Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (viac)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

Exzactly

Tak nám konečně Shaylaman zase vytvořil něco, co stojí za zmínku a hlavně za shlédnutí. A ano, je mi jedno, že to neudělal on. V dnešní době, kde se může každý transbuzík a bukvička v jednu chvíli začít oslovovat jako motýl, tak věřím tomu, že ten indickej kluk  už nebyl spokojenej s tím, že je na něj koukáno jako na zaříkavače hadů, který měl vrchol s Brucem jako Vyvoleným, a rozhodl se, že se přemění na čistokrevného amíka. Změní jméno na co je přece amerištějšího než Sam a začně od znova. Nová slátanina netflixu o celkem dobře pojatém příběhu o převratu v zemi hamburgrožroutů a uctívačů národní hymny, se místy sice trochu vleče a má tam občas stupidní dialogy, ale jinak se jedná o celkem slušnou zábavu na nějaký ten večer. Na filmovou tvorbu netflixu rozhodně nadprůměr. Já prostě ty mysteriózní blbůstky miluju a tahle byla jedna z těch povedenějších. Když k tomu připočtete Ethana Hawke, který je prostě sympoš, tu opičku, která taky nebyla k zahození (u toho bíbroše v podpážu jsem dělal jakoby tam nebylo) a Julii, ze který se vyklubala fakt prvotřídní milfka hodící se na typ filmu matka a syn od Brazzers, tak máte fajn užitej večer se svou drahou nebo levnější polovičkou. PS: u toho filmu jsem vyžahl skoro dva litry Pálavy, tak je moje hodnocení možná nečím poznamenané. ()

fcapab

Na začátku několik zajímavých záběrů a nájezdů kamer a symetrií v záběru. Pěkné. Ale tím to hasne. Efekty nehod aut tragikomické, bubanda protivná na ránu, dceruška taky žádná hitparáda výkon. Nelogičnost záběru kdy G.H. nevidí obětí letadla všude kolem atd... celkově až moc ukecané, ale nudně, nikoliv potřebně pro děj. ()

momomoo22

Zabite dve a pol hodiny. Námet  dobrý, herci fajn, ale ten príbeh jalový. Ako áno, je to te typ filmu tajomna a objavujeme a do toho myšlienka...Len prevedenie slabšie.  Konania  postav hlúpe v mnohých  prípadoch. Niektoré veci nevysvetliteľné. Klasika Netflix musí do každého  filmu, alebo seriálu  vložiť niečo politické ako tu len,že belochom neverime.....Ak by to malo druhú časť,tak možno  by to zmysel malo... ()

kijkwijzer

Pár dobrých efektů a záběrů, ty ale kvůli zdlouhavosti filmu brzy přestanou uchvacovat. Introspekce hlavních postav příliš nezaujme. Amandin projev je plný úplně zbytečných vulgarismů, které - pokud zvolíte mizerný dabing v podání Nely Boudové - tahají za uši. Největším iritantem je však prepotentní Ruth a její stylizace do talentované, kosmopolitní, inteligentní, schopné a absolutně "cool" černošky. Aby byla ještě víc "cool" a "trendy," rekreačně užívá drogy - proč? Tento film nezachránila ani Julia Roberts. ()

Kouba007

Ze začátku to bylo dobrý, začnou se dít zvláštní věci, nikdo nic neví, chvílemi to vypadá i na mimozemšťany, lidi čumí na zvěř, zvěř čumí na lidi, že prý jim něco chce říct.  Neřekne, důvod čumění se nedozvíme. Vlastně se nedozvíme vůbec nic. Něco se stalo, lidi zmizeli, auta bourají, zvěř čumí, ostatní se baví a pak hledají, jednomu dementovi vypadnou zuby, druhému dementovi chybí konec oblíbeného seriálu.  Nakonec asi všichni pochcípají, ale to už se ten druhý dement nedozví, protože si v bunkru, který asi náhodou najde, pustí poslední díl toho oblíbeného seriálu a je spokojený. To jediné se z filmu dozvíme. Černá kvóta splněna, duhová naštěstí ne. Jako nebylo to úplně špatné, ale ten konec to zabil. ()

Vampiroza

Výborný 👌🏻 tohle je přesně to co mám rád. Trochu od všeho a mini příběhy ukryté ve scénách a textu které po shlédnutí a zamyšlení vyprávějí svůj příběh napříč filmem. Fakt Pecka. ()

Jezek_68

Literární předlohu jsem nečetl. Předpokládám, že je vcelku nápaditá a nosná- ála Stephen King. Filmové zpracování látky je pak z mého pohledu velmi amatérské.  Už z úvodních několika vět, kam se scénárista pokusil křečovitě a neobratně vměstnat expozici postav a děje, jsem cítil, že tady bude něco špatně. Postavy jsou vykresleny až směšně ploše a nepřesvědčivě. Hawke nesnesitelně prvplánově submisivní. Roberts nesnesitelně prvplánově panovačná. Afroameričani nesnesitelně prvplánově povýšení. Adolescentní syn (žijící v Brooklynu) na úrovni 6ti letého dítěte, atd. Po cca. 10. minutách jsem se chystal vypnout, ale ze zvědavosti jsem rychloposuvem posunul kousek dále. (pozor spoiler) Scéna s bourajícími Teslami mě pobavila, tak jsem tomu dal ještě šanci. Bohužel i nadále mi tento filmový počin (z pohledu filmového řemesla) přišel až úsměvně pitomoučký. V okamžiku, kdy přestřihneme ze scény s mexičankou vzrušeně mluvící do autookénka na řidiče do souběžného děje na jiném místě a po uběhlých pocitově filmových cca.10minutách děje stříháme zpět prakticky do stejné sekundy s mexičankou (před střihem), jsem se už smíchy začal plácat do kolenou a definitivně vypnul. Zmiňovaného slabého závěru jsem byl tudíž ušetřen, Posledních několik fimů od Shylamana, ke kterému je na tomto fóru režie tohoto filmu přirovnávana, jsem neviděl. Přijde mi ale, že nesahá Shylamanovi ani po kašmírové podkolenky. 20/100 ()

pupidup

Tak to byla síla, pratele! 👍 A jestli nekdo nepochopil ten konec... tak je to typicky honic a konzument😁. A prave kvuli takovym se nam drive ci pozdeji prihodi prave tento úžasný filmik nazivo. 😉 Normalne bych dala 80%... ale potrebuji s honicem srovnat skore kvuli lepsi osvete!😁 ()

lubosco

Super, takto má vyzerať mysteriózny thriller. Celý čas sme svedkami záhadnych udalostí, záhadneho správania sa zvierat a ľudí, pričom židne vysvetlenie neprichádza, film nás drží v napätí až do konca. Tam je mierne poodhalená príčina toho všetkého, čo niektoré veci vysveľuje, niektoré ale vôbec (jeleni), takže pre mňa nie celkom uspokojivý záver. Napriek tomu výborna atmosféra, možno to smeruje k pokračovaniu, uvidíme. ()

NoodlesCZ

Skvělá napínačka, hudba a kamera budují těžce tísnivou atmosféru. Ironický konec a spousta prostoru pro vlastní výklad, prostě paráda, které odpustím několik těch nesmyslů a až sureálných momentů, když se drama chce tvářit uvěřitelně. Nebo nechce? :) ()

Kelinej

Tak nám manželé Obamovi vyprodukovali agitku o potřebě humanismu a solidarity, bez nichž si nás protivníci namažou na chleba. Ale proč ne, coby levicový liberál (či, chcete-li, progresivista) stejně s hodnotovým poselstvím snímku souzním. A filmů, které se nám snaží říct něco hlubšího, je přece jako šafránu. Tento navíc pracuje s neuvěřitelně intenzivní tísnivou atmosférou, nabízí několik špičkových scén (u dálnice, u srubu...) a opírá se o skvělé herecké výkony (vynikají hlavně Julia Roberts a Mahershala Ali). ()

kreyson13

Ti haranti jsou jako vždy strašnej voser. Bez nich by to bylo kratší a koukatelnější. Jinak jsou to jen mluvící hlavy. Přesně čtyři hlavy. Soused preper tam byl bohužel jen chvilku. A byl z nich nejlepší. ()

patto

zopár logických prešľapov ale nič vážne a celkovo pekné, so slušnou atmosférou - mohol by to byť pilot k slušnému seriálu ak by to neprehnali s počtom sérii a dielov 74% ()

Dalajlada

Tento film mi velmi připoměl Le Temps du loup, akorát prodloužený. Všichni vědí, že se něco děje, ale nikdo netuší co. Pár věcí mě na filmu ale velmi mrzí. Jsou to zbytečné klišoviny, které snižují jeho hodnotu. Pár věcí je zas zbytečně nevysvětlených. Škoda, mohlo to být o moc lepší. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD