Jacob zažehná spor medzi rančermi a pastiermi oviec. Cara informuje Liz o všetkom, čo musela obetovať. (SkyShowtime)

muti

Za mňa bol najlepší Jerome Flynn v úlohe pastiera ovcí, ktorý sa nebojí klasických podvratných akcií, ako to u neho poznáme z game of thrones. Ford sa veľmi ešte neukázal, skôr Helen M má lepší dobový look, obzvlášť jej to svedčí pri dohováraní budúcej neveste. Cattle is always first. Mladý veterán v Afrike mi príde príliš neuveriteľný, proste mladý dobrodruh ako vystrihnutý z časopisu, suverén a nad vecou, samozrejme z wwi fronty vyšiel takmer bez škrabanca. Dejová linka s bacharkami mníškami a sadistickou školou mi prišla dosť offtopic ako z iného seriálu, uvidíme ako to zapadne do širšieho deja. ()

dO_od

// Pokračování 1883 o 40 let později a klasicky skvělej Sheridan, takže americký bolístky, špína, chamtivost a do toho muži dělající mužské věci a ženy snažící se to pochopit. Nevidím důvod, proč by tohle nemělo být za rok v top 10, zejména, když tu je takhle boží Ford. Pilot 8/10 ()

liskam

Hodně, ale hodně pohodovej rozjezd, kterej naprosto dokonale táhne Helen Miren. A maličkato se bojím, že H.Ford jakožto hlavní hybatel Duttonů už to neutáhne tak dobře jako Costner... Přeci jen mají mezi sebou 13 let. Doufám že se včas vrátí mladej z Afriky a převezme otěže, koule na to mít bude. 4* 75% ()

ledzepfan

A je to tady.. Sheridan mě zase zaháknul svým surovým romantismem a abych si náhodou nemohl stěžovat, že je to potřetí to samé (jen v jiném období) přihazuje koloniální Afriku jako z pera Karen Blixen či fotoaparátu Petera Bearda, kde hned ve startu rozjíždí variaci na slavný J.H.Pattersonův lov na dvojici lvích lidožroutů (zpopularizovaný především filmem The Ghost and the Darkness)... Zajímavý twist je i v tom, že Ford zde hraje bratra zesnulého Jamese Duttona (z 1883).. je to drobnost, ale dodává to tomu Duttonovic osudu na vrstevnatosti. ()

fabecc1222

Poslední dobou mi příjde, že pilotní díly jsou u nových seriálů takové dost zabržďěné. Opět, taková klasika poslední doby, představovačka postav, lokací, ale zatím nic, co by úplně vtáhlo do děje. Zatím docela zvlášťně působí ta dějová linka v Nairobi, uvidíme, jak nakonec zapadne do celistvého děje. ()

Petr.Kocfeld

Mně se to líbilo hodně.Ford coby kovboj však působí už trochu "dědkovsky".Hraje zde starého kovboje,který řeší jistý spor,který se týká ovcí.Ta scéna s jeptiškou mi přišla trochu "morbidní".Jinak děj tohoto seriálu je vcelku dobrý.Ford tento seriál docela "táhne".Dávám proto 4 hvězdy.Kovbojské prostředí je tam zajímavé i pěkné.Nebojím se dát této 1.epizodě 80 procent.Ford musí řešit potyčku mezi chovateli ovcí,kde on sám dělá porotce.Takže tu jde o slávu a velké peníze...Ford už je zde starší,ale "dějová linie" s ním není vůbec špatná.Ostatní herci mu zde skvěle sekundují. ()

warrenur

Po vynikajucom Sheridanovom 1883, ktory bol pre mna serialovou kvalitkou roka, zacal 1923 opat rozpravanim mladej zeny  - stale Isabel May - tlieskam, jej hlas je paradny. Vyzera to tak, ze pribeh bude opat silny, nasilie a drsny svet nas budu sprevadzat kazdou epizodou. Parada. Zamrzela akurat urcita podobnost v charaktoroch a prakticky rovnaka premisa s mladym parom, ktora sa udiala cca v dvoch tretinach spomenuteho 1883. Pribehovo sa toho vsak moc neudialo. Viac-menej epizodicke, hoci dost exponovane a mnohokrat nasilne vyjavy, predstavujuce postavy a lokacie. Snad bude kladeny doraz na pribeh. Kvitujem, ze Ford nema az prilisny priestor. Slabsie stvorhviezdie. 65% ()

ER

Hned úvodní scéna, kdy Cara Dutton pronásleduje darebáka a když ho chce zastřelit, tak má pušku vybitou. Darebák pak svou pistol. Když ji Cara začne nabíjet, darebák , misto aby se na ní vrhnul, tak začne nabíjet taky a to jsou od sebe asi 3 metry. Prásk a je po něm. Střih Afrika. Digitální lev se rozběhne a Spencer Dutton trefí lva ve výskoku a ten padne na něj mrtvý. Sheridane, to fakt už musíš zabřednout do takové podbízivosti?. O tom, že Sheridan rozumí lidským emocím a umí je ždímat není pochyb, ale nic se nemá přehánět. Podobné scény se pak divák dočká záhy, kdy na lovce zaútočí 2 levharti, opět "digitálně". Celá africká linka je jen, aby se seriál odlišil od Yellowstone, ale přitom scény, jak Duttonové vyrazí do města a poprvé se seznámí s pračkou, či ledničkou, jsou daleko zábavnější a klasická msta opět dramatičtější, než útok smečky lvů. ()

DarweyD

Pokaždé když se na něco těším, mám zároveň i obavy aby to dosáhlo kvalit předchozích děl. Tady se moje obavy rozplynuli hodně rychle. Taylor Sheridan je dle mého názoru momentálně nejlepší tvůrce ryze americkejch kvalitních filmů i seriálů. 9.5/10 ()

mata77

Nie tak šokujúci a surový úvod, ako v 1883, na prvý pohľad si ale bude 1923 držať vysokú úroveň s ohľadom na každý detail. ()

kockodan

Počkám si na sequel 2023! Snad již brzy! Pilotní díl mě nijak neuchvátil. Spíš nudil. Helen Mirren je tam jakási až moc civilní a v pohodě, na to jak maj na tom Divokým Západě těžkej život! Hned od počátku vidím, jak se režisér a scénárista snaží nám velice okatě ukázat jaká je to dobrá, kladná a pozitivní silná ženská postava matriarchálního typu, která vše dokonale zvládne a vyřeší jak s ošlehanejma chlapama-tvrďákama, tak s ženskejma, a to jak v rodině tak v nelehkém dobytčím podnikání. Prostě hrdinka socialistické práce v americkém podání. Já bych spíš v té době čekal uzavřenější, životem omlácenou a zocelenou ženu která si toho v jejím věku už hodně vytrpěla. Madam Mirren se tam ale prochází mezi dobytkem a kopami sena v čistoskvoucím outfitku zvýrazňujícím její štíhlý pas a fakt, že má tato již dnes Hollywoodská elita výživového poradce a osobního trenéra, o vizážistické skvadře ani nemluvím. Promlouvá tam do duše mladé nevěstě jak je život na farmě těžký, a jak její budoucí manžel zvolí vždy dobytek, který bude mít přednost před ní, a přitom je v této scéně tato velkohérečka vystajlovaná, že by mohla sedět u salátku někde na Upper Manhattanu s castem Sex in the City a probírat s Carrey jak chutná Božského semeno! Trošku se to realistické zobrazení těžkého života na farmě v podání Mirren nedaří! ()

Kropajda1

Sláva, Ford konečně přiznal, že i on stárne. O skvělé Helen Mirren ani není třeba psát. Už se moc těším, jak si udělám dva seriálové večery. ()