Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (viac)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

vojacekr

Už dlouho jsem neměl takový pocit, jako naposled v dětství, když mi bylo 7 a viděl "maximum overdrive" na VHS (ano.. Stephen King). Tak luxusně vybudovanou atmosférou. Možná díky hereckým esům, možná díky scénáři. Anebo mixu obojího, kde si všechno sedlo. Technická lahůdka, prostřihy i záběry. A závěrečný cut to jen potvrdil. ()

Radous04

Jo takhle nějak by to někdy mohlo bejt. Až na ty zviřátka. Nebo mi něco uniklo... Pěkných 5 hvězd. Dlouho mě takhle něco nepobavilo. :-) ()

Metuje

Místy se to snaží být až křečovitě hororové, především neadekvátní soundtrack někdy vyloženě “bije do uší”. Zato práce s kamerou byla originální a zajímavá. Dějově je to takové jaksi roztáhlé, což by nebyl problém, rychlostí děje se to podobá knihám, ty ale mají víc prostoru, a tak pak nejsou tak zbytečně rychle ukončené jako toto. Film se snaží sázet na atmosféru, ale dialogy, hlavně mezi “ústřední dvojicí bělochů” jsou takový nepřirozený. Nejsilnější zde určitě černošská dvojice, především Mahershala Ali. Bílý děti taky moc nepředvedly. Na dojmu taky nepřidala až příliš okatá a nepříliš přesvědčivá politická agitka. Tady je diváctvo jaksi ponecháno neuspokojené při hrající znělce z Přátel. Lepší ale, než předchozí Mr. Robot. ()

sousenk

Míša a Barák Obamovi zafinancovali tohle dílo o nastartování občanské války v USA. Stačí vypnout lidem televizi a internet? Nemyslím si o) Možná tak přerušení dodávek jídla, na tom jediném dnes stojíme všichni (závěrečná scéna s holkou a záběrem na zásoby jídla v bunkru), většina z nás si doma nic nevypěstuje, rozhodně ne na roční spotřebu, bereme to jako samozřejmost, že jdeme utratit peníze do některého řetězce. Nedá se upřít, že je film napínavý a čekáte co se bude dít, ono se toho zpětně moc neděje, herci hrají nemožné Američany, kteří si moc nejsou schopni poradit jinak (je ucpaná dálnice auty, auto neprojede tak se vrátíme zpátky domů) a jen čekají, nikde nejsou lidi. Jinak takovou představivost nemá ani verbal - pacienti z aeronetu už mají svou vlastní teorii - https://aeronet.news/leave-the-world-behind-spusteni-protokolu-new-dawn-prave-zacalo-svycarske-vlade-lezi-na-stole-navrh-na-blokovani-webu-kvuli-uspore-elektricke-energie-v-pripade-energeticke-krize/ Zkusím si sehnat knížku. ()

Petro

Čerstvá reakce (nevím jak se mi to rozleží). Že to je z Nfx, tak je to "dobry". Čtyry hvězdy a výš, ty jsou fakt pro jinou ligu. Níž teď nechci. Oceňuji děj postavený tak, že mě to vedlo k vedlejším úvahám po většinu děje filmu. "Julča", jak ji oslovuje verbal, by byla na zabití, kdyby tam nebyla jedinou zastupitelkou mateřské role bez obalu. Politickou rovinu nebudu řešit, zvlášť v dnešní době. Škoda, že tam některá ta autonomní Tesla taky nechytla. Katastrofický film v jemném hávu. Tam je ten prostor pro ty, kdo myslí. A kdo ne, ti ať si lakují dál nehty. Vypněte na týden proud! ()

Jenda1cz

Pro někoho parádní film, pro někoho neuvěřitelná nuda. Jako krátkometrážní film by mě to chytlo, ale takhle? Přes dvě hodiny člověk sleduje nedotažené divnosti, zatímco zápletka je jasná už od začátku. Sem tam zazní pár mysteriózních tónů na klavír a... to je všechno? Raději se budu tísnit u něčeho zajímavějšího. Jedna a půl hvězdy dávám za několik ikonických scén. ()

ArgeeMan

Až na ty jeleny? Ano. Asi to měla být "mysterikózní" vložka. Ale nějak se to moc nepovedlo. Vypadalo to spíš divně, než že by to mělo logiku a smysl. To v Kruhu dvě jeleny využili mnohem efektivnějši. Tam to působilo přesně jak mělo. Tady bohužel spíš kontraproduktivně. Ale, když si je z filmu kompletně odmyslíme? Námět. Zpracování. Vizuál. Herecké výkony. Napětí apod. bylo vesměs skvělé. Závěr celého filmu nemohl být lepší. :D ()

richpoint01

Já byla napnutá jak kšandy od začátku do konce, moc nechápu ty vlažné reakce. Naštěstí jsem se nenechala odradit a měla skvělý filmový zážitek bez očekávání. ()

loki3016

Tajomný horor ako sa patrí. Veď sledovať tú múmiu škrečka ako sa plíži, až zakráda pred kamerou a tipovať akú emôciu sa práve snaží zahrať dalo zabrať aj mne. Nápad dobrý ale výber postáv to celé spackal. ()

noxi600

Dialogy, záhadné chování, nastrojené něco, co se tváří jako něco tajemného a nutí ti, že to je napínavé, že chceš vědět, jak to dopadne a nakonec se nedozvíš vlastně nic.. Takhle dlouhý film o ničem. Jediné, co si z toho člověk dobře pamatuje, jsou jeleni. ()

Hexx

Inu, tohle mi úplně nesedlo. Jestli to mělo být "za málo peněz hodně muziky", tak tomu rozhodně něco dost chybělo. Neúplné, až moc tajemné se spoustou otázek, na které není ani náznak odpovědi, možná v závěru se toho divák okrajově dočká. Dokážu si představit mnohem "výkonnější" film na stejné téma, jen by se děj odehrával tam, kde by bylo více informací a řešila by se podstata věci. ()

Thane

Hodne prijemny obsazeni hodne prijemnej film. Jak jsem prakticky nevedel do ceho jdu tak na me krasne fungovala ta zmena skoro az zanru. Zacatek uplne jako funny games pak se to krasne (z)meni. Ta neprijemnost nejistota a nervozita by se uplne dala krajet. Skoro jako by to nekolikrat zmenilo zanr ale tak nejak prirozene a ne na silu. Sice bych obecne uvital kdyby to nemelo dve a pul hodiny navic je to i roztahany a uplne zamerne a dlouho stejne a hodne dobre to na me fungovalo. Jediny co me teda uplne minulo byly ty zvirata to jsem fakt nepobral co tim melo byt receno ale jinak super. Nektery sveny nebo pasaze jako by byly vytazeny z jinejch filmu ale zpusobem ze to nemuze urazit protoze si to svoji vlastni tvar zachovava. V prvni rade je to ale hereckej koncert. Ty tri ctyri postavy proste chcete videt v dalsi scene. Lepsi 4* a kez je podobnych filmu mnohem vic. ()

sbinda

Určeno pro milovníky katastrofických scénářů. Dlouhé pohledy, dlouhé napínání diváka co jako a jestli vůbec, ptáte se co? No to já taky. Finále bylo jistě lepší než když si prezident US vlezl do F16, ale radostí nad originalitou jsem zrovna nehýkal. Tuhle recenzi píšu, abych věděl, že jsem to viděl. Upachtěných 55%. ()

Tim7273

Ne, chyba, nevěřte traileru, ktery je lákavý. víc jak dvě hodiny ztraceného času. Zajímavý námět a momenty, ale nedotaženě do konce. Strašně utahané,, plno keců, žádná akce.  Vyberte 10 vedlejších scén z 10 hororovych, akcnich, scifi a postapo filmů, prostříhejte, pridejte dramatické znělky, obsaďte Julii Roberts a máte film jak vino, kterého tam Julia vypila demižon. ()

griso

Som to Ja, milujem luxus a modrú farbu, teraz som už pomerne ďalej, Chce to parádny psychologickokatastrofický ultra natiahnutý scenár plný hlbších úvah v podobe napr. stáda len tak do blba čumiacej vysokej zvery. To je málo.......!!!!!! Chcelo by to niečo niečo viac. Vyradím GPS, YES.  Ale to mi aj tak nestačí, čo ak by to spravil niekto, koho sme nasrali, nejaká militantná skupina to hekne, YES. Stále málo!!! Dajme tam  totálne blbú černošku, Yes. Čo nám ešte chýba ??? / to by aj stačilo pani pruducentka /........................................ Áno, to úplne stačilo, nesmierna hĺbka tohoto vizionárskeho diela prekonáva hranice. Jedna hviezda za kameru, kamera na top úrovni ()

Zagger

super namet a odbyty film s priblblym koncem, atmoska misty paradni, ale misty i cringe a spousta mlaceni prazdne slamy a kecy a la netflix. Skoda ze to nebylo ze sveta Cloverfieldu a natoceno vyzivneji. Ethan Hawke a Kevin Bacon spolu v jednom zaberu, Julia, Mahdal taky usel, ale zbytek castingu posbirali nejake neherce na ulici. Esmeralda u auta, otravna a zbytecna Myhala s odulym oblicejem a nesympaticti az nekoukatelni, syn s dcerou... z nichz na tu dceru se vubec nedalo divat, a jeste ji cpali do detailu, buh vi, ci je to tlacenkova dcera. Vsechny herecky nemusi byt krasavice, ale charisma postovni schranky uz je moc, kor kdyz je v zaberu vic nez Julia. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD