Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

matestlust

Od snímku,který režíroval sám veliký Stephen King,jsem čekal daleko víc.Možná mi dojem kazí to,že je až moc zřetelně vidět,jak King bere film hodně s rezevou a ne příliš vážně.Rozhodně se jedná o originální nápad,to bezesporu,ale pořád mi v tom chybělo něco,co by to všechno pořádně rozhoupalo.Celých 97 minut se nese v jednom tempu,které ani negraduje,ani neklesá,což vás po chvíli začne solidně nudit.Pár fajn ,,smrtí´´ je v tomhle případě jasnou věcí,to je ale asi tak,kromě již zmiňovaného originálního nápadu,vše. ()

Mr.Apache

Maximum Overdrive jsem viděl několik let předtím než u nás vyšla první kniha Stephena Kinga, takže mi tehdy jméno tvůrce vůbec nic neříkalo. Dokonce jsem to viděl ještě dřív než u nás v kině dávali Mladé pušky, takže Emilio Estevez na tom byl u mě podobně jako King. Jediné, co jsem znal dlouho a dobře, byli AC/DC. Film se mi velice líbil a videokazetu s ním jsem si tehdy od kamaráda půjčoval pořád dokola. Teprve z hodnocení tady na csfd jsem zjistil, že většina lidí považuje ten film za špatný. Tenkrát bych se tomu asi divil, dnes už se nedivím ničemu. Ani tomu, jak odtud Zack Snyder v remake Dawn of the Dead vykopíroval tu scénu s kanálovou akcí. Myslím, že na jednoho zfetovaného spisovatele horrorů, kterým King v té době byl, je tohle velice slušná záležitost. A taky že na poli fantastického horroru patří Maximum Overdrive k tomu lepšímu, co v 80. letech vzniklo. I když je pravda, že na mém pohledu má lví podíl soundtrack, který mají na svědomí výhradně právě AC/DC. A taky už mi začíná pomalu docházet, proč většina lidí ten film odsuzuje. Možná, že gró nespokojenců tvoří Stephenovi fanoušci, ošklíbající se nad tím, že se Mistr vykašlal na jakékoli hlubokomyslné psychologické prokreslování charakterů, které mu tak rádi připisují, a místo toho si natočil tuhle lehce ulítlou a fantasticky rock ’n’ rollovou filmovou pecku. A ještě poznámka na okraj: Povídku Náklaďáky jsem snad nikdy nedočetl, protože mě na rozdíl od tohohle filmu vždycky strašně nudila. ()

Krt.Ek

Mrzení (to je takový ten "ach jo" pocit), že po veleslibné úvodní půlhodince redukoval S. King boj o přežití pouze na souboj mezi uvězněnými na dálničním odpočívadle a oživlými kamiony. Abych parafrázoval Kostkáče, svět je plný strojů, tak proč toho nevyužit a dle hesla "všechnu moc imaginaci" nevyzbrojit i mixér nebo fén? ;-) Nicméně, kvůli soundu AC/DC pod čtyři hvězdičky jít nelze. 75% ()

topi

Škoda, že Stephen King se po neúspěchu jeho filmu nechal odradit a do dalšího se už nepustil. Maximum overdrive je totiž zábavné béčko přesně podle Kingova rukopisu a rovnou i v jeho režii. Klasické postavy a charaktery, které King tak rád popisuje v každé své knize se i tady nezapřou. Chlapík s kriminální minulostí, jeho vychcanej šéfík, nebojácná stopařka, maník, který prodává bible, zamilovanej páreček na svatební cestě, hysterická servírka, parta ochlastů, nebo mladej kluk, kterýmu mašiny zabily tátu.....a do toho spousta kamionů, aut a všemožných strojů terorizují tuto charakterově rozvětvenou skupinu, která se před kamiony ukrývá na benzínové čerpací stanici a rozhodnou se s vyšinutými stroji srovnat skóre. Prostě zábava, vypnout mozek a bavit se. Soundtrack obstarali australští AC/DC. ()

Gilmour93

Vzhledem k Béčkovosti a Brakovosti Maximum Overdrive měl Stephen spíše tvořit pod pseudonymem B.B.King, ale ten už v tu dobu prý kdosi používal.. Jakmile jde pokleslost ruku v ruce s nudou, je konec. Snad to ocení fanoušci AC blesk DC, nebo ti, co si doma ještě hrají s Matchboxy tahačů a za hlasitého vrčení simulují čelní srážku Kenworthu s Peterbiltem. Ať tak, či onak, nechtěl bych být muška, co vletí v 80 mílích za hodinu Green Goblinovi do oka.. ()

• Maska na jednom z kamionů pochází z marvelovských komiksů „Green Goblin“. (Dreadd)
  • Sám Stephen King si pro nahrání soundtracku vybral AC/DC. (Dreadd)
  • Stephen King natočil film podľa vlastnej poviedky "Náklaďaky". (shimik77)