2022)

Bez pochyby to lepší, co Diseny je schopné nabídnout je asi příhodné, že zatím to nejlepší, co Lucasfilm pod vedením myšáka zvládá nejlépe je animace. Po nemastném a neslaném Kenobim milé překvapení, které je i solidně napsané a přestože pouze vyplňuje mezery v příběhu (kdy se vymazalo Camino) tak má pořád solidní tah na branku. Takhle nějak bych si asi ideálně představoval adaptaci Old Republic příběhů dojdeli na ně někdy. ()

Život a smrť (2022) (E01)

Zbytečně hejtovaná epizoda. Byl jsem rád, že máme nějakou úplně novou kulturu, planetu, náboženství, které je zároveň nějak spojeno s filozofií jedi (vzhledem k tomu, že matka Ahsoky mluvila o tom, že čelí smrti, což je podobné jako u Jedi) a vím, že někteří lidé nenávidí, jak moc je ukazována, ale ja ten její origin žeru i s navijákem. ()

Spravodlivosť (2022) (E02)

Fenomenální epizoda, která nabízí pohled na dvě důležité postavy prequelů Dookua a Qui-Gona. Výborná atmosféra zruinovaného města. Líbí se mi, že obrátili totálně na ruby obvyklou dynamiku a tak Dooku je ten impulzivnější zatímco Qui-Gon symbol rozumu. No a ukázalo to, jak moc zkorumpovaná republika byla. Tahle a další epizoda dobře buduje universum. ()

Rozhodnutia (2022) (E03)

Mace jako poslušný hoch, Dooku jako reble oba dva dohromady tvoří dvojici, co mají jiskru. Líbil se mi kontrast mezi oběma postavami na pozadí pádu republiky a také vyšetřování smrti a jak došli k jasnému závěru. Též se mi líbí, jak tato epizoda dobře popisuje Dookův problém se zbytkem řadu a i naštvanost na to, že mu byla sebráno povýšení. ()

Sithský Lord (2022) (E04)

Až na to jak okatě Yaddle stopovala Dookua dobré, ale tak tohle ztěží bylo poprvé, kdy se to stalo. Tahle epizoda se odehrává na pozadí Skryté hrozby a tak má atmosféru, zže by se dala krájet. Návrat Neesona a McDiarmida do svých ikonickcýh rolích je vždy vítaný no a Yaddle a její osud je zde popsán velice hezky stejně jako Dookovo dilema. Nemám slov a bezkonkurnečně nejlepší epizoda seriálu. ()

Cvik robí majstra (2022) (E05)

Dobrá vsuvka do Clone Wars miluju tu ironii, že Anakin byl důvod, proč přežila rozkaz 66. ()

Koda (2022) (E06)

Jednu hvězdu musím ubrat za to, že nás tvůrci připravili o duel s totálně cool vypadajícím záporákem. Promrhaný design, který se dal využít na epický lightsaber duel. Počáteční scéna s Padméniným pohřbem dobrá a líbí se mi nápad, že Ahsoka na něm byla a stejně tak počátek její známosti s Balem. Ale zbytek epizody je takový nemastný neslaný a v podstatě převyprávěný Fallen Order. Přesto je to pěkná výplň a doufám, že Lucasfilm do budoucna udělá něco velkého pro Old Republic. ()

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (viac)