Dvoch rytierov Jedi vyšlú, aby vyriešili rukojemnícku drámu na ďalekej planéte. (Disney+)

darthvader77

Fenomenální epizoda, která nabízí pohled na dvě důležité postavy prequelů Dookua a Qui-Gona. Výborná atmosféra zruinovaného města. Líbí se mi, že obrátili totálně na ruby obvyklou dynamiku a tak Dooku je ten impulzivnější zatímco Qui-Gon symbol rozumu. No a ukázalo to, jak moc zkorumpovaná republika byla. Tahle a další epizoda dobře buduje universum. ()

Juraxin

Je to fakt skvelá epizóda, som rad že tu ukázali Dookua a mladého Qui-Gona na ich cestách. Pači sa mi ako tu pomalí znázorňujú Dookuho cestu k temnej strane ako aj kontroverzné správanie Qui-Gona, ktoré sme videli aj v skrytej hrozbe. Veľmi sa mi páči ako sa animátori pohrali s prostredím ktoré vyzerá ako z vestermoveho filmu. A na rozdiel od prequeleho tu znázorňuje politickú situáciu o mnoho lepšie ako je republika skorumpovaná. Je to veľmi skvelá časť škoda že ich nie je viac 9/10. ()

fabecc1222

Na to, že se jedná o obyčejný animák, tak v obou dílech vidím velmi dobrou práci s kamerou, a s tím spojený střih hudby a zvuku, který dává do popředí nonverbální způsoby komunikace na způsob klasických dialogů, což je poměrně zajímavý motiv, který se mi zatím dost líbí. Hrabě Dooku je postava, která zatím v rámci SW nebyla dostatečně vydojená, takže je logické, že i on dostává svůj příběh o tom, jak přešel k temné straně síly. Uvidíme, co vše dalšího ještě bude určovat jeho kroky směrem k Epizodě II a Klonovým válkám. ()

Sany33

Príbeh: Dva rytieri Jedi sú vyslaný na neďalekú planétu aby sa postarali o oslobodenie senátorovho syna. Keď však dorazia zisťujú, že všetko je to inak a začína sa boj o prežitie. Prevedenie: To že to bude veľmi kvalitná animovaná tvorba viem už od prvého dielu. Hudba krásne dokresľuje to, čo sa na plátne deje. Dooku je veľmi nedocenená postava a zaslúžila by si vlastný seriál ako Kenobi. Určite má čo povedať. Páčil sa mi aj kontrast medzi padavanom Qui-Gon Jinom a jeho majstrom. Veľmi podarená časť, ktorých by bolo treba viac. 92% ()

• Věta, kterou pronese Dooku ke Qui-Gon Jinnovi: „You are much wiser man that I,“ („Jsi mnohem moudřejší než já“) je ta stejná věta, kterou pronese o několik let později ve Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999) Qui-Gon Jinn k mladému Obi-wanovi. (Veskoslav)
  • Robot, který hlídá senátorova syna, patří do tzv. Binary loadlifter („binární zvedači“), kteří byly sestrojeni zejména na těžkou a jednotvárnou práci. C3PO ve Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) Owenovi říká, že to byla jeho první práce, programovat tento typ robotů. (Veskoslav)
  • Hrabě Dooku používá bojový styl Forma II: Makashi. Ten se vyznačuje svoji elegancí a definováním moci nad protivníkem. Tato forma byla vytvořena především pro boj meč proti meči. (Veskoslav)