Predošlý diel filmu Scary Movie bol o tom, ako šestica kamarátov (Buffy Shanon Elizabeth, Brenda Regina Hall, Cindy Anna Faris, Greg Lochlyn Munro, Shorty Marlon Wayans a Ray Shawn Wayans) v lete vrieskala, lebo im šiesty zmysel napovedal, že Halloween pripadol na piatok trinásteho. Skupinka mladých tínedžerov totiž pred rokom zrazila, okradla a hodila do mora chudáka, ktorý - ako sa zdá - prežil a teraz začína študentov zabíjať. Nosí pritom čierny plášť a na tvári má bielu masku. Takže ani vlastne nevieme, či je to ryba alebo niekto úplne iný. Nezáleží však na tom sme totiž v paródii. A to na rôzne hororové filmy posledných rokov: Vreskot, Záhada Blair Witch, Šiesty zmysel či Matrix. So známou partiou kamarátov sa stretávame aj v ďalšom pokračovaní. V úvode sa dvaja nekonvenční kňazi snažia vyhnať z Megan Voorhees (Natasha Lyonne) zlého démona, ale nie všetko sa im darí podľa plánu. Neskôr partia kamarátov pokračuje v štúdiu na kolégiu a snažia sa zabudnúť na incident z minulého roku. Avšak profesor Oldman (Tim Curry) a jeho paralizovaný asistent Dwight (David Cross) sa rozhodli, že urobia výskumný prieskum v Pekelnom dome. Na jeho uskutočnenie však musia do domu vlákať partiu kamarátov. Aj sa im to podarí. Keď partia vojde do Pekelného domu, Cindy zbadá krvavé stopy, vedúce do tajomnej komnaty. V nej nájde denník a obraz starej pani, ktorá sa na Cindy nápadne podobá. Pekelný dom má však aj svoje ďalšie tajomstvá, ktoré musí partia kamarátov objasniť, čo ako sú strašidelné a nebezpečné... Film Scary Movie je jednoznačne filmom bratov Wayansovcov. Traja z piatich bratov sa podieľali na jeho vzniku: Keenen Ivory Wayans ako režisér a herec v prvej časti, Shawn a Marlon Wayans ako spoluscenáristi a herci v oboch častiach. Obaja sú skôr herci, ale zdá sa, že ich nápad s filmom Scary Movie, ku ktorému majú napísanú už aj tretiu časť, bol veľmi úspešný. Marlona Wayansa istý čas sprevádzala aj smola, pretože mal hrať vo filme Batman sa vracia, ale nakoniec vo filme nehral. Režisér Tim Burton mu sľúbil rolu Robina v pokračovaní Batman navždy, ale nový režisér Joel Schumaker ho preobsadil a Robina si zahral Chris O´Donnell. Keenen Ivory Wayans je najstarším a evidentne najtalentovanejším členom úspešnej hereckej rodiny. Aj on je predovšetkým hercom už od mladosti ho k tomu ťahalo jeho exhibicionistické srdce. Dnes je aj režisérom, scenáristom i producentom, ktorý má po úspechu Scary Movie pred sebou sľubnú budúcnosť. Ako režisér debutoval v roku 1988 filmom Dostanem ťa, darebák, avšak širšiu popularitu získal sériou televíznych show In Living Color, na ktorých sa podieľal ako autor, interpret i režisér. V súčasnosti nakrúca podľa vlastného scenára film Biele kuriatka a ako režisér a v jednom prípade i producent pripravuje aj ďalšie dva filmy (Homey the Clown, Incredible Shrinking Man). (oficiálny text distribútora)

Sandiego

Co to jako mělo být? Začátek mě výborně navnadil a najednou se vše zvrtlo v takovej děs běs, který by ani nešel zparodovat. A korunu tomu nasadila Tori Spelling, na kterou jsem se zprvu těšil a pak bych ji nejraději vrazil přes obrazovku pár facek (to však bude možné až ve SM 3 :) ()

Vojcl

Podstatně slabší než jednička, dobrých vtipů ubylo a naopak přibylo nechutných scén a trapnosti... Nejhorší z celé série!!!! ()

zipper111 odpad!

Sakra to jsem slyšel jaká je to sranda! V okamžiku kdy ale začal fekální humor jsem si začal uvědomovat svojí vélikou chybu, že jsme se na to vůbec začal koukat... Jo dokoukal jsem to, ale doufám, že už nikdy nebudu muset znova zahlédnout ani vteřinu této hyperkokotiny... ()

kaylin

Mám rád Annu Faris, ale tohle pitvoření mě prostě nebaví. Nevím, jestli už jsem takový suchar, ale podle mě tohle není humor, který... Podle mě tohle není humor. To, že je to místy urážlivé, to by mi bylo celkem jedno, spíš jde o to, že je to hloupé a bez nápadu. Tohle prostě vymyslí každý, ale fungující parodii, tu očividně už skoro nikdo nedává. Kdybyste měli nějaký tip na novou a dobrou parodii, dejte vědět. ()

MATADOR

Jedna za těch několik málo světlých momentů, které nebyly tak trapné jako zbytek krátkého filmu o ničem! Světlé momenty tvoří i titulky, které obsahují fotografie z natáčení. ()

dom156

Tento díl je o fous horší než jednička. Ano, má svoje světlé chvilky, ale ty bohužel nepřebijí prázdnotu, která občas na nás vykoukne. Nejlepší scény jsou asi se správcem domu, jinak to zas taková hitparáda není. Spíše mírný podprůměr. ()

kajas

Něco tak nechutného jsem neviděla, a to "Scary Movie" jako celek miluju. Odpad! ale nedám, a to kvůli hlášce, která u nás ve třídě zlidověla ("Píchej mě, dědku!") a Anně Faris, která je naprosto úžasná a do takovýchto počinů se hodí. ()

Aleee89

Tak jsem konečně viděla (doufám poslední) film z rodinky Scary Movie, ač se vlastně jedná o dvojku. Co si tak pamatuji, třeba trojka mi přijde vtipnější a lepší než tento díl, což se obvykle nestává. Dvojka moc vtipu nepobrala, jako parodie to jaksi není ono. Ano, najdeme pár dobrých a nápaditých scén, ale rozhodně se v tomto duchu nenese celý film. A není to ani inteligentní parodie, což je pro mě například Bláznivá střela. Jedinou výhodu má dvojka v tom, že není příliš dlouhá, a než se nadějete, skončí... ()

L_O_U_S

Když srovnám dvojku s trojkou, kde se režie chopil legendární Zucker, nezbývá než poblahopřát sérii ke zkvalitnění. Dvojka je totiž opravdu slabá, nechutná a trapná. (1 312.) ()

BoredSeal

První sekvenci, brutální parodii Amityville a Exorcisty se nedá nic vytknout a myslel jsem, že u ní zkolabuju. Zbytek filmu je tragická debilita. ()

lioncel

.. dávám pouze *** a jsem přitom trochu smutný, je to velká škoda .. za ten geniální začátek s tím vymítáním ďábla si tento film zaslouží bezpochyby ***** .. ten je totiž naprostá /skvělá hrůzu nahánějící nádhera – jízda, která se jinde jen tak nevidí, podle mě to nemá chybu .. je tam však samozřejmě i pár dalších skvělých a opravdu dobrých momentů, ostatní je ale tentokrát o hodně slabší, to uznávám .. škoda některých vyložených trapností a nechutností, které občas po tom geniálním startu následovaly a celé dílo částečně znehodnotily a které tentokráte nerozchodil ani takový maniak a nadšenec jako jsem já ... ()

honajz2

Jednička se mi líbila. Dvojku jsem však vynechal a chci to napravit. Párkrát jsem se u toho zasmál, to je jasný. Jenomže na jedničku to nemá a na trojku už vůbec. Škoda. ()

easaque

nostalgické 1* Scary Movie se drží v kvalitně vyjetých kolejích amerických parodií a naštěstí moc nesklouzává k extremním úchylnostem a trapnostem, kterých se v tomto žánru objevuje čím dál víc. Tím mám na mysli minimálně druhý díl, který jsem taky viděl a tím mi jasné znamení, že na další díly se dívat nemusím. Možná je to i tím, že filmy, které paroduje jsem víceméně znal, což u dalšího už tolik neplatilo, protože jsem horory přestal sledovat. Přesto jedničku docela doporučuji a jednou se k ní určitě zase vrátím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Až na chvilkové záchvaty slušného humoru se jednalo o natahovanou, hloupou a zbytečnou záležitost. Ten rádoby nosný příběh s dementní zápletkou by neutáhl ani kačera na provázku, natož pak devadesáti minutový film. ()

balba

Opět svižná a zábavná parodie.Nejvíce mě pobavila Tori Spelling jako sexuální maniak a její kalhotky na sedm dní a nebo černoch , který se proměnil v jednoho velkého " jonta". A ani sluha nebyl špatný. ()

HappySmile

Dvojku jsem viděla ještě před jedničkou a musím říct, že sem se u toho fakt bavila. První dvě Scary Movie jsou naprosto nejlepší, trojka se čtverkou už trochu ztrácí dech, no a když to srovnám s Date Movie a Epic Movie, tak prostě Scary Movie naprosto kraluje! ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)