Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

Ingtar2

Oi what the fuck? :D Le-Van Kiet si očividne pozrel Raid, ktorý ho fascinoval natoľko, že ho zobral, rozobral, poskladal nazad ako ruský vojak samopal a vyšlo mu z toho toto. To, čo v Raide fantasticky fungovalo otočil, a čuduj sa svete - funguje to aj tu. Mladej princeznej sa znepáči svoj osud - tak si povie fuck it - a začne masakrovať celý hrad. Kulisy sa naozaj podarili, ten hrad stojí za to, rôzne tajné cesty (pri ktorých som si hovoril že tie steny sú snáď postavené celé z papundeklu, to staticky nemôže fungovať), komnaty, žaláre (mali veľmi čistú vodu v kanáloch v stredoveku, eh?), kuchyne, proste atmosféra on point, hudobný podklad Natalie Holt príjemne prekvapil. Príjemným prekvpením bola aj kamera pri súbojoch. Na súboje sa pozerá dobre, ale že by drobná Joey King pozabíjala x chlapov v brnení? Veľmi dobrá Van Veronica Ngo ktorú som si celkom obľúbil už v Hai Phuong a nevyužitý Khai (tak sa volal ne?). Chválim aj to, že rozdelenie ľudí podľa farby pleti (ok to znie veľmi zle a rasisticky - proste že ten hrad nie je diverse ako New York, ale že Aziati sú cudzinci et cetera) dáva geograficky zmysel vzhľadom na pravidlá tohto sveta. Tl;dr: Nejde zrovna o dokonalý film, prirovnal by som to k minuloročnému Brave: Gunjyo Senki, avšak má to v sebe taký ten obrovský guilty pleasure potenciál (skoro ako Big Tits Dragon). Miestami som rozmýšľal aj nad 5*, ale čo to celkom ťahá dole sú dialógy, čiže 4*, 85%. Veľmi dobrá zábava. PS: Bull Knight a Fat Knight Rule! ()

Wancohoff

Bola by to dobrá rezničina keby tam boli nápaditejšie úmrtia, presvedčivejšie boje, a v hlavnej ulohe by nebola Joey King ktorá má mimiku a výraz tváre afektovanej pubertiačky ktorá sa hodí tak do bozkávacej búdky. Možno časom z nej bude fajn herečka .... inak je to pozeratelné bez hluchých miest. 55% ()

Illy

Proč ne? Už jen koukat na řežbu v pohádkových kulisách je paráda. A dcery funěly nadšením, nemůžou se dočkat až jim v září začnou další lekce krav magy...  a možná přihodíme šerm :-) ()

Bozvav

Jediné co si zaslouží uznání, jsou výborné souboje a akční scény, které ostatně převládají. Jinak děj by se dal shrnout velmi krátce. Lehce vyšinutý, silně narcistní asi princ Dominic Cooper si chce sňatkem s princeznou pojistit získání trůnu. Princezna ho nechce, uteče od oltáře a oprávněně naštvaný ženich, se rozhodne udělat hradní převrat asi tak s 50 muži na palubě, pardon  na hradě. A jak se princezna probojovává z hradní věže dolů směrem k trůnímu sálu v přízemí (velmi to připomínalo devadesátkovou videohru), tak s ní můžeme prožívat bezduché bitky, toť vše. Kdo vyhraje, prozrazovat nebudu. Dialogy nulové, humor žádný, herci neměli co hrát, prostě drama nic, thriller ani ve snu, fantasy ujetá, sečteno a podtrženo sračka. Za mne 35%. ()

MiniMinion

The Princess je vlastně i přes svou jednoduchost až překvapivě solidní akční počin, který rozhodně neškodí zhlédnout. Joey King se představuje jako nezdolná princezna à la John Wick, která musí prokosit celý hrad plný tupých hrdlořezů a zachránit svoji rodinu a tím i celé království. Premisa to není nijak složitá, a tak se zrak upírá spíše na provedení, a to se zde celkem povedlo. Především je nutno zmínit choreografii - souboje nepůsobí nijak zbytečně vyumělkovaně, jsou naopak drsné, brutální, mají váhu a v určitých pasážích i chytře využívají prostředí či dané okolnosti scény. Oceňuji také, že se tu nic moc neopakuje - vždy v pravou chvíli přijde nějaké osvěžení, například v podobě změny prostředí, výměny zbraní či zapojení nějaké nové postavy do bitevní vřavy. A přímně klobouk dolu před Joey, protože se při natáčení nepochybně neskutečně nadřela, choreografie nejsou jednoduché, zbraně jsou těžké, a až na několik málo výdechů je tu od začátku do konce skoro non-stop akce. Film má celkově dobré tempo a rozumnou stopáž, ani trochu se netáhne, a těch 90 minut uteče jako voda. Jen je trochu škoda, že se scénáristé tak trochu vykašlali na ostatní postavy, takže například hlavní záporák Julius je naprosto jednodimenzionální postava, a snad lze jen ocenit přístup Dominica Coopera, který z něj alespoň udělal skoro až karikaturu a oživil jej drobnými detaily, například mimikou očí apod. Nevím, jaký měla Princezna rozpočet, každopádně VFX oddělení by asi ocenilo jeho zvýšení, protože CGI ohně bylo tedy opravdu tristní, a dokonce i ty kameny v exteriérových záběrech věže bily do očí, jak byly očividně digitálně vytvořené. Jinak samozřejmě zde nelze očekávat žádnou historickou přesnost, rytíři jsou zde oděni ve výzbrojích snad ze čtyř různých staletí a někteří jsou opravdu až přehnaně stylizovaní, o moderních účesech a make-upu ani nemluvě. Jenže o to v tomto snímku nejde. Jde tu o akční nářez s kvalitními souboji a drsnou princeznou, která nakope drsným a chlípným padouchům zadky a prokáže, že to není žádná křehká holka, a to The Princess splňuje. 60%. ()

Rathalos

Tak s reziserom Le-Van Kietom je to ako na hojdacke,raz pride s vydarenym filmom,potom so sra*kou a opat sa mu podari natocit fajn zalezitost,jednoducho hore dole,ale zjavne mu sedi akcny zaner a Princezna je toho dokazom,obsahuje sice niekolko nerealnych situacii,no ak si ich clovek nebude vsimat,tak je to obstojna zabava,stale sa nieco deje,suboje su kvalitne a herecku Joey King mam rad,aj ked sa priznam,ze som si ju nevedel predstavit v boji,ale zvladla to vyborne,takze pridavam sa na stranu spokojnych divakov a udelujem aj take hodnotenie...:-) ()

RakeW

Videoherní štípání blembáků odshora dolů, zkracující se tylová sukýnka, bambilión side-bossfightů, adekvátně okaté CGI, dominatrix Olga, pohádková logika, čirá voda ve stoce pod hradní kuchyní, příběh jak z porna a tak dále a tak podobně. Nesmělý kandidát na moje The Guilty Pleasure of 2022. Jen ten uslzeně utleskaný závěr mohl být aspoň trochu podvratný. ()

Rockerman

Pohádka naruby. Místo prince, který obvykle zachraňuje princeznu ze spárů nějakého zla, zde princezna zachraňuje celé království před mocichtivým zlosynem. Zase tedy pastelkoruká holčička zametá s metrákovými namakanými chlapy. Během prvních dvaadvaceti minut jich zabije šest! Veskrze feministická a multikulturně liberální agitka má šťavnatě brutální souboje a těch je tam tolik, že na pořádný děj už nezbývá místa a přichází nuda. Kdyby byla princezna hezčí a sympatičtější šel bych na tři hvězdy, ale bohužel. ()

stepankoby1

Je vždycky smutné vidět sympatický a potenciálně kulervoucí film zmrzačený tvůrčími volbami a chybami. Nikdy nepochopím, proč v tomhle filmu jsou ty příšerné, neskutečně špatně napsané, vedené i zahrané dialogy, když by one-linery a vizuální storytelling totéž zvládly bez jediného povzdechu nad klišé. Konkrétně Joey King sice vypadá dostatečně cool a drsně, ale jakmile promluví, je přede mnou Elle z Kissing Booth, ne Fiona. ()

panvasik

Jasně Girl Power tým, ale tohle je to, co jsem potřeboval. V takovém stylu si představuji moderní fantasy :) Bál jsem se, že to bude strašně nezáživné a nudné, ale ono mi to nadělilo fantasy-girl-JohnWick. Já jsem se nenudil stopáž byla naprosto luxusní a já si jenom užíval tu fantastickou akci. Scénu s hořícím vojákem snad ani zmiňovat netřeba :D ti co viděli, ví o čem mluvím :D Joey King jsem to fakt věřil sympatická, mladá a s budoucností v herectví, jasná volba pro případné pokračovaní, třeba v trochu dobrodružném stylu, by nebylo od věcí :) A co se týče krve tak té se tady v některých momentech nešetřilo, což přidalo u mě na hodnotě filmu. V nejbližší době to vidím na opáčko :) 7,5/10 ()

BOURQUE

Nekomplikovaný príbeh, odohrávajúci sa v podstate len na jednom mieste (hrad), ktorý určitým spôsobom ukazuje „stredník“ typickým Disney-based príbehom. Pretože táto „Princezná“ sa nebojí povedať nie (svatba) a nebojí sa postaviť proti chlapíkom, ktoré majú výšku a vážia omnoho viac ako ona. (Mimochodom, tým naznačujem aj to, že „niektoré“ akčné/bojové scény berte s dostatočnou rezervou.) Akčné a bojové scény na slušnej úrovni, z ktorých nechýba ani krv. Joey King prekvapila so svojím bojovým duchom.  Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

animario

Princezna s kapkama krve na čele. Příběhově hodně jednoduchá, ale po akční stránce efektní a vtipně brutální poschoďová vybíječka s mile pohádkovým nádechem. Na buchtoidní výraz holky od vedle Joey King jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec mi její malá urputná válečnice začala být i sympatická (a musím říct, že byla do role dobrá volba, v bojových scénách odvedla slušnej výkon). #girlpower ()

Razzor_82

"Ona znovu a znovu odmítá zemřít!" Kung fu pohádka s pro mě od pohledu nesympatickou Joey King. Která jako rozzuřený pudlík ze Shaolinu všechny s ladností zlikviduje.  Nulový příběh, pár bojových scén se opakuje pořád dokola až to těžce nudí k smrti. Strašná blbost made in Disney! 2/10 ()

Urukhaj98

Rapunzel meets John Wick. Celkem povedené akční béčko v neokoukaných kulisách. CGI pokulhává, nicméně snaživí herci to vynahrazují. Joey King kupodivu poloha hláškující akční borky, co krájí lidi na kusy, celkem sedí, i když se promenáduje v (pravda, trochu otrhaných) princeznovských šatech. Dominic Cooper je jako vyšinutý záporák taky v pohodě a Olga Kurylenko je zase jako jeho hlavní poskok taky řádně přestřelená. Akční scény jsou fajn a krev při nich teče proudem. V kinech by to určitě propadlo, ale jako "originál" jedné ze streamovek se to řadí mezi tu lepší nabídku. 6/10 ()