Muži v čiernom 3

• Česko Muži v černém 3 (viac)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (viac)

Verte tomu alebo nie, no už je to neuveriteľných 15 rokov od chvíle, čo sa mladý agent J (Will Smith) pridal k tajnej (a možno dokonca absolútne najtajnejšej) organizácii Muži v čiernom. Za ten čas toho videl naozaj veľa, množstvo nevysvetliteľných a neuveriteľných vecí, z ktorých človeku padne sánka, vstávajú vlasy dupkom a behajú zimomriavky po chrbte... No nič, dokonca ani mimozemšťania od výmyslu sveta, ho nevytáča tak spoľahlivo a pravidelne, ako jeho iróniou a skúposťou na slovo sa vyznačujúci svojrázny partner, agent K (Tommy Lee Jones). No keď sa jedného dňa život jeho partnera Leben a osud celej planéty ocitnú vo vážnom ohrození, J neváha ani minútu a urobí, čo treba – vyberie sa na nebezpečnú cestu do minulosti, aby sa všetko opäť dostalo do zabehnutých koľají. A pritom s prekvapením odhalí, že vo vesmíre existujú tajomstvá, do ktorých ho K nezasvätil - tajomstvá, ktoré spozná, keď sa spolu s mladým agentom K (Josh Brolin) pustia do neľahkého boja za záchranu života jeho staršieho ja, agentúry a budúcnosti celého sveta! (TV Markíza)

3DD!3

Trvalo to deset dlouhých let, než třetí MiB dostali šanci napravit průšvih dvojky. Povedlo se jim to. Solidní zábava, povedené fórky, zajímavý nápad s cestováním v čase (příběh má ale logických děr jak cedník), fajn Will a parádně sedící Josh Brolin. T.L. Jones tu vypadá, že je jen z povinosti, ale to nevadí. Většina toho stojí na mladém K. Jinak potěšilo mě angažování původních dabérů z prvního dílu. ()

Nevka

Epochální, a podle mě nejlepší MIB. Will Smith opět jako skvělý J a polovinu filmu Tommy Lee Jones a druhou Jemaine Clement, který mi vůbec nevadil jako K. Skvělá akčí-scifi komedie s výbornými hláškami, které by jste museli slyšet na vlastní uši a nemá cenu vám je říkat. Nový padouch Boris se mi líbil (obzvlášť zajímavé bylo "jak na začátku vytáhl ten dlouhý jazyk a líbal se s tou černoškou či co to bylo"). A ti jeho vražední pavoučci byly úžasní. To jak střílel kosti nebo co to bylo, bych přirovnal k mutantovi z X-Men 3. No prostě skvělá podívaná po všech stránkách, a kdybych si měl vybrat mezi Sněhurkou a Lovcem /vs/ MIB3 vybral bych si muže v černém. Pět hvězdiček bezkonkurenčně. ()

Phobia

Já naivní lulina, zase jsem se zdejšími spokojenými až nadšenými reakcemi nechala přesvědčit, že se mám na co těšit. Před promítáním jsem si odběhla na záchod, ať nedojde k žádnému samovolnému úniku moči, pocvičila jsem si mimické svaly i bránici pro podání vrcholného výkonu a pak s dychtivým úsměvem usedla před bednu. Úsměv zvolna tuhnul, pak se začal vytrácet a nakonec se můj ksicht ustálil ve výrazu zdvořilého (ne)zájmu. Viděli jsme ten samý film, pětihvězdičkoví přátelé? Protože já od komedie čekám něco víc než vrchovatou nálož patetických projevů a trojí uznalé zachechtání (pan prezident, Andy Warhol a... ještě něco). S veškerou úctou k T.L. Jonesovi a J. Brolinovi (a neúctou k tomu otravnému čokoládovému kašparovi), jejich sympatické herecké kreace mi ke štěstí nestačí, pěkné efekty taky ne a za sebe říkám, že u všeobecně dehonestovaných "MiB II" jsem se bavila lépe. Já chtěla řvát smíchy, ne filozofovat nad pomíjivostí času, entropií, životem, vesmírem a vůbec... Dám tříastrovou šedesátku, ale s odřenou šestkou i nulou. ()

zelvopyr

Zdá se mi to jen, že lidi mají problém s filmem hlavně proto, že se neorientují v logice toho časového paradoxu? Podle mě byl docela zdařile dotažený. Film měl zase trochu slabinu v technické exhibici v efektech, ale milé retro mu dost pomohlo. Jen mi připadal malinko křečovitější, hra na jistotu místo blbnutí, a skoro až existencialismus ;-). Ale stejně líbilo. ()

Rex Mundi

Muži v čiernom sú moja obrovská slabosť odkedy som videla v kine prvú časť. Trojku zase nechali robiť Barryho Sonnenfelda a spravili dobre. On má pre MIB cit i vášeň a je to vidieť. Bola som maximálne spokojná, jediné, čo ma mrzelo, boli príliš krátke strihy na prostredie v centrále MIB a na Andyho párty, kde som len po očku stíhala sledovať popkultúrne odkazy a vizuálne easter eggy. Budem si to musieť zopakovať a pauzovať, alebo si nájdem fotky, aby som si vychutnala detaily. ()

• Když v prvním filmu maže K (Tommy Lee Jones) minulost svého nového kolegy J (Will Smith), maže i jeho datum narození v roce 1975. V tomto filmu, který se odehrává v roce 1969, se K setká s mladým J, kterému je přibližně 7 až 8 let. Nemohl se tak narodit později než v roce 1962. (Ignus.cz)
  • K (Tommy Lee Jones) a J (Will Smith) ve filmu jezdí automobilem Ford Taurus propůjčeným od americké divize této automobilky. Současně s filmem vznikl pro zmíněný model i krátký reklamní spot. (Adrai)
  • Za původním scénářem stál Etan Cohen, avšak nebyl uspokojivý, a tak se do něj pustil David Koepp. Ani jeho vize ale neuspěla, a proto přišel na řadu Jeff Nathanson. Ani on však nebyl zcela úspěšný a tak bylo pozastaveno natáčení, neboť bylo potřeba nově vypracovat "minulost". (Freshoun)

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Loni se mu dařilo s Muži v černém 3, letos jeho sci-fi v Shyamalanově režii Po zániku Země nutí spíš k opatrnosti. Na jaký další projekt se soustředí? Inu, na Focus. Lehkonohou krimi s prvky… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)