Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

bearmeedek

První dva filmy měly pomalý a záměrně zdlouhavější rozjezd. Tady to nečekaně začne brutální řezničinou. Prostě Robert McCall už je důchodce a ti bývají nedočkaví a naštvaní. Pěkně vymyšleno a dobrý nápad odstěhovat se do jižní Itálie. A jak je zde běžné, malé malebné městečko a také Neapol řídí Cammora, která si dovolila naštvat vysloužilého agenta. Výsledek? Zlikviduje celou jednu jejich sekci. V závěru je dobrý i odkaz na starou známou z předchozích filmů. ()

rublik05

U Equalizeru 3: Poslední kapitola jsem si říkal, že budu spokojený, když to alespoň nebude taková natahovaná nuda jako Equalizer 2. Stopáží se sice od svých předchůdců zas až tak moc neliší, nicméně tentokrát zde máme několik věcí, díky kterým se Equalizer 3 blíží spíše k mnohem povedenější jedničce. V první řadě se mi líbilo příjemné prostředí, Denzel Washington je opět neskutečný sympaťák, pochvalu si zaslouží i vcelku brutální akce a zajímavé dialogy. Tempo je téměř po celou dobu spíše takové poklidné, což je pro celou trilogii v podstatě už signifikantní. Akčních scén bych každopádně snesl mnohem víc, záporáci mi nepřišli nijak zajímavý, moc se mi nelíbilo ani ne úplně povedené zakončení. Equalizer 3 je každopádně dobrý akčňák, jehož potenciál však nebyl zcela využit. 6/10. ()

majesty

I. diel ukázal, kto je tu pán. II. diel ukázal, ze pána netreba hnevať III. diel ukázal, že aj pán potrebuje pokoj. akcie pomenej, finale az moc 123 hotovo :) ALE budis. BTW: Presne toto som na celej serii Equalizerov vnimal ako silne pozitivum. KONECNE na konci dielov nie su "dementne" ferovky, kde kadejaky drogovy saso ide odrazu mlatit celozivotne trenovaneho specialneho agenta a tie boje potom posobia podivne..Tu sa to nestalo a McCall ide ako noz cez maslo. Ak to bol reziserov pohlad na vec a nie len nahoda, tak mi to velmi ulahodilo. Akurat to v III. dieli kusok s tou lahkostou prehnal (resp. ulahodil az moc :)))) slabsie 4* ALE z ucty k celej serii nedam silne 3*. ()

noizcore

Akčňák, ve kterém je minimum akce, ale maximum pohodové atmosféry jižní Itálie? Proč ne. Vzniklo hodně fajn pokračování, které je v rámci žánru stavěno dost neobvykle, ale překvapivě to celé funguje velmi dobře. 7/10 ()

celticek

Už se mi to líbilo méně než první díl, který je TOP. Ovšem Denzel je opět nekompromisní a tak to mám rád. Bum, bum, nazdar. Solidní to bylo. ()

Clark_Kent

Dynamická hudba+ Denzelův osobitej a neústupnej vzhled a spousta rádoby zločineckejch bossů, který častokrát končej s plnejma kalhotama. ()

RAFT

Režisér Fuqua a Washington nám, naservírovali poslední díl. A tím se nám uzavírá celá trilogie.Třetí díl nás zavede do jížní Itálie.Krásné městečko,dobré scény.V Italském městečku má film, tu krásnou atmosféru,postavy ve filmu tak, ty byli dobré.Tentokrát nás Robert McCall zachranuje od místní mafie.Akce je ve filmu dostastek.Úvodní scéna ve vinici dost dobrá. Dakota si po druhé zahrála ve filmu s Washingtonem ,vůbec mi ve filmu nevadila.Jenom velká škoda že, už je poslední díl ,klidně čtvrtý by sem uvítal všemi deseti.Za mě 80% ()

BFG2000

O třídu lepší, než dvojka, ale stejně jako jedničce tomu k dokonalosti něco málo chybí. Trochu jsem asi čekal, kdy se to začne rozjíždět, gradovat a vyvrcholí velkým skvělým finále. Ale než se to rozjelo, tak to vlastně i skončilo a to je vážně škoda. Když je intro nejlepší částí filmu, tak je něco zkrátka špatně. Nicméně i tak je to stále skvělá podívaná, se stále bravurním Denzelem, kterému i přes jeho věk tu postavu a vše, co dělá, stále věříte a tentokrát stojí za obrovskou pochvalu také trochu šílený Marcelo Zarvos! ()

Milda003

Stejně jako u jedničky, dvojky tak i u trojky jsem prostě očekával dobrý konec, což se samozřejmě stalo.. Jinde - třeba u Johna Wicka bych napsal termín "ochranná písnička", ale tady ? Nechci ten výraz použít.. ano je to na jedno brdo, ale přesně proto jsem si to pustil... Řekněme super hrdina který soucítí se spoluobčany a může něco udělat, tak to udělá .. vždy ale dá protivníkům na vybranou, ti ho neberou vážně tak udělá co "slíbil".. Já tyhle "pohádky" s dobrým koncem prostě žeru... ()

Shitonit

Parádní italské městečko, kde se lidé mají ještě rádi, kde se čas nekonečně vleče, a čirou náhodou do něj zavítá náš dobrý starý známý Mc Call. A jak si tak dumá nad krásou života, takový ty typický zmetci, šlápnou městečku na kuří voko, což Meka Kola trochu vyvede z míry, a tak nějak mimochodem, s elegancí a brutalitou jemu vlastní, vcelku předvídatelně vyvraždí půl sicilský mafie. Co dodat. Tahle trojka, je vybroušený diamant mezi povedenými pohodovými akčňáky. ()

Ex_Machina

S talianskou mafiou sa nedá vyjednávať. Rozumie iba takému zaobchádzaniu, akým zaobchádza ona sama. A to formou násilia. Robert Mccall má vlastnosti, ktoré sú stvorené na takéto zaobchádzanie. No zároveň má aj charakter. A tak keď malebné prímorské mestečko pri Neapole terorizuje miestna camorra, tak to vezme osobne, pretože miestni ľudia mu veľmi pomohli a mimoriadne si ich obľúbil. Krásna talianska atmosféra dodáva tomu všetkému glanc a profesionálne prevedenie filmu punc. Ave Cezar. ()

oldy

Na prvni díl to nemá,ale je to lepší jak druhý díl. Překvapila posila z Muž v ohni Dakota Fanning :) Finale mohlo být lepší. Přišlo mi,že uvod se víc povedl. Na konec serie fajn,lepší jak ukončit u druheho dílu :)  7/10 ()

papadoce

Tretí diel mal asi najlepší príbeh. Atmosféra malého talianskeho mestečka bola úžasná. Pridávam na svoj wishlist navštíviť niečo takto malebné ruka v ruke s niekým kto ma bude ľúbiť. Akcia bola najvyššej kvality, čím sa ale séria Equalizer vyznačuje štandardne. Denzel je super a Dakota nám vyrástla. Pre oboch to musela byť zvláštna nostalgia. Celá séria ma baví. Toník zase zabodoval. ()

Pete

Nejsem zrovna fanda téhle série, ale kdo by neměl rád Denzela, že? Opět zde samozřejmě není nijak překvapivá zápletka, ani novátorské provedení, síla je jinde. Po debilní dvojce je tenhle díl skoro neuvěřitelný kvalitativní vzestup, kde pomohlo zasazení do prostředí taliánské Camorry. Nelze čekat zrovna realistický pohled na její fungování, k tomu má svou naivitou daleko, každopádně ale trochu zvráceným způsobem potěší. Tvůrcům se zde totiž především daří to zásadní - budovat v divácích ten příjemný pocit nenávisti k brutálnímu nespravedlivému násilí na nevinných, aby si pak náležitě užili brutální spravedlivé násilí na zlých mafiánech - vždyť pomsta je tak sladká. Škoda, že i takový Catani tehdy neměl svého Ekvalizéra. Tady si docela dovedu představit i čtyřku, Washingtonovi není ještě ani 70, a s takovou grácií nebyl schopen vymlátit tu verbež ani Seagal v nejlepších letech. ()

Mamlas

Kromě tak dohromady 10 minut je to nuda jako prase. Tolik úplně zbytečných desítek a desítek minut filmu se až tak často nevidí. Na hranici odpadu. ⬇️ 12% ()

Solverino

Super. S panem Washingtonem to opravdu pěkně funguje, palec nahoru. Zbytečná Dakota a ostatní přicmrdávači. Mnohem lepší než poslední John Wick. Děkujeme a dali bychom si ještě pár dílů. :) ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023