Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Solverino

Super. S panem Washingtonem to opravdu pěkně funguje, palec nahoru. Zbytečná Dakota a ostatní přicmrdávači. Mnohem lepší než poslední John Wick. Děkujeme a dali bychom si ještě pár dílů. :) ()

Cermicek

Jedna za Altomonte (Itošku). Jedna za kurwa charizmatickýho dědu Denzela. A jedna za místy dobrou akci. Zbytek padá do koše, ale i tak je to pořád lehkej nadprůměr!👍 ()

shade000

Prosím, nech je toto skutočne koniec. The Equalizer si zaslúži skončiť v najlepšom... Jednotka bola skvelá, dvojka horšia a trojka bola zase fajn, no netreba to recyklovať donekonečna. Takto to má skončiť a všetci budú spokojní... ()

soviczka

Hodně povedené zakončení série. Toto téma prostě miluju. Týpka jednoho dne přestane bavit, jak se v dnešní době těm slabším a slušným ti silnější a méně slušní jen vysmívají, a tak vezme spravedlnost do svých rukou. Co může uspokojit víc, než střelit mafiána brokovnicí do zadku? ()

kubas369

6/10. Nejslabší díl série. A to jsem si ze začátku říkal, že změna prostředí sérii prospěje, bohužel ano i ne. Záporák jen další prase na odstřel, bez jakéhokoliv charisma. A i ten Denzel je tak nějak mimo roli. Doufám, že budou mít s Fuquou dost rozumu a tohle je doopravdy poslední kapitola. ()

liquuid

Za mě nejslabší díl trilogie a to hned ze dvou důvodů. První je ten, že to má všechno až moc jednoduché a druhý je ten, že jsme mohli do stopáže přidat 10-15 minut a mohli dovysvětlit - jak se dostal k vinicím, co ho k tomu vedlo a pak na konci třeba ukázat - jak se dostal k domu padoucha a trochu to finále zkomplikovat. ()

koty2201

No tak teda nič. Pretože od záverečného dielu trilógie, a teda Equalizera 3, som čakal niečo veľkolepejšie. Tým pádom ostáva pre mňa najlepší prvý diel, keď ešte bola táto séria neokukaná a nová. Pretože sa dá povedať, že som tretí krát videl tú istú šablónu príbehu ako predtým. Len s tým rozdielom, že tu mi na postavách záležalo asi najmenej a aj keď sa často film snažil vzbudiť vo mne dojatie, nefungovalo to. Na druhej strane sa mi páčilo ako sa pritvrdilo v zobrazení likvidácie nepriateľov. Tretí Equalizer je v tomto smere najdrsnejší a najsurovejší. Som rád, že sa tu vraždenie nevystrihlo ako z prvých dvoch filmov. Teda iba na začiatku vidíme výsledok McCallovho (Denzel Washington) vyčínania, potom ho už vidíme v akcii. Ale keďže ja sa riadim hlavne pocitmi pri sledovaní, tak som sa prvé 2/3 skôr nudil ako zabával. Ako keby si to ani herci neužívali a dokopy sa tam nič poriadne nedialo a film mohol byť opäť asi o 20-30 minút kratší. Alebo to mohli naplniť väčším množstvom akcie. Pán Robert McCall sa opäť hrá na samaritána a pomáha neznámemu človeku, vrátiť mu jeho úspory. Ani sa nevysvetlí kto to je a teda motív. Čo je škoda. Potom to je emočne o to chladnejšie. Pri tomto braní si peňazí späť sa dostane do konfliktu so sicílskou mafiou, keďže odcestoval do Talianska. A očividne McCall plánuje stráviť dôchodok práve tu. A keďže miestni obyvatelia čelia mafii, tak to klasicky prevezme do vlastných rúk. A pomáha mu s tým dcéra určitých postáv z prvých dvoch filmov, agentka Emma Collinsová (Dakota Fanning) (tá teda vyrástla a som rád, že zabrdla aj do hier, keďže sa objaví v Death Stranding 2). Ako som spomínal, tak tu sa veľmi s postavami nepracovalo a preto nemám ani vzťah k žiadnej z nich. Nepomohli mi v tom ani ich herecké výkony, ktoré nemám ako pochváliť. Zahrali čo mali, ale nijak pamätným spôsobom. Danzel a Dakota boli fajn a to je v podstate všetko. Ďalšie postavy sú zase len také krovie, ale nič podstatné a dôležité. Možno ešte Andrea Scarduzio ako šéf mafie, Vincent, bol uspokojivo nebezpečný a aj jeho pravá ruka (len meno som nenašiel). Po technickej stránke je to taký štandard a nie je to zlé. Akčné scény sú nasnímané pekne a aj choreografie vzhľadom na vek hlavného hrdinu. Nemám však nad čím doslova žasnúť. Čítal som o omladzovacom CGI u Denzela, ale nič som si nevšimol. Zasadenie deja na Sicíliu je fajn zmena oproti Amerike a európske mestá majú niečo do seba. Masky tu neboli nejak potrebné, preto nemám o nich čo povedať a kostýmy boli bežný civil. Keby išlo o dobové oblečenie, to by ma zaujímalo viac. Hudba je tu dobrá a príjemné dodáva akčnú náladu, aj keď nie vždy bola použitá vhodne. Občas mi tam nepasovala.  Takže nemôžem tvrdiť, že je to zlý film a kto má rád B-čkové akčné filmy, tak bude spokojný. Ale oproti predošlým dvom filmom, ide trochu o sklamanie. Keby tomu dali viac šťavy a viac popracovali na postavách, tak hneď by to bolo lepšie. ()

Kebabkony

Zrovna když se film začne krásně budovat, tak z ničeho nic skončí a vy si v tu chvíli říkáte "To bylo kurva všechno?" Poslední kapitola dopadla asi nejhůř z celé trilogie, protože tu není žádný pořádný padouch a ani nápaditá akce až na tu počáteční. Jsem z tohoto všeho hodně zmatený. 70 % filmu je celkem koukatelných a postupně buduje hrozbu se kterou se Denzel Washington musí vypořádat. Ovšem 15 minut před koncem režisérovi došlo, že nemají asi prachy a proto uděláme pár vražd v baráku a happy end. Už asi po třetí tu řeším finále, protože to je tu hlavní problém. Je to uspěchané, nudné a to je konec recenze :D. 6/10 ()

DonBraso

Slabší tři hvězdy.Je to o prsa lepší než dvojka, která byla tragická a tak jsem šel pro milost a čekal od třetího dílu špičku ledovce a spíš roztál sníh nebo došlo víno z Itálie jinou stranou.Fuqua se vykašlal na akci,vzal někoho za kameru,napsal tuctový scénář,kdy linka s Dakotkou byla vesměs výplň.Rejža vsadil na místo, mafiány a drama s pitím čaje.Denzel už handikupuje a tak je znát, že na kameře by to nevypadalo dobře a tak radši když už zabíjí ke konci tak to divák moc neuvidí.Film spíš evokuje italský seriál z mafiánského prostředí,jen má konec, který dejme tomu,ale pak to zapadlo do kouta.Prostě je to drama,kdy hodně koukáte na jednu vesnici u Sicílie,kde vládne mafie.Je to nejspíš zázrak jak nám chce ukázat Fuqua a tak uděláme hezký záběry, proložíme to něčím a já to natočím komorněji.Pravda je, že aspoň nemusím vidět to příšerný CGI efekty, ač ten digitální oheň mě rozpaluje doteď.Je to usedlé,na to jít do kina tak usnu,na domácí pohodu to vlastně stačí,ale je to prostě průměr a už doufám, že další "ekvalizéry" nehrozí.Jednička byla strop.Kdo by to byl čekal, že u ní skončí a další už nemusí vidět 😔55% ()

blazma

Dobře. Asi nejlepší ze všech tří dílů. U těch původních jsem to moc nepochopil. Člověk co se víc zajímá o starosti jiných. Jakože chápu, že o tom je celý ten film a příběh, ale vždycky mi to přišlo trochu přitažený za uši a nikdy jsem se s tím nedokázal ztotožnit a nakonec mi zbyli jen akční scény a ty byli takový průměr až na pár vybraných. Příběh většinou taky rychle odsejpá, jen to vypadá většinou až moc jednoduše. Teď máme třetí díl a po úvodu konečně je zápletka a je pro hlavní postavu daleko víc osobní a i kvůli tomu je daleko víc odvážnější někdy až moc drzý co se týká některých řešení. Jako by to nebyl ten stejný člověk, jako v prvních dvou filmech. Pořád nedokážu s jistotou říct jestli to je dobře nebo ne, ale rozhodně ten film na mě udělal o něco větší dojem než ty předchozí. ()

Mamutol

Na ekvalizéru přidali basy a výšky, no a tak vzniknul nejlepší celkem brutální ekvalizér. Zaslouženě plná palba a ještě jeden díl by mohl Denzel stihnout. ()

xxmurphyxx

Tak ako ma pri Kórejskej Baletke srala hudba, tu ma dostávala do mojej komfortnej zóny, kde sa mi nenápadne ale isto rysuje priteplený úsmev na xichte. Ústredný motív, ktorý sa tiahol filmom perfektne dotváral atmosféru filmu a aj z takej obyčajnej pasáže, ako jazda na skútroch po mestečku spravil niečo viac. Denzel je stávka istotu a aj keď roky nezastavíš, stále má Muža v ohni v sebe a o to viac ma aj potešilo, že sa po takmer dvadsiatich rokoch od vzniku daného filmu mohol znova objaviť na jednom plátne spolu s Dakotou Fanning v úlohe nezastaviteľného macha. Akurát, že Fuqua nie je druhý Tonny Scott, takže tento filmový prírastok v Denzelovej kariére sa s tým dvadsať rokov starým nemôže rovnať ani náhodou. Videl som aj predošlé dva filmy, ale úprimne si z nich už prd pamätám, tak sa vyhnem porovnávaniu, ktorý je lepší a ktorý je horší. Tento je taký klasický ničím neurážajúci priemer. Nič moc nové neprinesie v rámci trilógie, námet je podľa mňa čajový, akože sry, ale strčiť Danzela do malého mestečka plného dobrých, ale bezmocných ľudí trpiaceho nájazdami motorkárskeho gangu, ktorý ovláda nejaký vylízaní Esteban, ktorého extrémne serie, že si nemôže kúpiť všetkých...To už ozaj nevedeli prísť s ničím lepším, ako moderna variácia na sedem statočným, akurát s jedným statočným? Okrem toho tempo je dosť vláčne, pomalé a akcie pomenej, takže pre niekoho môže byť aj toto dosť veľký problém, ja som s tým bol našťastie v poho, takže to môžem zaokrúhliť na solídne tri. ()

Plaque

Hovorí sa, že trojky bývajú väčšinou slabé, gýčovité, samopožierajúce a ono to tak väčšinou skutočne aj je. Tu to však neplatí. Denzel Wick dozrel ako víno a fantasticky uzatvoril celú sériu. ()

sabo5

Vůbec se nedivím že Denzel v tomhle díle není tak akční jako v předchozích dílech když už mu je skoro 70 let. Jinak pěkný zakončení celé trilogie. ()

AndrewNewman

Poviem to bez pardonu, Denzel už na to nemá. A nie herecky, to by som si o ňom nedovolil povedať, ale fyzicky. Dve akčné scény, z ktorých ani jedná nie je práve zbesilá skrátka nestačia na to, aby bol z tretieho Equalizera výživný akčný blockbuster. A to ani nie je. Je to pomalá, dôchodcovská verzia Johna Wicka, v ktorom má Keanu skoro 70 a pri chodení po schodoch si musí pomáhať palicou. Až som si celý čas myslel, ako sa tento geriavit dokáže postaviť ten bande talianskych hrdlorezov. No jednoducho, stačí aby tvorcovia ukázali brutálne rozrezané a inak mumifikované mŕtvoly bez toho, aby sme videli, ako ich dedo Denzel do tohto stavu dostal. No ale stále je to slušný, inteligentne spracovaný a vizuálne krásny film, ktorému najviac pomáha nie Denzelova charizma, ale krásne Taliansko. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023