Silent Night

• Kanada Silent Night (viac)

Trápící se otec (Joel Kinnaman) je svědkem smrti svého malého synka, který se na Štědrý den ocitne v přestřelce mezi gangy. Zatímco se zotavuje ze zranění, které ho připravilo o hlas, stane se odplata jeho životním posláním. (mikki089)

mala_kea

Škoda toho zbytečně přestřeleného a kýčovitého finále. Tahle "no talking" věcička mě celkem bavila a akční scény jsou čitelné a svižně sestříhané. Nebylo to tak zlé ()

DAPDO

Asi je zbytečný hledat v tomhle snímku nějakou logiku. Borec se během pár týdnů zotaví z průstřelu krku a začne zosnovat svou pomstu, kdy se během osmi měsíců naučí řídit auto, střílet a za pomocí výukových videí se z něj stane i mistr sebeobrany, takže může zlikvidovat celej gang. Aspoň, že se tady vůbec nemluví, to by tomu mohlo ublížit ještě víc. ()

Maximilianus

Truchlenia nad osobnou tragédiou mohlo byť menej,  príprava na pomstu sa mi celkom páčila a akcia bola fajn, ale zasa nič výnimočné, samozrejme bol hlavný hrdina (bez charizmy) nezničiteľný. Od ostatných postáv zasa bolo pekné,  že súcitili s hlavným hrdinom a tiež nerozprávali. Paradoxne mi to až nevadilo ale miestami mi to pripadalo, keď keď z bežného filmu vystrihnete všetky dialógy a necháte iba nemé miesta. 5,2/10 ()

John80

Film ,ktorý mi pripomínal z časti film Kat (2004 T.Jane) len tu príde chlapík o malého syna ,nie o rodinu, ktorý pri prestrelke príde o život a tak sa rozhodne otec malého syna pre pomstu za jeho smrť  Keďže film je pod taktovkou J.Woo nechýba akcia a zbrane 3* ()

gemi

"A já zase udělám film, ve kterým se nemluví! A to jakože vůbec, vy hovada! Ať se lidi z dabingu třeba poserou...", praštil pěstí do stolu Honza Wú, když si s chlapama v hospodě porovnávali pinďoury, čímž trumfnul sázku o to, kdo si dokáže olíznout vlastní loket. No a jak řekl, tak udělal. Ze startu to vypadá hrozně zajímavě a originálně, jenže postupně se to začne bortit. Tak třeba je docela jasné, proč kořen nemluví, ale proč na něj nemluví jeho žena, která stojí hned vedle něj, a místo toho mu píše zprávy na mobil, to jsem fakt nepobral. Ale sázka se musí dodržet, i kdyby si pak divák u filmu hlavu ukroutil a tisíckrát si v duchu WTF zopakoval. Takže tady fakt nemluví nikdo s nikým. Nikdy. Dává to smysl? Vůbec ne, ale je to originální, takže jsem uvažoval, že dám čtyři. Jenže ke konci se to už úplně rozsype. Kořen se chová jako pitomec, kterého by sejmuli do deseti sekund, jenže je... nesmrtelný. A za nápad udělat ústředního hrdinu nesmrtelného pitomce čtyři dát fakt nemůžu. ()

Clark_Kent

John Woo tu opravdu dlouho nebyl. Silent Night se vyvedl a funguje na starou nefalšovanou akci v podstatě celkem koukatelně. Joel Kinnaman byl dobrá volba. ()

vvaalleerr

Je to také nudné Prianie smrti, ale bez Bruca Willisa. Žiadna postava ma nezaujímala. Takýto príbeh tu už bol spracovaný milión krát. Aspoň to akčné finále sa dalo trošku pozerať. 4/10. ()

Mamlas odpad!

Balada beze slov o nounejmovi, co ho ani milion kulek netrefí. Nudná patetická trapárna o ničem. Většinu času se neděje vůbec nic, jen tam chodí a čumí, zbytek času tam všichni střílí jak debilové a stejně ho nikdo netrefí. Hnůj. ⬇️ 5% ()

HEED

John Woo dokázal zmáknout své řemeslo už i lépe. Tohle je v podstatě němý film. Akce nebyla zrovna dvakrát tak nápaditá.  Nejvíce se toho děje až poslední půl hodince. No byť jsem se na film docela těšil, tak zrovna tento kousek ze stáje revenge filmů bych spíše nedoporučil. Jsou mnohem lepší snímky. Avšak jedním podíváním nic nezkazíte. ()

DJ Kritik

Strielačka bez nejakého iného nápadu. Hlavný hrdina sa cca za 8 mesiacov vycvičí v jazde autom, streľbe so zbraní , v zápase s nožom a ešte si stačí odskočiť niečo pofotiť. ()

stephano

Je to jiný.....to ale neznamená dobry. V celym filmu se řekne 5 slov a od začátku do konce jedna nerealnost za druhou. Akce je fakt divná. ()

johnsnow

Nuž musím povedať, že som čakal väčší prúser. Akože Woa mám rád, ale predsa len som sa bál či dokáže na staré kolená natočiť aspoň obstojné B-čko a dokázal. Nemá to síce dokonalosť ale dá sa to zniesť a dokonca aj to, že tu nie sú skoro žiadne dialógy, tak film až na pár častí v prvej polke nenudil a v druhej to už išlo do akcie. A musím uznať, že súboje sú fajn avšak prestrelky sú typom, sem mi nabehni, že ťa odjebem. ()

xxmurphyxx

Niekde medzi dva až tri. Nápad super, obsadenie detto, ale čo z toho, keď sa film až pri dlho drží na uzde a aj keď sa z nej ku koncu odtrhne, nič svetoborné, čo by človek už niekedy, niekde nevidel sa nedeje. Ľudia, čo nevedia Anglicky, alebo tí, čo nestíhajú sledovať dej aj čítať titulky si môžu streliť ďalšiu hviezdu. ()

DonBraso

John Woo is back. Všechen bakšič zůstal asi v efektech a zaplatit Kinnamana. Udělat z toho němý film je průser a už od půlky jsem se nudil i na stehnech. Výhoda byla, že mohl i přetáčet a žádný dialog nezůstal neposkvrněn. Ne, fakt blbost, když tam mluví v rádiu, pak tam mluví policejní vysílačky a každý mlčí jak kdyby spolknul hemeroid od souseda co akorát seděl na hajzlu. Detektiv v podání Kid Cudi co tam stál jak když si šel pro knížku anatomie s názvem "Jak mám asi stát, když vypadám jak debil" byl třešinkou na dortíku. Plus byl vcelku dobrý Joel, ale hrát bez dialogů je dřina. Naštěstí Woo točil akční film a tak se tu najdou díky bohu lepší momenty. Ať už souboj v bytě a nebo procházka po schodišti, která byla lepší než nějaký stejně toporný Wick. Neustálé flashbacky na klučinu, výraz na manželku..já nevím. Tahle tichá noc žádná sláva. Těch dílčích momentů je tam fakt pár. Jezdit v autě a vystřílet to rukou přes volant. Tak dobře, je to přehnaně béčkové, ač to tak být nemá. A to je problém. Někdy to vypadá, že honičky prostě Woo moc neviděl a kamera či post zapomnělo všem udělat lepší střih v rychlosti, protože někdy to vypadá, že i dítě na kole jezdí rychleji, než GMC s Mustangem. Je tam plno chybiček, nezajímavých pasáží, že to málo spadne do nudy a to je prostě problém. ()

Kushina

Jeden z těch filmů typů "revenge", kde jednání naprosto schvaluji. Na lidi jako gangy, vrazi, mafie, násilnící by prostě neměli platit normální zákony a každá takováhla kurva by měla dopadnout přesně tak, jak tihle v tomhle filmu. 65% ()

Polux

5/10 | Na vánoční variaci na nestárnoucí klasiku Death Wish od strejdy Wooa platí známé pořekadlo "jde to (akce), ale dře to (všechno ostatní)". Během vcelku zábavných scén, ve kterých Kinnaman provádí početní čistku parchantů z řad místního gangu (zvláště domácí mano a mano potyčka se vyvedla), mistr krvavého baletu dokazuje, že řemeslo stále nezapomněl a divákům servíruje všechny pro něj typické hongkongské propriety (od nepostradatelných zpomalovaček, přes střelbu obouruč a spojenectví dvojice hrdinů, stojících na opačné straně zákona, až po jednozáběrovku na schodišti ve stylu kulervoucí nemocniční sekvence v Hard Boiled - jen na proslulé opeřence tentokrát trestuhodně nedošlo:-)), přičemž v některých momentech, díky efektním trikům s kamerou, hudbou a střihem, dokonce v relativně stylovém balení. | Výše uvedené akční radovánky se však musí dělit o divákovu pozornost s rádoby dramatickými scénami dojemného vzpomínání a truchlení nad ztrátou milované osoby a rozpadu partnerského vztahu v přímém přenosu, které jsou značně nudné. Zatímco ve Wickovi podobná cituplná příběhová omáčka trvala zhruba pět minut, tady tvoří téměř polovinu stopáže a navíc vůbec nefunguje, protože absence dialogů nejen u hlavní postavy, ale také u všech ostatních, které ovšem k zarytému mlčení nemají žádný důvod, působí v lepším případě podivně a v tom horším směšně. Pozitivum je tak jen to, že Woo ukázal, že pokud dostane do rukou dobrý scénář, dokáže ještě zahrát slušné divadlo. Tady jej nedostal. | PeZet ()

vinducha

Nevim kdy jsme naposledy viděl takhle "ukecaný" film . Nicméně rejža dokazuje v 77 letech , že nezapoměl jak se to dělá . Tahle vymazávačka latinského narkogangu je docela sympatická záležitost. A funguje to opačně než ve většině současných filmů , rozjezd je vlažnější , zato finále je hodně pekelné. Spokojenost. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)