Star Wars: Príbehy rytierov Jedi

Život a smrť (E01)

(epizóda)
  • Česko Život a smrt (viac)

Rituál dospelosti má nečakané následky. (Disney+)

BonRStone

Hodnotenia ma donútili preskúmať tento mini seriál. Je dôležité povedať, nenechajte sa určite odradiť. Prvá časť je síce miestami trochu výkrik do tmy, ale tých 19 minút sa to dá zvládnuť. A kto má rad Ashoku, ten si to zrejme aj trochu užije. Čo môj prípad nie je a časť som zhliadol kvôli značke Star Wars a druhý krát toto nič nehovoriace intro už nezapnem. ()

darthvader77

Zbytečně hejtovaná epizoda. Byl jsem rád, že máme nějakou úplně novou kulturu, planetu, náboženství, které je zároveň nějak spojeno s filozofií jedi (vzhledem k tomu, že matka Ahsoky mluvila o tom, že čelí smrti, což je podobné jako u Jedi) a vím, že někteří lidé nenávidí, jak moc je ukazována, ale ja ten její origin žeru i s navijákem. ()

Juraxin

Tvorcovia nám tu zobrazujú tu úplne jednoduchý príbeh detstva Ashoky Tano. Znázorňuje tu jej narodenie, jej rodinu, dedinu ako aj prvé použitie sily. Pači sa mi ako tu v príbehu vykresľuje kultúru z akej pochádza Ashoka. Čo je niečo nove čo sme v star wars ešte nevideli. Tento príbeh je hlavné viazaný skvelo pomalou atmosférou a skvelou hudbou. Ale aj napriek týmto faktom rozpráva nám trochu menej zaujímavý príbeh ktorý úprimne moc divákov úplne nadchne 7,5/10. ()

fabecc1222

V podstatě čistě atmosférický snímek, který ukazuje krásu nejmenované planety a život místních obyvatel. Cílem je ukázat, jak vesničani zjistili, že Ahsoka ovládá sílů, a my tak mohli mít zmapovaný snad každý den jejího života. Nic moc převratného, ale nic, co diváka urazí. Pochopitelně, nutnost vzniku takovýchto dílů je vesměs nulová. ()

tomik99

Mělo to pár dobrých nápadů, přesto asi jako úvod seriálu malinko pomalejší a nudnější. Úplně si nejsem jistý, zda jsme tento díl nějak nutně potřebovali. Neříká to v podstatě nic nového. Ahsoka je citlivá na Sílu. To přeci víme. To, že se někomu narodila, asi taktéž všem dojde. Spíš mi chybělo odloučení Ahsoky od rodiny či hlubší poznání její matky, abychom cítili ten emocionální dopad odloučení matky s dcerou. A to epizodě scházelo. ()

• Když se narodí příslušník rasy Togruta, tak jeho obličej je pokryt většinou pouze tečkami, postupem času a během dospívání se jejich vzhled mění a finální podobu vidíme pak v dospělosti. Můžeme to vidět u malé Ahsoky, která na obličeji měla jenom 4 nepatrné tečky, kdyžto v dospělosti je její obličej pokryt spletitou sítí bílých linií. (Veskoslav)
  • Ahsoka Tano se narodila 36 BBY. (Veskoslav)