Hrdinovia sa vydávajú za nepriateľské línie do Skellinských baní hrôzy, aby zachránili svojich priateľov potom, ako sa ich cestu skríži záhadný darebák. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Willow a Kit sa stávajú väzňami trollov. Vo väzení nachádzajú vzácneho spojenca ktorý poukáže na osud Matha Mortigerna. Thraxus baží po kirise ku ktorému už má veľmi blízko. Elora v sebe objaví skryté schopnosti. Erik sa stretáva s princeznou Lili. Prevedenie: Po dlhom čase ma na seriály niečo naozaj bavilo a to boli tí skeptická trollovia. To bola scenáristická pecka. Ale potom sa dostávame do alegórie failov na počkanie. Ako sú šermiarske súboje v úplnej tme. Emočne nedotiahnutý skon blízkeho priateľa alebo vzťah otca a dcéry ktorý vyšumí do prázdna ako celaskón po záruke. Willow sa snaží jokeovať ale je nanjvýš trápny a podobný humor mohol preraziť tak na dvore kráľa Matúša na území Veľkej Moravy. Toto je dvadsiate prvé storočie a divák je už predsa trocha náročnejší. Za tých trollov dávam jednu hviezdu navyše. 27% ()

Stingray

První “jakžtakž” episoda. Ale stále nemám žádný vztah ani k jedný postavě a některý mě i vyloženě serou! Chudák Princ celou dobu jen někde sedí na zadku ( a ten na začátku vypadal jako zábavná postava). A obávám se v poslední episodě nějakýho “deepfake” Madmartigana ( něco ve stylu Lukea v Mandalorianovi) . Někde jsem slyšel, že to je TikTok storytelling..hromada nesouvislejch na sebe nenavazujících scének a linek s měnící se barvou pozadí..současný generaci diváků to prej vyhovuje. Můžou si u toho mydlit do telefonu a o nic podstatnýho nepřijdou! Já teda trpim. Scénaristka je ta samá co zprasila Obiho..tak ten “rukopis” je znát. ()

Trevor

Po 14 pokuse spustiť epizódu cez aplikáciu Disney+, teda skôr pissing+, ktorý bol nakoniec úspešný stavili autori na osvedčenú kartu posledých rokov - keď divák nič nevidí nebude sa sťažovať na zlé scény, málo akcie, trápne šermiarske súboje. Naivné konverzácie, nefungujúce vzťahy medzi postavami ale najmä slabé efekty pri dnešných možnostiach predĺžujú agóniu tohto fantasy. A pri tom ho Disney+ na sociálnych sieiach prezentuje ako svoj hlavný ťahák. ()

p.a.douch

No tak ano. Minule jsem trochu přidal, dnes trochu uberu. Tento díl mě celkem bavil. Potěšila mě postava Allagashe a také rozvinutí světa okolo skřetů (Sarris s Falkenem byli zábavní). Takže pro mě silné tři hvězdy. No ale na to že se blíží konec série se partička celkem nikam nedostala. ()