Predošlý diel filmu Scary Movie bol o tom, ako šestica kamarátov (Buffy Shanon Elizabeth, Brenda Regina Hall, Cindy Anna Faris, Greg Lochlyn Munro, Shorty Marlon Wayans a Ray Shawn Wayans) v lete vrieskala, lebo im šiesty zmysel napovedal, že Halloween pripadol na piatok trinásteho. Skupinka mladých tínedžerov totiž pred rokom zrazila, okradla a hodila do mora chudáka, ktorý - ako sa zdá - prežil a teraz začína študentov zabíjať. Nosí pritom čierny plášť a na tvári má bielu masku. Takže ani vlastne nevieme, či je to ryba alebo niekto úplne iný. Nezáleží však na tom sme totiž v paródii. A to na rôzne hororové filmy posledných rokov: Vreskot, Záhada Blair Witch, Šiesty zmysel či Matrix. So známou partiou kamarátov sa stretávame aj v ďalšom pokračovaní. V úvode sa dvaja nekonvenční kňazi snažia vyhnať z Megan Voorhees (Natasha Lyonne) zlého démona, ale nie všetko sa im darí podľa plánu. Neskôr partia kamarátov pokračuje v štúdiu na kolégiu a snažia sa zabudnúť na incident z minulého roku. Avšak profesor Oldman (Tim Curry) a jeho paralizovaný asistent Dwight (David Cross) sa rozhodli, že urobia výskumný prieskum v Pekelnom dome. Na jeho uskutočnenie však musia do domu vlákať partiu kamarátov. Aj sa im to podarí. Keď partia vojde do Pekelného domu, Cindy zbadá krvavé stopy, vedúce do tajomnej komnaty. V nej nájde denník a obraz starej pani, ktorá sa na Cindy nápadne podobá. Pekelný dom má však aj svoje ďalšie tajomstvá, ktoré musí partia kamarátov objasniť, čo ako sú strašidelné a nebezpečné... Film Scary Movie je jednoznačne filmom bratov Wayansovcov. Traja z piatich bratov sa podieľali na jeho vzniku: Keenen Ivory Wayans ako režisér a herec v prvej časti, Shawn a Marlon Wayans ako spoluscenáristi a herci v oboch častiach. Obaja sú skôr herci, ale zdá sa, že ich nápad s filmom Scary Movie, ku ktorému majú napísanú už aj tretiu časť, bol veľmi úspešný. Marlona Wayansa istý čas sprevádzala aj smola, pretože mal hrať vo filme Batman sa vracia, ale nakoniec vo filme nehral. Režisér Tim Burton mu sľúbil rolu Robina v pokračovaní Batman navždy, ale nový režisér Joel Schumaker ho preobsadil a Robina si zahral Chris O´Donnell. Keenen Ivory Wayans je najstarším a evidentne najtalentovanejším členom úspešnej hereckej rodiny. Aj on je predovšetkým hercom už od mladosti ho k tomu ťahalo jeho exhibicionistické srdce. Dnes je aj režisérom, scenáristom i producentom, ktorý má po úspechu Scary Movie pred sebou sľubnú budúcnosť. Ako režisér debutoval v roku 1988 filmom Dostanem ťa, darebák, avšak širšiu popularitu získal sériou televíznych show In Living Color, na ktorých sa podieľal ako autor, interpret i režisér. V súčasnosti nakrúca podľa vlastného scenára film Biele kuriatka a ako režisér a v jednom prípade i producent pripravuje aj ďalšie dva filmy (Homey the Clown, Incredible Shrinking Man). (oficiálny text distribútora)

dawydx odpad!

Nehorázná zrůdnost, jeden z nejhorších zástupců žánru parodie. Ještěže si třetí díl vzal do parády jeden z průkopníků žánru, David Zucker, a dal zapomenout na tuhle fekální slátaninu bez jakéhokoliv náznaku humoru. ()

Cortesz

Je to blbost to je fakt, ale já se u toho bavil. Většinu parodovaných filmů jsem viděl tak jsem věděl oč jde a čemu se mám smát. Jednička j sice jednička, ale i tohle mě prostě pobavilo. ()

HarveyDent

Hvězdičku za povedený začátek s fekáliemi a posedlou dívenkou. Zbytek filmu je (kromě "Kytičko, já to tak nemyslel že jsem hulil tvý kámoše") trapná, trapná, TRAPNÁ nuda. ()

creativek

Proti jedničce ,která měla aspoň nějaký příběh a jaký taký zajimavý konec ,přišla hodně slabá dvojka.Jediné co mě trochu pobavilo byla scéna s porcováním jídla. ()

Jaromír

"I got It." :) LOL. Směska narážek na filmy, něco jako český Kameňák. Postrádal jsem silnější dějovou lini, asi nejde ani vytvořit, když je to už z principu "splácanina" narážek na jiné filmy. Člověk se ale stejně občas dobře pobaví :). ()

Suomi

U pár věcí jsem se zasmál,ale většina vtipů je přímo trapná.Některé parodie jsou povedeny,ale parodie na vymitače dábla je dost ubohá,stačí si pustit začátek a podle toho se rozhodnout jestli se dál dívat nebo ne. ()

Mire odpad!

Ani ospevovaná jednotka nebola nijaká bomba. Ako to u pokračovaní filmov býva, je to už len horšie a horšie... EDIT 21.4.2013: včera som Scary Movie 2 pozeral po rokoch a teda, tie dve hviezdičky čo som dal bolo priveľa. Absolútne nezáživné, trápne a sotva vtipné. Odpad ako vyšitý. ()

Olafsson

Dvojka je lepší než jednička co se týče humoru, řezal jsem se nechutnýmu týpkovi se zmutovanou rukou a pro Annu Faris mám prostě slabost... Úvodní scéna z Vymítače ďábla je luxusní... ()

RigorMortis

Občas smiešne, občas úchylné s divnými scénami, no nedonútim sa k tomu, aby som tomu dal viac, než jednu hviezdu a pritom v sebe udržal dnešný obed. Nemám nič proti humoru ani poctivej absurdite, no toto je urážkou obidvoch. ()

helrohir

Aj pri dvojke SM je to ako pri ostatných filmoch z tejto série. Na niečom sa tu dá zasmiať, ale zväčša je to trápne americké divadielko bez štipky inovácie oproti predchádzajúcemu filmu. Niektoré hlášky ale fakt stoja za to - "Tady má někdo krámy!" ()

kubilov

Vtipných scén od prvního dílu ubylo, přesto je jejich koncentrace vzhledem k délce pořád docela dobrá. Bohužel přibývá nechutností a trapností, ale za Shortyho, kterýho kouří obrovská tráva je rozhodně hvězda navíc. Zhruba někde tady měli Scary Movies skončit. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)