Představte si, že by na zemi došlo k velkému výpadku elektřiny. Vše mimo provoz, chaos, rabování, střelba, davová hysterie. Postapokalyptické drama začíná... Matthew Kay a jeho manželka Annie žijí společně s dcerou na poklidném předměstí Los Angeles, daleko od všech potíží i nebezpečí. Když ale dojde k velkému výpadku elektřiny, jejich idyla je rázem pryč. Vše je najednou mimo provoz, ve společnosti roste nervozita a objevuje se rabování. Rodinu navštíví jejich přítel Joe, a i když je jeho pomoc v obtížné situaci vítána, přeci jen je zde komplikace. Sebevědomý Joe totiž přitahuje Anie, což Matthewovi samozřejmě není příjemné. Zrovna když se dohadují, vnikne do domu lupič, kterého nakonec zastřelí soused. Oba manželé se rozhodnou odjet k Anniiným rodičům. Cesta se však vyhrotí, když narazí na řidiče Garyho... (oficiálny text distribútora)

Campbell

Když jsem viděl jméno režiséra měl jsem 2 možnosti. První byla film vypnout a nenechat se zhnusit stejně jako u Tajemného okna, a ta druhá byla film nechat zaplý a nechat se překvapit jako u Ozvěny mrtvých. No a tak jsem film teda nechal a skončilo to něco mezi tím.V tomhle filmu strašně smrdí televizní produkce, protože na takovejhle jednoduchej příběh který má ale aspoň tendenci bavit jsem nenašel nic extra. Film se neustále koketuje na jednom místě, postavy jsou nesympatické i když zahrané dobře, atmosféra té katastrofvy tu ale chybý asi nejvíc, neříkám že je to promarněná šance, film se mi dostal do rukou omylem, ale ani nic světoborného, navíc tu je strašně nevýrazná hudba od Howarda. ()

Pepinec

Další z řady apokalyptických pohádek, kterou na jistou míry koukatelnosti posouvá Howardova hudba. Ale i z ní mám pocit, že při psaní moc dobře věděl, čemu se to upsal a zrovna dvakrát se proto nesnažil. No a proč že je to pohádka? Protože já také můžu začít psát scénář, ve kterém naši malou vesnici ochromí záplava bláta. Ale pokud vzápětí nevysvětlím, kde se to bláto vzalo, a nebude-li jasně ukázáno, že mohutně prší, tak to bude co? No přece pohádka! Kromě tohoto film sráží špatné dialogy a psychologie ústředních postav, kterou neshledávám zdařilou. Rovněž jejich uvažování občas zavání úrovní publika, jemuž by jako pohádkoidní žánr měl být tento film správně určen. ()

Slimak

Přeci jen trošku podhodnocené.Doporučuji spíše pro večer u telky, než kdejakou vyplachovačku, kterými se dnes vysílání jen hemží. Koneckonců je celkem zajímavé, co se začne dít když v celejch státech vypadne proud. Ejhle, průser! Nezpatlané, nepřehánějící, neblábolící. Dobré, svižné, věcné a přesahující. 65% ()

lennyd

Los Angeles se ponoří do tmy - výpadek proudu ochromí takřka celé město, počítače, telefony, televize - vše je mimo provoz. Nikdo netuší, jak dlouho bude výpadek trvat - což ve většině z lidí začne vyvolávat ty nejhorší pudy. I Matthew se svou ženou a kamarádem se snaží ve svém domě zabezpečit - před vpády různých zlodějů, než usoudí - že potřebují zbraň a hlavně vypadnout z města ... Na tomto filmu je asi nejlepší první půl hodinka, přičemž prvních pět minut je vskutku dokonalých (návštěva kina je perfektně natočená). Škoda že se tím asi David Koepp vyčerpal, a zbytek filmu už je pak "až příliš" obyčejných. Koepp se nechtěl pouštět do postapokalyptických vizí, a tak toto téma je trochu nakousl a zbytek filmu se jen motal okolo, odnikud nikam. O herecké stránce lze snad říct jediné - nic extra, nijak nenadchne, ani nezklame (člověk musí překousnout trochu podivné chování obou rodičů - mají nemocné dítě, nemají léky ale to jim nebrání si udělat párty a pořádně se ožrat). Za film dávám dvě hvězdičky, a jednu přidám za téma - byť nedotažené... ()

Davies182

Spíše bych se přiklonil k nižšímu hodnocení. Psychologie ale sem tam funguje výborně, scénář si může skřípat jak chce (i když to od Koeppa zarazí) - takže proč ne. Chvílemi jsem měl dojem, že je to spíše TV film, jenomže pak se v druhé polovině rozjede solidní thrillerová hra a hodina a půl uteče vcelku rychle. Takže ač velmi sterilní a snadno zapomenutelné, zabitého času nakonec nelituji. ()

• Natáčelo se od 31. července do 22. září 1995 ve městech Los Alamitos, Sacramento a Los Angeles (Kalifornie, USA). (GASTON73)