Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

Frantisek.Fu

Pixar kdysi tvořil jak vizuálně, tak příběhově převratné filmy. To ovšem poslední roky už moc neplatí a bohužel to neplatí ani o Elemental. Způsob vyprávění skrze živly je sice originální, ale to je tak vše. Animace je stejná jako u všech ostatních pixarovek od roku cca 2015 a příběh je opět omíláním toho samého poselství, které opět zaznělo snad ve všech posledních filmech a to, že by jsme se neměly bát změny, to že je někdo jiný neznamená, že je špatný a další poselství o rodině a jednotě. 6/10 ()

Rozjimatel

"Sorry, buddy, elements don't mix."     Vyzerá to tak, že Pixar išiel od doby kovidovej dramaticky dolu -toto je po Turning Red (2022) ďalší ich film značne chabej úrovne. Po vizuálnej stránke síce ohúri, ale to by tak asi bolo všetko. V podstate ide o takú vyprázdnenú exhibíciu, čo všetko dnes toto štúdio dokáže (rozhodne je na čo sa dívať). Celé to padá hlavne na slabučkom príbehu, ktorý postráda nápad, ale zato o to viac je v ňom rozličných klišé. Sledujeme tak jednu z nespočetných variácií príbehu "zakázanej lásky", ktorá sa pohráva s motívom rasových predsudkov a s motívom očakávania rodičov voči svojim deťom. Až tak by som proti tomu nenamietal, keby celé to podanie nebolo také biedne (vyslovene stupídna je napr. tá línia s hrozbou záplavy). Postavy príbehu sú do značnej miery nezaujímavé, za niečo stojí len rozohnená výbušná dievčina Iskra, ktorá je aspoň celkom štýlová (na rozdiel od toho trápneho vodného týpka). Ak mám na filme niečo vyzdvihnúť, tak to bude pár vydarených scén (hlavne návšteva vo "vodnom dome" a prvý dotyk) a svoju štandardne dobrú prácu odviedol aj skladateľ Thomas Newman (tie spievané pesničky ma ale zase dosť iritovali).     "You're so hot." "Excuse me?" "No! I mean, you're smoking. No! I didn't mean it like that!" ()

filipvrbik

Nejúžasnější animák roku, obrovské překvapení a srovnatelný s klasikou jako je Shrek a Hledá se Nemo... Už na začátku ohromí fantastická animace a postupně se stupňuje i skvělý příběh lásky mezi Jiskrou a Vlhošem, kteří zdánlivě nemohou být spolu, jednoduše proto, že Jiskra je oheň a Vlhoš voda... Vtipů je tak přiměřeně, a jsou velmi povedené, stejně jako Město živlů a hlavně narážky typu "nevyhasni" a "vzplály emoce" a podobně, prostě film pro malé i velké... Když to porovnám s letošním blockbusterem Super Mariem, je to mnohem, mnohem lepší a mnohem, mnohem dojemnější a taky vtipnější. Jak říkám jen málo animáků vůbec snese srovnání - takže Disney a Pixar nám ke stým narozeninám dali skvělý dárek, který si rozhodně zaslouží Oscara za nejlepší animovaný film roku. Ještě se vrátím ke skvělým písníčkám a hudbě celkově, protože narozdíl od Malé mořské víly to naštěstí nepřeložili do češtiny a je to i v dabované verzi anglicky... Představte si animák, ve kterém zazní "Miluju Tě" a vy tomu uvěříte, prostě krása a taky skvělý originální nápad, vlastně nápady, kterými se film jen hemží.... Na ty 100-leté narozeniny nemůžu jinak... Viděno v kině ve 2D (cze.)...100% (Jo, málem bych zapomněl, má to i skvělý předfilm Charlieho dostaveníčko z filmu Vzhůru do oblak/Up) ()

Flopik

Obrovská škoda, že to neuspelo v kinách, nakoľko mňa to teda za srdce chytilo. Animácia je fantastická a tento krásny, zamilovaný príbeh Vody a Ohňa mi sadol na mieru. Zaujímavo vystavený svet, škoda že sa tomu nevenovali viacej a škoda, že to nebolo vtipnejšie. Animák, ktorý je ale skôr pre dospelejšie publikum. Mne sadol ohromne a bavil som sa od začiatku do konca kráľovsky. Finále veľmi milé, dojemné a nie na silu. 5* jasných. ()

Muel

| Pixar | Príjemne strávený animovaný romantický film. A už len za to Pixar veľmi chválim, že dokáže rozpracovať dospelé témy na poli detských animovaných filmov a relevantne ich previesť do niečoho, čo je kvalitné. Ale v tomto prípade nie dosť na to, aby som bol naplno spokojný. Minimálne prvá polovica mi prišla desne prvoplánová a silne priemerná, kde som si hovoril, či si Pixar nepospal a že či sú stále u kormidla. V záverečnom akte sa to mierne zlepší a prídu klasické Pixar nuáncie, na ktoré pristúpim skoro vždy, ale pocit z vysokonadpriemerného animáku sa bohužiaľ nakoniec nedostavil. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Batahst8

10/10. Internetem se šíří zprávy, že Pixar ztrácí svoje kouzlo, energii a už nevytváří takové bomby jako za mlada. No, já s tím rozhodně nesouhlasím. Elemental může být pro někoho fajn animák, který si užije a za pár dní na něj zapomene a já to plně respektuju, ale já osobně na to asi do smrti nezapomenu. Aby jste byli v obraze. Stejně jako Ember, tak i já moc s lidmi nevycházím a taky jako ona mám někdy psychické výbuchy. Stejně jako Wade, tak i já jsem extrémně extrémně citlivej kluk, jehož rozbrečí snad úplně všechno. A stejně jako oba naši hrdinové, tak i já nevím, co ze životem. Ano, možná to beru víc osobně než bych měl, ale mě je to vesměs jedno, protože mě se to fakticky neskutečně dotklo, a to až tak moc, že jsem od půlky filmu až do závěrečných titulků neustále brečel, brečel a brečel. Příběh se může zdát být jednoduchý a ve skutečnosti je i jednoduchý, ale je nesmírně silný, parádně emocionální a vytěžený do úplného maxima a to pro mě stačí, protože v jednoduchosti je nádhera. Přidejte si k tomu ještě ten úžasný pixarovský vizuál (ahhhh, ten oheň je neskutečně sexy) a Boží originální svět. Woooooow, za mě dost možná nejlepší Pixar film vůbec. P.s.: Film není určený pro děti, ne proto že by se tam dělo něco extrémního, ale spíš proto že ho nepochopí. ()

Chundys

Když to animovaným filmům vyjde, mam o to větší radost, protože je za tím řekl bych mnohem víc práce než s filmy hranými. A je to o to lepší, když v dnešní době dělají animované filmy pro dospělé! Opět pěkný vizuál, hudba a nápad :-) ()

Grizzly

Neuveritelne ufnukana picovina. Neni to vtipny ani zabavny. Scenar je nudnej, postavy jsou neuveritelne otravny a v jednom kuse tam nekdo buli. Je zajimavy jak hluboko ten Pixar klesl. ()

chrispe

Moje téměř pětiletá dcera ten film naprosto miluje. Takže jsem ho viděla už aspoň... no... pocitově milionkrát. A je vážně fajn. Vizuálně nádherný, příběhově předvídatelný, ale fajn. ()

CaptainCzech

Velmi povedený romantický film od Pixaru. Obě hlavní postavy mají něco do sebe a bavili mě. Sice je to celé klasické klišé co se zápletky týče, avšak ve velmi krásném (animačně) a nápaditém (využití různorodosti živlů) kabátu. Za poslední dobu musím pochválit i hudbu, která byla výrazná a zapamatovatelná. Krásný, ale i místy smutný příběh mě zkrátka bavil a tak dávám silné 4*. ()

BOURQUE

Nová Pixarovka vizuálne pripomína najlepšie momenty renomovaného štúdia. Ani základná koncepcia a zvolený paradox – oheň a voda sa zamilujú do seba (vieme, že protiklady sa priťahujú ;) ) – nie sú zlé. Problémom je príliš obecný príbeh a absencia nejakej ďalšej zápornejšej postavy. Ďalej, chýba taká hĺbka dialógov a postáv ako napríklad v Soul alebo Inside Out. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

panvasik

Dobře, já jsem viděl zase něco extra. Miluji to a strašně moc!!! Bože tohle byla taková krása na to hledět v kině a přitom si nepřipadat trapně, že v tom kině jste. Totálně jsem žral každou scénu a přitom si jenom přál ať to nikdy neskončí. Uteklo to tak rychle :( Já fakt nemám co vytknout líbilo se mi to víc než loňský Kocour v botách. Hrozně originální a přitom šikovně zpracovaný film v který jsem ani nečekal. Případnou romanci, ke které se to schyluje, jsem taktéž nečekal, ale věděl jsem, že k něčemu takovému dojde. Pixar boduje na celé čáře. Už chápu proč tohle byl můj nejočekávanější animák roku. Tolik nápadu v jednom filmu se jen tak nevidí. Tenhle film JE přesný důkazem pro to, že tak moc miluju animované filmy a nikdy nebudu dostatečně starý na to abych je neměl rád! 10/10 ()

B.Wilde

Myslím, že jsem se na tenhle film podívala přesně v tu dobu, kdy mi prostě neskutečně sednul. Po tom, jaké jsem na to slyšela rozporuplné reakce, jsem od toho moc nečekala, ale nakonec se mi to vážně líbilo. Jasně, bylo tam několik klišé a předvídatelných zvratů, ale za mě to tam prostě krásně sedlo. Znovu jsem si potvrdila, že na každé dílo si musí každý udělat obrázek sám. Ústřední dvojice mě bavila, jejich romantická linka byla vážně povedená a nedá se tomu upřít, že to má v několika momentech podobný vibe jako mé milované Zootropolis. Takže, při mých aktuálních, lehce rozněžnělých pocitech dávám prostě plný počet hvězd. ()

Kopi1

Moc se mi na Mezi živly koukat nechtělo, ale teď jsem rád. Film jsem si užil, byl plný radosti a vtáhl mě do svých příběhů a nových možností mezi živly. ()

Olík

Určitě jsem neměl tu čest se všemi, dost možná jsem viděl jenom nepatrnou část, ale za mne rozhodně animák roku. Stylizace, originalita……příběh tak trochu tuctovka, ale laskavý a hlavně s přesahem. Žádné zbytečné infantility nebo laciné fórky, zabavená celá rodina, živly zkroceny a jestli je někdo neuhasil nebo nevylil, žijí spokojeně do dnes. Budu se opakovat, ale v roce 2023 jsem lepší animovaný film neviděl. ()

geek.ondra

Vizuálně podmanivé a s láskou odvyprávěné. Zamrzí bohužel to že v tak krásném světě se odehrává nepříliš zajímavý příběh a scénář je strašně průhlednej. Navíc to postrádá nějaký myšlenkový přesah na který jsme u tohoto studia zvyklý. Sohn podruhé zklamal a po dlouhé době jsem viděl Pixarovku která mě opravdu zklamala. I přesto všechno je ale Mezi živly nadstandardní rodinná zábava a mistři z Pixaru můžou jet v klidu dál... jen příště bez Petera Sohna na režijní stoličce. 7/10 ()

sykyntosh

Po takové řadě naprosto skvělých filmů od Pixaru je tohle opravdové zklamání. Pixar oproti svému pánu Disneym dělal projekty, které nebyly určeny pouze pro nejmenší publikum, ale aby oslovily i jiné generace. Mezi živly je však film tak primitivní a někdy i naivní až hloupý, že je to určeno opravdu jen pro to nejmenší publikum. Zdá se, že už i Pixar musel projít Disneyfikací, aby mu velký pán dal právo existovat. Velké zklamání. 5/10 ()

KafuR

Film, který zpracovává tolik témat (segregace, zakázaná láska, stereotypy, snaha splint přání rodiče, protiklady se přitahují), až se jednomu nechce věřit, že to bude držet po kupě. Na konec tam je chvilku to a chvilku zase to, celé to rámuje provařená ingredience ála lávstory, jenom ten rádoby detektivní prvek je upozaděn a vlastně také trestuhodně nedomyšlen, což mě zrovna nepotěšilo, jelikož to pro mě v tom ději byla jedna z mála věcí, co dokázala zaujmout. Ale dětem to asi bude fuk. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)