Tajomné okno

• Česko Tajemné okno (viac)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiálny text distribútora)

VanTom

Už z toho, jakého neurotika Depp hrál (a že jde o zfilmovanou povídku Stephena Kinga), bylo jasné, že se za zápletkou ukrývá něco dalšího, nepřirozeného. A opravdu, výsledná pointa se nabízela a napadla mne po nemnoha indiciích, i proto pak působilo veškeré napětí dost uměle a konec jasně zklamal. ()

JohnSmith

Těšil jsem se na adaptaci Kinga, ale moc mě to nezaujalo. ani očekávání od Johnnyho Deppa se nenaplnilo. Je to lehce podprůměrný thriller, na který se brzo zapomene. ()

ravenir

Výborný thriller! Nemůžu si pomoci, z celkového hodnocení tady mám trochu rozpačitý dojem, ale výkony Deppa a Turturra jsou (stejně jako ve všech jejich filmech) nadstandardní. Celý film jsem se výtečně bavil! ()

Guzo

Naprosto excelentní Johnny Depp v roli bláznivého spisovatele, který řeší svou minulost i budoucnost. Na první pokoukání je to jasnejch 5*, na další už o hvězdičku níž.. Potom film nějak nemá čim překvapit. ()

cpt.Lynch

Dlouho jsem uvažoval, jak ohodnotit tento film... Poprvé je závěrečné rozuzlení ještě zajímavé, i když nikoliv originální. Po druhém shlédnutí už je film o hodně menším zážitkem. Potěšující je, že se jedná o jeden z mála thrillerů, kde záporný hrdina nakonec neumírá. Herecké výkony jsou nadprůměrné, nejen Depp, ale i Turturro předvádějí kvalitu. Nutno však dodat, že Depp co by již vraždící psychopat není příliš důvěryhodný... Atmosféra není vůbec špatná...žel bohu, není ani nikterak skvělá. No suma sumárum je to mezi 3 a 4*. Filmu vzhledem k nižšímu hodnocení zde přidám a jdu na mírně nezasloužené 4*. ()

Dreadd

David Koepp nebývá synonymem hlubokého prožitku, nicméně zde zřejmě neleží vina pouze na něm. Koepp si pouze přepsal závěr, protože se mu konec Kingovy předlohy nelíbil (nečetl jsem předlohu, nicméně jestli zajímavosti nelžou, vzhledem k ději je to obrovský paradox). Nicméně pointa ve filmu působí jako špatný žert, přičemž scéna, kdy dojde ke zlomu, není špatná proto, že by jí nezvládal Depp nebo si v ní Koepp dostatečně nevyhrál, ale jednoduše proto, že je nesmyslná (a svým způsobem okoukaná) a je celkem jedno, zda jste jí čekali nebo ne. Nehledě na to, že jakýkoliv vyšetřovatel je zde napsán jako postava neschopná čehokoliv. ()

J-o-k-e-r

Knihu jsem naštěstí nečetl takže pointa mi samozřejmě unikala (možná až nezdravě dlouho). Film je z doby, kdy stačilo spatřit v titulcích jméno J. Depp a už to prostě muselo být dobrý. Atmosféra filmu je opravdu hutná, a tajemné nezůstává pouze ono okno. Johnny je tady opravdu výborný, stejně jako další záhada filmu - J. Turturo stejně jako závěrečné (pro někoho nepřekvapivé) vyústění. ()

Jaro.Krafcik

Lepší film Johna Deppa, kde hraje tak povediac seba ako blázniveho spisovateľa. Malo to ozaj super atmosféru. Aj keď ten záver sa dal celkom čakať a podobných filmov je veľa, tento bol vydarenejší a poriadne napinavý. Spokojnosť. 4* ()

Death

Mam rad tenhle typ filmu. Nechybi husta atmosfera ani zajimavy pribeh. Knihu jsem zatim necetl, takze se nemuzu vyjadrit k vychvalovanemu zaveru(oproti filmu).Me se ovsem filmovy zaver docela libil-byl prijemne pesimisticky a rozhodne sem ho necekal (myslim ten uplny zaver ne ten zvrat). Celkove se jedna o zajimavy film, ktery neni nepodobny treba Identite, i kdyz bohuzel za ni trochu zaostava. Az si prectu knihu, tak pujdu mozna s hodnocenim dolu, tak bacha:). ()

prasacimor

Keď to mám porovnať s knižnou predlohohou, je to neskutočná bieda. Scenáristi sa jej očividne držali len veľmi pozvoľna, čo bola veľká chyba. Dej plinie príliš rýchlo, pričom román má len okolo 200 strán, takže myslím že až tak vynechávať a preskakovať sa nemuselo (často veľmi dôležité časti k vystavaniu tej správnej paranoidnej atmosféry). Zatial čo pri knihe som bol celú dobu v napätí a to finálne zistenie ma fakt dostalo, tu škoda reči. Mimochodom ten správny hollywoodsky záver o 180% stupňov odlišný od predlohy, tomu zasadil posledný klinec. ()

jefff

Johny Depp v roli samotářského trochu trhlého spisovatele trošku zaniknul, avšak ke konci filmu si to vynahradil a předvedl svůj klasicky nadstandartní výkon. ()

spikey1

Film, který je celý postavený jen na psychologii J. Deppa. V podstatě je to postavené jen kolem jeho osobnosti a pochodů v jeho hlavě. Předpokládám, že takto je napsaná i knižní předloha páně Kinga. Film působí na diváka určitě tak jak má, dochází k rozrušení v různých pasážích. je řemeslně dobře zpracovaný. Nic ovšem osobitějšího, žádnou hlubokou myšlenku si bohužel neodnáším proto solidní tři hvězdy. ()

iantomasik

Haha, tenhle film se bere tak vážně, že mu nejde nic odpustit. Takže i přes celkem ucházející zpracování, místy dobře vybudované napětí a Lynchovské využití domu, coby zobrazení hrdinovy "hlavy", které zde překvapivě dobře funguje, je vyvrcholení tak slaboduché, že opětovné sledování přinese jen málo potěšení. Přesto je na tomhle filmu ěnco zvláštně přitažlivého, co mě nutí pokaždé, když ho opakují v TV, nepřepnout... Prostě "Kašlu na to, budu kouřit. Prostě budu normálně kouřit." ()

Josefin

Je to adaptace knihy Stephena Kinga, kterou jsem bohužel nečetla. Trochu mě to překvapilo předvídavou pointou, kterou mi konec jen potvrdil. Johnny Depp tady hraje spisovatele, kterému "straší ve věži" . Depp hraje jako vždy dobře, ale je to trochu slabší. Mimoto se mi v takových rolích strašpytlů moc nelíbí. ()

Karlos10

Člověk by si pomyslel že jak má v nějakém filmu prsty Stephen King tak to bude stát za to. Alespoň co se příběhu týče. Tady tomu tak bohužel není. Ne že by příběh nestál za nic, je nadprůměrný, ale pointa dojde téměř každému během pár desítek minut a žádný velký zvrat se bohužel konat nebude. Johnny Depp podal jako vždy excelentní výkon a zřejmě hlavně díky němu se film řadí mezi ty lepší snímky. 65% ()

Aberforth

Skvelá atmosféra, Dokonalý Depp, jeho herecké schopnosti sú skrátka legendárne, dobrý príbeh, ktorý sa dal predpovedať až 10minút pred koncom, čo je veľké plus, len tomu trochu chýbali nejaké grády a väčšia zápletka, každopádne fanúšikovia Deppových filmov, si prídu na svoje. ()

Jello Biafra

Nestáva sa u mňa často aby som išiel pozerať film natočený podľa knihy len pár minút po dočítaní dotyčnej knižnej predlohy. Poviedka Secret Window, Secret Garden vyšla v roku 1990 v poviedkovej knihe "Four Past Midnight", ktorú napísal slávny spisovateľ Stephen King. Hlavný príbeh sa točí okolo spisovateľa, ktorý prechádza autorskou krízou a navyše sa musí vyrovnať s rozvodom. Krátko na to ho však v jeho chate navštívi akýsi podivín menom John Shooter a obviní ho z plagiátorstva. Následne sa roztáča vcelku napínavý thriller, ktorý však zráža k priemeru jeho nedomyslený záver, ktorý sa zásadne líši od prepracovaného a mrazivého záveru z knihy. ()

venca163

Omg úplně tuctová kingovina. Nic, ale fakt nic, tě tam nepřekvapí. Von to pořád hobluje podle stejnýho mustru. Navíc s autorem nesouhlasim, že jediný, na čem záleží, je konec. Ono je ve výsledku vlastně dost jedno, jestli je teda zabil, nebo ne. (60%) ()