Star Wars: Príbehy rytierov Jedi

Sithský Lord (E04)

(epizóda)

Majsterku rádu Jedi čaká znepokojujúce odhalenie. (Disney+)

Martrix

Tak to jsme se ocitli v úplně jiném vesmíru, než byly předchozí epizody. Jako první zmíním naprosto skvělou hudbu, která činům Dooku dodávala na osudovosti. Bezesporu jedna z nejlepších animovaných SW epizod ever. Knihy jsem nečetl, takže mě existence pidi She-Hulk překvapila a trochu mě mrzí, že tvůrci nezvolili jiného Jedi. Malinko směšně vypadala...jako Glum s parukou. Ale i tak jde o vynikající Filoneho práci. Postava Dooku konečně dostala prostor zasvítit. ()

fabecc1222

Naprosto bombastický díl, který je snad splněným snem všech fanoušků SW, a dostáváme zde přesně to, o čem celé SW jsou, a co od nich očekáváme. Dooku a jeho přechod na temnou stranu síly, který je lemován ztrátou jeho blízkých, z kterých viní republiku a radu Jediů. Hluboký náhled do mysli jednoho z nejvýraznějších padouchů Klonových válek a vidíme tak všechny pohnutky, které ho postupně vedli k tomu, aby se přidal na stranu Sithů. K tomu všemu opět výborná práce s atmosférou jednotlivých scén a hudbou. ()

Algernons

Takhle měli vypadat prequely! Geniální epizoda od začátku do konce, drsný a smutný úvod, který je poslední kapkou v Dookuově odchodu z řádu. Mistryně Yaddle avšak cití, že není něco v pořádku. To co se následně rozehraje je perfektní kulminací animace, hudby, příběhu, režie a vizuální tvorby. Ať už vypíchnu nepříjemnou bránu hangáru, která celou dobu v pozadí se na vác nepříjemně směje a následně nabízí zučtování a nebo finální záběr. Skvělá práce a přesně tohle jsem si od seriálu sliboval! 10/10! ()

Jacques-ds

V kontextu předcházejících dílů je tenhle zjevením. Zatímco předchozí díly jsou nudné, jednoduché, prosté nápadu a originality, tenhle se vymyká snad vším. Atmosféra je dechberoucí, minimalistická a ponurá. Škoda jen, že předchozí díly nemají obdobnou kvalitu, takže přerod hraběte Dooku není tak dobře vystavěn, jak by asi tvůrci chtěli. V podstatě si stačí pustit jenom tuhle epizodu, ty předcházející jsou jen ztrátou času. ()

Juraxin

Je to najlepšia časť ktorú nám môže seriál ponúknuť. Je to fakt skvele dobrodružstvo od začiatku až do konca. Je to príbeh ktorý je plný emócií, znázorňuje tu vynikajúcu réžiu a hranie sa postavami ako aj zlomový bod k temnej strane Dookua či epický súboj s Yadlle. Na záver by som povedal že je to fakt skvelý príbeh škoda že seriál už na to viac nenadviazal tak kvalitou epizódou 10/10. ()