Willow, legendárny čarodejník sa vracia v novom seriáli zasadenom o veľa rokov neskôr po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom filme. Vedie skupinu nevšedných hrdinov na nebezpečnej záchrannej výprave svetom, ktorý prekonáva ich najdivokejšie predstavy. (Disney+)

babuška

rozpačitost, tentokrát mladí zklamali, nějak jim to hraní nevěřím, některé díly stojej za hovno a to jak dějově tak smyslem, stačili by čtyři po hodině a konečný o kus delší a možná by to bylo lepší, gender v tomto případě ději škodí a to fatálně, dvě za triky a námět, kterej není zlej, jen na prd zapracovanej. ()

RoyBatty444

Niečo mi tam stále vadilo a to tu je už od lovkýň duchýň zlé scénare. Naviac sa to odzrkadlilo na hlavných postavách a v scéne drevorubač/kami v lese sú ženy s mužskými menami - veľmi čudná scéna, hlúpe mužské postavy, stále humorná postava Thraxus Boorman herca Amar Chadha-Patel, prehnaná CGI a zle zvolená popíková hudbou. Dostavilo sa aj občasné nudenie za prehnanou stopážou. Umiestnenie do stredoveku (hrady a.i.) odzrkadlené v dialógoch. Jedna hviezda z nostalgie za v úzadí pôsobiaceho Willowa. ()

tata22

Tak nějak nevím komu byl vlastně seriál určen. Pro děti to byl místy děsný horor, pro dospělé zas místy až směšné (nevím jestli to byl úplně záměr). Hodně nevyrovnané. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout co vlastně točí. Možná k tomu přispívá i ten moderní trend, že každý díl točí někdo jiný, což podle mne není úplně dobrý nápad. Když se člověk oprostil od toho, že je to místy pro děti a místy pro dospělé tak se na to celkem koukat dalo, i když s výhradami. Lesbická láska mi celkem nějak nevadila ale úplně nechápu proč musí v každém díle dneska něco takového být. Nedává to moc smysl. Ještě , že trpaslíci nikomu nevadí... ()

Sopholojong

Ak si este stale niekto mysli ze amazonsky Pan prstenov je na ODPAD!, tak nech sa pozrie na toto "cudo", aby zistil, co je to "skrabanie" dna (televizneho) fantasy zanru. Cielova skupina: pubertiaci 12 az 15 rokov, lesbenie uz asi po desiatich minutach (!), herci s ucesmi a kostymami "nastajlovani" ako z prednej obalky casopisu Vogue, po krasne nadpozemskej hudbe Hornera ani len stopy, len nejaky rockovy "hrmot", ustredna blondina herecke drevo, ustredne "wannabe" bojovnicky nezanrove zjavy (ta pehata mi serie nervy uz od Falcona), Joanne Whalley vysusena ako tisicrocny archeologicky artefakt, triky horsie ako v prvej Narnii, alebo rovnako spackane ako svojho casu hallmarkovske vykriky typu Merlin, v zavere akasi Sauronica pred rozpadom. 3/10 len za potesenie z navratu a existencie charizmatickeho trpaslika Willowa, no a za krasne exteriery skalnatej vysociny, ci zelene, letnym slnkom zaliate lesy. Od Disneyho v tomto zanri rovnaka ostuda, ako v tom komiksovom (Loki, She-Hulk), u mna fatalne vyriesenie dilemy od vcera s nazvom Unsubscribed a prechod k vyzivnejsej konkurencii Paramount+, ktora ponuka dospelackejsiu zabavu s poriadnymi "vajciskami" (Tulsa King, Yellowstone, Mayor...) ()

lusst

Očividne nie som cieľovka. Ale nakoniec som to zvládol. A ani mi tak nevadili lesbičky a united colors of benetton, ako skôr rifle, zipsy a nesmiem zabudnúť na tie dve drevorubačky z Minnesoty. Wtf? ()

lozi

Tak aky som fanusik fantasy, tak ma tento serial sklamal. Vizual obstoji, ale ten hlupy dej, hlupe dialogy, hlupe konanie postav, to uz nie. Velmi som sa na tento serial tesil a ani neviem co napisat, ako som sklamany. Serial neodporucam ani sledovat, sklamanie roka 2022 ()

VeronicaLake

Mierny spoiler na začiatok. Mne lesbická princezná nevadí. Vlastne to bol jediný dôvod prečo som si Willow zapla. A v tomto ohľade boli moje očakávania stopercentne naplnené. Ak Vám ale z akéhokoľvek dôvodu lesbická princezná nie je po chuti, stiahnite si jednu až dve hviezdičky, no a to sa potom to celkové hodnotenie už dostane k celkom nízkym číslam. Princezná teda za mňa ok, čo ale ani náhodou nebolo OK  a extrémne mi vadilo bol strih. Hlavne prvé epizódy tým strašne trpeli a nezmyselne rozkúskované scény na mňa pôsobili tak otravne, že som mala chuť to zabaliť. Princezná, neprincezná. Ako už niekto spomenul v komentoch, pôsobilo to až ticktockovo lacne a obrovsky tým trpeli ako bojové scény tak aj konverzačné. Našťastie sa to postupom času trochu zrovnalo, ale stále je na čom pracovať. Hrozný strih kompenzovali vyladené prostredia. Skoro všetky boli fakt prepracované, či už Nockmaar, bane Skellinu tak aj moji naprostí favoriti Shattered Sea a Immemorial City. Veľká škoda je, že viac priestoru nedostali Gales-ovia, bojovníci Zloby, pretože tí boli fakt topka. Ale asi chápem, že ich scény boli v mnohých ohľadoch náročné. Sečteno, potrženo, potenciál tam je (plus princezná v Kymerijskom brnení), ale je aj veľa čo zlepšovať hlavne čo sa týka strihu. Ak sa teda dočkáme Volume II. Btw. nerozumiem tomu prečo keď je to seriál pre streamovaciu platformu a nie je zviazaný časovou dotáciou, nepridať kde tu o 10-15 sekúnd na viac, aby dialóg dával zmysel. Alebo aby bojová scéna nevyzerala ako ochotnícke divadlo. ()

patient333

Za mňa lepší priemer. Začalo to horšie, ale postupne sa to zlepšovalo a posledné 3 diely ma celkom dosť bavili, navyše mali aj slušné vtípky, ktoré sa podarili a zaujímavé zvraty. Nie je to najlepší seriál, ale pokiaľ človek nečaká epické fantasy ale skôr akýsi komediálnejší fantasy quest, tak si to je možné dobre užiť. Efekty trocha horšie akoby som čakal na taký seriál, casting dobrý avšak čo je podstatné, že sa to zbytočne nehrá na nejaký dramatický seriál a nie je to prehnane WOKE. Celkovo si myslím, že kopec ľudí seriál odsúdilo príliš skoro a pokiaľ sa vychytajú nejaké tie muchy, tak druhá séria by mohla dopadnúť parádne. Ak sa teda vôbec odohrá. ()

Karmel

Je to zas tak nějak nepovedené, ale jiným způsobem než třeba Prsteny moci. Chybí tomu spousta věcí, ale mě nejvíc chyběla zábava a nějaká gradace až do velkého finále. Seriál nejlépe vystihuje slovo "nuda", a recenze od kamil.i. ()

Oup

Musím povedať, že pôvodný film som nevidel, ale nechýbalo mi to. Asi to je iba ďalší film kde u ľudí funguje pozitivizmus nostalgie. Tento seriál sa mi na začiatku vôbec nepáčil, až kým sa mi po pár častiach nezapísal do srdca. Je to pekná rozprávka pre deti vsetkých kategórii veku. Aj tie staré 😀.. To, že to tu hejtujú homofóbia, no na to sme si už zvykli. Demagógia na Slovensku dosahuje extrémnej sily,nič prekvapivé. Posledné tri časti sú aj dosť napínavé. ()

Pudding

Předtím než začnu, proč má tohle epické dobrodružství jenom 50%. Postavy byly vpohodě, většina až moc emočně založená. A především mě mrzí že Willow nikdo nezná a proto to nedosáhlo správných lidí ( fanoušci fanstasy ). Je škoda že disney rozhodlo o tom že neudělají druhou sérii, protože by nás čekalo ještě spoustu dobrodružství. Za mne bylo toto lepší než třeba Prsteny moci. Hudba byla vážně cool, atmosféra super a CGI nebylo tak zlé jako třeba u většiny Marvelovek. Bylo to fajn. ()

Giorgione

Ukázka dobrodružného a nenáročného fantasy, které je skvělou oddychovkou, která vás ničím nijak zvláště nenadchne, ale rovněž nemá šanci ani nijak zklamat. Tím spíše je mi líto všech, kteří tu vyšilují z LGBTQ+, jak je tomu poslední léta zlozvykem. Kdo to totiž neřeší (jako třeba já) užije si tuhle fantasy jízdu až do dna. Skoro bych řekl, že je to takové volnější, slabší a méně energičtější Dungeons and Dragons, taky s několika různorodými hrdiny, kde každý má svoje vlastnosti a prochází si svým vývojem, díky čemuž jsou všichni nějak zapamatovatelní. Nejzajímavějším vývojem prochází asi KIT, která je jednak příkladem holky, jež je duchem spíš kluk, druhak má lesbický vztah s JADE, která si také projde svým. BOORMAN je tu příkladem barbara, který tu bombí jednu vtipnou hlášku za druhou. GRAYDON má svoje různé vnitřní problémy. ELORA je jako ona spasitelka zajímavá tím, že se celou dobu schovává v obyčejné pekařce a zžívá se tak se svojí novou rolí ve světě. WILLOW je pak starý dobrý Warwick Davis, který je její mentor. SORSHA je spolu s ním jediná, kdo byl i v původním filmu, zde v roli královny, která ztratila svého manžela jménem MADMARTIGAN. Obecně se dá v seriálu nalézt spousta odkazů právě na původní film a celá první série svět rozšiřuje a dává mu hloubku. Místama to zábavně sklouzává do vědomé sebeparodie a humornému nadhledu přesně v duchu roku 88. Záporné postavy zde navíc rozhodně nejsou pro smích a určitě je s nimi naloženo důstojně: kéž by takové magické souboje byly například ve slavném Harry Potterovi... narozdíl od některých veleslavných děl, které skončili tragicky/tragikomicky je seriál Willow něčím, na co se klidně podívám rád znovu a znovu, prostě jenom jako na něco, u čeho si jde odpočinout. Narozdíl od spousty jiných nesmyslně existujících seriálů je navíc pevně propojený s původním filmem, takže natočit jej rozhodně mělo smysl, jakkoli neříká nic nového. I tak se dá vytvořit přijatelné fantasy. ()