Tajomné okno

• Česko Tajemné okno (viac)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiálny text distribútora)

Wormboy

Ja neviem,mam z toho velmi zmiesane pocity, na jednej strane ide o celkom slusny thriller s oblubenym Johnny Deppom a na druhej strane verne prerobenie knihy velmi nefunguje. Napatie sa cely cas nejako nedostavuje a ten zaver mal byt trosku zmeneny oproti knihe, vo filme to proste nefunguje... ()

gabin(a)

Tak tohle se mi fakt nelíbilo, upatlaný Johnny Depp mě moc nebral a konec byl fakt ubohý, a to jsem nečetla předlohu, ani jsem netušila, že v tento v TV náhodně shlédnuý film je podle Kinga, až v určité chvíli mě to napadlo a pak už jsem si byla jistá. Tehdy bych tomu možná dala za tři. Včera jsem viděla kousek znovu a ani jsem nedokoukala, nebylo proč. ()

pufina

Nikdy bych neřekla, že 96 minut může být tak dlouhých. Film staví na hereckých výkonech Johnnyho Deppa. A řekla bych, že konec se moc nepodařil, Johnny uklouzl a tím se vezl celý film. Velké zklamání. Chvílemi zajímavý film, ale jinak jsem většinou usínala. ()

campix

Podobné filmy jako Tajemné okno stojí především na námětu, atmosféře, momentu překvapení a na nějakém solidním zakončení. Námět zde je neoddiskutovatelně kvalitní ( přeci jen Stephen King je nějaká persona - ale kvalita filmových zpracování je více než kolísavá) a i atmosféra se povedla. Ale na čem film selhává je překvapení a zajímavý konec, když víte jak film skončí od poloviny, tak to prostě u podobných snímků dál stojí za prd. A tento fakt nezachránil ani Johnny Depp, kterého opravdu můžu, ale ani tady se mi moc nelíbil popravdě řečeno. Tajemné okno je veskrze průměrný film, který doplácí na tuctovost a nekvalitní scénář. ()

necisty

Tento typ filmů mám hodně rád a s Deppem v hlavní roli o to víc. Mám takové tušení, že tu čerpali námět i tvůrci Alana Wakea. ()

Juto

Je to náladový, hitchcockovský triller s veľkým príbehom. Tempo je pomalé čo vôbec nevadí. Veľa sa čaká na niečo, čo sa stane, čo zvyšuje pocit predtuchy. A výkon Deppa je úžasný. 6/10 ()

emo

Nebyť skvelých výkonov Deppa a Turturra, Tak to asi ani nedopozerám. Ten prekvapivý koniec vyznel skôr ako výkrik zúfalstva... ()

messiah

V knize si stále lámete hlavu jak je možné to co tvrdí Shooter a najednou vás King naprosto nečekaně zničí odhalením skutečnosti o našem spisovateli. Je to totální šok a po tom co se to dovíte musíte rozdejchávat. Tohle ve filmu bohužel není. Taknějak během filmu začnete tušit o co asi půjde (sám jsem to věděl, protože jsem četl, ale tohle usuzuji podle reakcí lidí který na to se mnou koukali a předlohu nečetli). Je to trochu škoda že tenhle v knize tak dokonalý moment překvapení zmizel, ale je to vpodstatě jedinou chybičkou na filmu. ()

forsythia

Předvídatelné, ale výborně zahrané, skvělá hudba, skvělá atmosféra. Příběh sám o sobě nic strhujícího, ale přitom výborná podíváná. ()

KajusaK

Dost strašidelný thriller, který pobaví ale i postraší :)) .. Konec byl pro mě udivující ...Kukuřičné klasy mě fakt pobavily :)) ()

animaxis

Musím říct, že hned od začátku mě na filmu upoutala jedna věc. Má totiž opravdu atmosféru jakou mívají i knihy Stephena Kinga. Vlastně jsem zatím ještě něviděl film, který by byl na motivy knihy nebo povídky Kinga a měl by přitom i atmosféru knihy. Navíc musím říct, že tuto povídku jsem ani nečetl, ale i tak to s jistotou píšu. Skoro jako kdyby pracoval i na filmu samotném. Filmu se také musí nechat to, že po celou dobu sledování u vás vyvolává nepříjemný pocit, který se postupně zvyšuje. Johnny Depp zde hraje skvěle (jako prakticky všude) a je schopný u vás vyvolat podivný pocit jako kdyby jste k jeho postavě měly sympatie a zároveň se vám hnusila. Jelikož jsem nečetl původní povídku, tak musím říct, že mě konec přeci jen dost překvapil. Sice mě napadlo, že to takhle může skončit, ale hned poté jsem to zavrhl. Působivá byla místy i práce s kamerou, která některé scény dědala ještě napínavější. Rozhodně dobrý film na večer. ()

kosta73

Neuhlazenost a řekněme béčkovost, která provází drtivou většinu filmových adaptací Kingových děl a na kterou občas svádím výsledek, mi zde paradoxně chybí. Tvůrcům se dle mého názoru nepovedlo ani dobře vybrat herecké obsazení, takže mě osobně potěšila pouze přítomnost ( přítomnost doslova, moc prostoru nedostal ) Tymothy Huttona, který hrál hlavní roli v mé oblíbené ( a mimochodem obsahově podobné ) kingovce Temná polovina. Tři * s odřenýma ušima. ()

Rockwood

No. Film tajemné okno jsem viděl dřív, než jsem četl povídku. Asi to bylo tím, že jsem o povídce nevěděl. Nicméně, tenhle film se mi hodně líbil a líbí se mi i po tom, co jsem přečetl povídku (Skryté okno do skryté zahrady - Stephen King). Jenomže, svým způsobem se jedná o dva odlišné příběhy. Ona vlastně ta povídka byla v hodně částech na chlup stejná jak film. Dokonce i dialogy. Ovšem byly tam odlišnosti, což je vlastně věc, kterou nemusím ani zmiňovat, když se jedná o adaptaci. Jenomže jedna velká změna tam byla a sice konce. V povídce je úplně odlišný konec než ve filmu... a možná bych se měl zahanbit, ale ten ve filmu se mi líbí víc. A možná jsou to právě ty odlišné konce, ketré mě osobně, pocitově dávají odlišnosti příběhu. Ve filmu jde prakticky o něco jiného než v povídce. A tím nemyslím odlišnosti co se týče kompromisů u filmových adaptacích, ale prostě o úplně jiném ději. ()

Noviik

Perfektní Johnny Depp, jako vždy, o něm je celý film a na něm je postavený. Režie mi přišla ucházející, hodně se mi líbil taky John Turturro, ze kterého šel opravdu strach. Jako každá Kingova kniha, i zde šlo o velmi zajímavý příběh se silným koncem, který se povedl. Mě se Tajemné okno líbilo hodně. ()

smrt.ka

Já ani nevím, kde jsem vzala ten (falešný) dojem, že to mě čeká SKVĚLÝ film, protože vážně nečekal. O to víc, jak jsem se těšila, jsem byla zklamaná. Režisér měl přitom k dispozici krásné romantické a zároveň ponuré místo, dobrou předlohu oblíbeného "mistra hororu" a v neposlední řadě skvělého Deppa, který mě naštěstí nezklamal. Ani ostatní herci nebyli špatní. Filmu, jehož záměr a konec ale dokážu odhadnout už po čtvrt hodině filmu ale nemůžu dát víc než tři h. ()

Radiq

Tak nebylo to skoro vubec špatny. Trochu mě to naplo, trochu mě to nadchlo, potom mě to koplo a pak mě asi mrdlo. Depp zas hraje toho svýho svýho pakoša, což mu jde nejlíp. Ať se děje, co se děje, škoda předvídatelného děje. V každym připadku mě to docela bavilo a nenudil jsem se u toho, i když jsem to sjížděl už napodruhé. Víckrát to ale už asi nemá cenu. ()

vesper001

Vzhledem k tomu, že jsem film viděla, aniž bych byla Stephenem Kingem jakkoli dotčena, pointu jsem předem neznala ani neodhadla. Mimoto mám zřejmě nižší práh snášenlivosti nechutností než většina populace, a tak mi jeden šroubovák v hlavě a to závěrečné popcornové menu stačilo až na půdu. ()

Nivenx

Film podle předlohy Stephena Kinga o schizofréním spisovateli, který to tam vážně neuvěřitelně zabíjí. Obzvlášt' konec byl fenomenální. 80% ()