Supertajná organizácia MIB (Muži v čiernom), ktorá sleduje činnosť mimozemšťanov na planéte Zem už dobrých 40 rokov, vypátra prítomnosť intergalaktického teroristu Edgara (Vincent D'Onofrio), ktorý prišiel na Zem zavraždiť dvoch špeciálnych veľvyslancov z inej galaxie. Do akcie sa pustia dvaja super špecialisti - agent Kay (Tommy Lee Jones) a agent Jay (Will Smith), dvaja muži v čiernych oblekoch so superzbraňami. New York sa stane bojiskom medzi votrelcami a agentmi. Kým agent Kay je chladný, vždy ovládajúci sa drsňák, agent Jay je nováčik, popudlivý a naivný. Vo svojom odbore však patrí k najlepším. Treba zneškodniť zákerného Edgara a zachrániť Zem pred deštrukciou. (TV Markíza)

Kingjiri

Financema se na rozpočtu nešetřilo a na vizuální stránce snímku je to hodně znát. Na svojí dobu alieni hodně povedený, skoro člověk ani nepozná, že to neni živý. Narozdíl od mnoha jinejch rozpočtově bohatejch blockbusterů se u MIB poved i scénář, takže tu o zábavu formou gagů a údernejch hlášek neni vůbec nouze. Duo Jones-Smith se i přes rozdílnej věk dobře doplňuje a stopáž je dlouhá tak akorát. Marně hledám, co by se dalo MIB vytknout, ale přesto do tý pátý hvězdy pořád něco scházelo, takže dávám čtyři silnější hvězdy. ()

emdvojka

Dnes už klasika, ktorú videl hádam každý kto vlastný televízny prijímač. Avšak pre mňa stále zábavne pozeranie o dvoch neštandartných agentoch a ich zvláštnych prípadoch :-) ()

Dejvid007

Po dlouhém rozmýšlení jsem ty čtyři tomu teda hodil, ale s chlupem. Trikově to bylo povedené, ale celkově takové přiblblé sci-fi se vtipným nádechem. Úřední dvojice se mi do filmu osobně velmi hodila, hlavně Will Smith zase září.Celkově slušné....tak na dvě, tři zhlédnutí.No, že bych zašel na MIB3?? :) 75% ()

candy_daze

U MiB už bych se nebránila označení "kultovka". I po 15ti letech je pořád svěží a zábavný, vůbec za tu dobu nezestárnul. Nejedná se o velké umění, ale o léty prověřenou stoprocentní zábavu, kterou rozhodně nepohrdnu. Vodu s cukrem? ()

PEZ

Klasika, ktoru som zamlada videl snad 20x. Po vela rokoch som si to teraz pozrel znova a musim povedat, ze MIB sa proste vydarilo. Tommy Lee Jones dokonaly, Will Smith tiez ok (a samozrejme Linda Fiorentino :)) - vytvorili spolu skvelu dvojku a emzaci, ktorych vytvoril Rick Baker su proste uzasni. Akcia, vtip, akuratna dlzka, proste dobry blockbuster z konca 90. rokov. ()

Kadas97

NE! nemám rád tento typ, sci-fi a komédia podla mňa nejdú dokopy. Keby bola jediná hlavná postava T.L.Jones by to bolo o inom, ale keď z toho urobili komédiu s hláškujúcim neg...černochom, tak film klesá na kvalite každým ďalším "trefným" hlodom čo Smith vypustí z huby. Mohlo to byť super sci-fi, ale radšej urobili priemernú sci-fi komédiu. Fajn efekty a fajn muzika, 2 fajn = 4 z 10. P.S. Myslím, že celý svet by si oddýchol, keby vedel, že v prípade náletov UFO nás nebude zachraňovať Will Smith ale Danny Trejo. ()

vera27

Chlápci v černém co chrání naši planetu před šmejdem z vesmíru. Vzpomínám si, že jsem to viděla už jako malá a uvízl mi v paměti chlápek s hubou nakřivo co pil vodu s cukrem...Zábavnější komedii s mimozemšťany najdete stěží a k tomu vtipné hlášky, efekty, světlo neuralizéru a ještě k tomu Will Smith a Tommy Lee Jones v hlavní roli. Srdcovka... ()

Bollek

Jeden z kultů mého mladí. Dnes už trochu zestárnul a působí tak nějak obyčejně až průměrně. Ale ty nostalgické vzpomínky mu dodávají takové zvláštní kouzlo. Ne, já jsem nezapomněl, kolik jsme se nasmáli u vtipů a jak nám některé scény připadaly tenkrát úžasné. (jízda tunelem) "Víš, že Elvis je mrtvej, ne?" "Ne, Elvis není mrtvej. Odletěl domů." ()

Critic

Jsou určitě i lepší filmy, ale zábavnější? Žádný mě asi vážně nenapadá. Jako malej jsem se na to mohl dívat klidně 24/7 a vůbec bych si to neokoukal. Vetřelce honící Tommy Lee Jones se svým znuděným výrazem má na svědomí nejmíň 90% úspěchu tohodle filmu. ()

Biopler

Námet s prezliekajúcimi sa mimozenšťanmi do ľudských tiel mi prišiel ako nevšedný, čo chválim, a taktiež triky sú na tú dobu veľmi fajn. Zamrzí dejová linka, ktorá je slabo vysvetlená. Nie je mi podané ako divákovi prečo práve istý pánko vlastnil cicmoňa s tak dôležitou vecičkou na krku. A prečo sa práve na zemi zjaví istý dobyvateľ tejto vecičky. Skrátka vytrhnuté z kontextu. Film mohol byť i kľudne dlhší objasňujúci viac vecí. Takto je to fajn oddychovka, v ktorej Lee Jones výkonom gumuje Smitha a musím dodať, že aj cicmoň hrá lepšie ako Smith. Viac som sa pobavil na jeho syčaní, mňaukaní a bránení sa ako na Smithovom umelkovaní. ()

Odpadlik

Na to kolik se s tím nadělalo to (jako obvykle) zase taková bomba není. Pokud od toho ale člověk moc nečeká a pustí si to v sobotu večer v TV, tak se na to koukat docela dá. ()

haWranka

Ty pidimužíky vařící kafe bych taky chtěla. Ohromná legrace, která předčí všechny filmy s podobným tématem, který se berou vážně. ()

artuš

Pěkná komedie, s dost dobrými efekty. Herci pro tuto komedii mě velmi potěšily, protože mám rád Willa Smitha i Tommyho Lee Jonese. Jsou skvělý. ()

Sosak

Muži v černém jsou prototypem svižné, nenáročné a zábavné komedie, plné skvělých triků a efektů. Samotný nápad s agenturou je zajímavý a šmejd z vesmíru se taky povedl. Agent K je bezvadně napsaný charakter a řada situací je fakt pekelně zábavná. Není to nijak myšlenkově hluboký dílo, ale to nikoho snad nevytrhne. Svýho času nám tenhle film ve škole pouštěla naše podviná učitelka asi sedmkrát za sebou místo učení a vždycky mě to bavilo :) ()

SMJSmoK

No tohle je prostě klasika klasik...jako ona je to v podstatě blbost, ale tak skvěle podaná, že sem se u ní královksy bavil...s naprosto klidnym svědomím dávám 4... a mimochodem potom co sem viděl tenhle film sem začal rád nosit kvádro :-D ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (viac)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (viac)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (viac)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (viac)