Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

vinducha

Skoro 70 letý Bertík Mkkalumů nám vylezl z regálů hobymárketu a na cestě  po malebném sicilském městečku vykosil 2a půl místního gengu kamory. Je to nádherně odsýpající a velice výživná řežba. Protože mafiánci vůbec nemají ponětí s kým si to začli zahrávat. A tak umírají 1 za 2 než napočítají do jedné takovým fofrem , že by to dědovy mohl závidět i Jeník Vyků . Takže za mě naprostá spokojenost neboť neřeším pravděpodobnost takové možnosti , že by to tam všichni byli takový neschopní nýmandi. ()

BIG.NINE.CF

Malebné městečko v Itálii. Robert sedí u stolu a dojde k němu vagínka. Nezávazná konverzace končí u toho, že mu jako amíkovi chce ukázat co tam místní jí. Střih, stánky na pláži, s různýma dobrotama a ona dojde k jednomu z nich a vezme talíř a dá ho Robertovi, ať ochutná. Prý co to je? KEBAB!!!!  :D :D :D Jsem málem spadl z gauče. Jako čekal jsem všechno, ale tohle ne... Jinak je to klasická "Segalovka", která jede přesně tak jak se očekává. Pár pěkných killů se najde. Hlavní boss od mafie byl hroznej sráč, toho by sfoukla jak svíčku i moje dcera - škoda mohli tam dát fakt nějakého pořádného záporáka, třeba toho Vikinga, tomu bych to věřil... ()

redsparrow

Jedním slovem paráda. Líbí se mi chytrost s jakou se dá využít potenciál Denzela Washingtona, aniž by to sklouzlo k trapnosti ve stylu filmů s Liamem Neesonem. Neznám scénáristu, jehož je to největší zásluha, ale i Fuqua si u mě o několik řádů polepšil, už jsem si začínal myslet že to je jen žabař, který mě převezl. ()

nudlis

Po slabší dvojce přišlo příjemný překvápko. Skoro sedmdesátiletej Denzel předvádí pěkný bitky, ale žádná divočina, neodpovídající jeho věku, se naštěstí nekoná. Jasně, zápletka je předvídatelná, ale co na tom? Odsejpá to, moc se tam nefilozofuje nad "težkým osudem rozpolceného zabijáka" a nevznikla ani žádná trapná milostná zápletka. A jestli tohle je fakt poslední Equalizer, jde o kvalitní tečku. ()

naytsirk

Trojka je víc podobná jedničce co se týče pomalejšího rozjezdu a gradace. Trochu škoda, že finální pomsta na hlavním padouchovi byla zbytečně krátká a obecně tam na mě bylo dost málo akce. Ale rozhodně jsem se nenudil a klidně bych si dal i čtyřku… ()

Polux

5/10 | Překvapení se nekoná a průměrný řemeslník Fuqua se svou průměrnou sérií doklopýtal do průměrného finále. Tedy doufám, že tohle je, navzdory slušným tržbám, definitivní tečka za celou touhle značkou, protože už trojka se dějově i produkčními hodnotami nebezpečně blíží všem rutinním a místy uspávajícím neesonovkám, jen s o něco charismatičtějším seniorem v hlavní roli a moc si nedovedu představit, že potenciální čtyřka by na tom za pár let, s ohledem na postupující věk Washingtona a dlouhodobou formu mistra Fuquy, byla nějak výrazně lépe. | Už od jedničky u téhle série platilo, že z pohledu akčních atrakcí je Man on Fire úplně jiná liga a kterýkoliv John Wick pak úplně jiný sport, ale v rámci možností (jak příslušného stunt teamu, tak rutinéra na režisérské stoličce) to není zase tak špatné a když nedokáže diváka zaujmout provedení zdejších bitek a honiček, dokáže to alespoň projev Washingtona, který je schopen bez větších problémů utáhnout celý film jen pomocí svého charismatu a herectví. Zatímco dvojka v tomhle přístupu pokračovala, trojka na něj, bohužel, do značné míry rezignuje, aniž by nabídla něco náhradou. | Akce je přítomna pouze ve stopovém množství (kopírka předtitulkové sekvence z F&F 7 v úvodu filmu je jednoznačně nejlepší akční scénou v celém filmu a i tak vlastně nestojí moc za řeč) a než na ni konečně dojde, musí divák přetrpět lehce nudnou hodinovou expozici (uznávám, jako feel-good cestopis po krásách středomoří je to super, ale od třetího dílu akční série s nekompromisním gerojem na odpočinku očekávám poněkud více, než jen procházky malebnými uličkami, přátelské plkání u kávičky a podobné, sice hezky vypadající, ale přesto pouhé dějové výplně), Washington v průběhu děje střídá chill-out polohu s berserk režimem pomalu seagalovských rozměrů (tj. nenucený kill fest se zavřenýma očima a jednou rukou za zády):-), hlavní záporák má kvůli předskokanovi minimum prostoru se výrazněji ukázat a Fanning má ve filmu v podstatě jen (zbytečné) cameo. Pocitově nejdelší, přitom stopáží nejkratší díl trilogie. | PeZet ()

Raziel811

Denzel je zkrátka Denzel a i kdyby hrál v sebevětší hlouposti i tak se podívám. Tady je ale velká škoda odklonu k něčemu "většímu" než konfliktu v jedné ulici jako v prvním a celkem i slušném druhém díle. Akce je zde málo a už není tak kreativní a zajímavá. Dokonce ani Denzelova postava už není tak tajemná a dává na obdiv to, čím bývala, ale lore nijak nerozšiřuje. ()

soukyd33

Velice dobrý návrat. Napětí, atmosféra, akce, nápady. To všechno tam je. Začátek byl sice hodně zvláštní, ale od poloviny se to srovnalo. 👍 Hudba super. Herecké obsazení super. Herecké výkony super. Scénář TOP. Poznámka: Tohle ani mafie nečekala. Metody zabití jsou opět super. Poznámka: Podle názvu asi už pokračování nubude, ale Denzel Washington na to rozhodně má. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

doogiemus

Ako ukončenie príbehu to celkom sedí a ladí, ale asi som mal iné očakávania. Príbeh akoby chcel zdôrazniť len nevinnosť bežných ľudí a opomenul viacero právd o talianskej spoločnosti. Nebolo to zlé, ale asi som očakával hlbšiu zápletku a psychológiu. Napriek tomu odporúčam. ()

Bolex

Když s panem režisérem pracují dvě staré páky, z nichž jedna je tříoskarový kameraman, vznikne film, radost pohledět. ()

Yamatosan

Dokonalý feel good film - jakkoli to může znít divně, tak na mě trojka působí. Objektivně jsou ty 4 * přestřelené, jenže Danzel to neskutečně táhne, Scodellaro je nádherná - a vidět ty hajzly mafiánský zlikvidované tak krásně nehezkými způsoby jednoho prostě nemůže nepotěšit. ()

Bogrant

Čakanie na Godota aneb Denzelove pomerne pokojné vysedávanie v talianskej kaviarni, počas ktorého sa čaká na akciu, ktorá sa tentokrát dostaví až v záverečnej fáze a nie je tak nemilosrdná akoby sa želalo. Škoda. Charizma (anti)hrdinu, dialógy, precíznosť a stupňujúci tlak s blížiacim zúčtovaním sú však dostatočnou náplasťou, a tá drží pevne, rovnako ako celá séria, ktorá aj svojou treťou kapitolou neklesla na kvalite, iba mierne dala dole nohu z dôraznosti. ()

Milole

Slabé. Tak som sa tešil na tretie pokračovanie, ale toto bolo sklamanie. Denzel je tu už len ťažko uveriteľný. Predsa len, ten vek je už príliš vidieť. Ťažko si vie človek predstaviť, že tento dedko vie niekoho takto profesionálne spacifikovať. Príbeh pokrivkáva ešte viac ako v nejakom B-čkovom filme… Nič sympatické som na tomto filme nenašiel. Nebavilo, nevadí, ideme ďalej… ()

vojacekr

Příběh předvídatelný, kde nic nechybělo a nenadbývalo. Takový ten průměr, ale za Italské kulisy a pozvolné dávkování akce musím tu hvězdu navíc dát. U pozvolného dávkování to tak vždy není, autoři se pohltí do svých nápadů a obvykle se to zvrhne. Tady ovšem konzistentně až do konce. Méně je více a to mě na tom baví. ()

mocakardiak

Hodně se mi to líbilo, po zklamání z Expendables příjemná změna. Sice tam není tolik akce, ale stojí za to. Překvapila mě brutalita některých scén. To rozhodně můžu :) Scéna s uřízlou rukou třeba. ()

Chicharron

Nejlepší díl z celé "série" s perfektním hudebním doprovodem. Denzel Washington se s Dakotou Fanning sešel po spoustě let od "Man On Fire" a stejně jako tehdy, jim to v Equalizeru sluší. V dobách, kdy Jason Statham tahal kačera, Denzel Washington točil jeden akčňák za druhým, a doufám, že se ještě v něčem objeví. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023