Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (viac)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

JB001

Měl jsem obavu z přepálené stopáže, ale páteční večer utekl jako voda. Vidět to v kině, tak bych z toho byl asi mírně zklamán, ale doma na gauči s lahvinkou červeného vína to nebylo vůbec špatné ale dobré je z bídou za tři. Zavzpomínal jsem si na Pretty woman i na Friends a bylo mi fajn. Tehdy byl svět ještě relativně v pořádku a Julie byla ještě mladá a pohledná ()

SONYAGENT

Co tooo ???? Takhle mě z produkce Netfixu vystřelila naposledy z kecek Hra na oliheň.. Absolutní mindfuck, atmosféra, chemie, lobotom postavy! Luxus ()

Monyfik

Co stojí za 1 hvězdu , jsou to vynikající cvičení zvukových efektů. J. Roberts, jako vždy hrozné hraní, všechny děti bez rozdíllu věku, barvy, pohlaví, neskutečně nesympatické. Chování rodičů, typicky americké, filmové (snžené IQ o desítky procent). Celkově, zdlouhavé natáhnuté prd, o konci nemluvě. Opravdu si červené N dělá z platících oveček chlupaté pozadí otylého řidiče náklaďáku. ()

Jankocour

Jeden z možných scénářů útoku na USA. Mě to přišlo docela pravděpodobný. Tak je nutné se na to dívat, rozhodně ne jako na akční podívanou typu San Andreas ()

jigsaw44

Vyzerá to ako nízko rozpočtový film, ktorý sa prevažne odohráva v jednom dome za mestom. Je to dlhé, plné dialógov a občas to skor pripomina divadelne predstavenie. Film vytvára otázky na ktoré však nedáva odpovede (napr.: Kto je nepriatel? Prečo?,...) Koniec je dost useknutý (dievčatko namiesto toho aby bola pri rodičoch v postapokalyptickej dramatickej situácii, tak im radšej ujde a "čistou náhodou" najde atomový v pivnici, aby tam mohla dopozerat serial: Priatelia (aspon je vidno, čo je je jej prednejšie), a to je koniec). Tým, že sa tam film odkazuje na Priatelov, tak sa zrejme snaží zneužit a zmanipulovat diváka na všeobecnú nostalgiu. A ešte tie zábery, kde kamera napríklad prechádza cez sklenené okno alebo štrbinu sa tam nehodili. ()

BruceTichac

Kdyby byl film o hodinu kratší, byl by mnohem zajímavější. Tvůrci chtěli poukázat na globální hrozbu další světové války, což je v pořádku, takových filmů už bylo natočeno více, ale zde to bylo příliš utahané, zdlouhavé…. Za mě malinko lepší průměr. ()

paax

Dal bych mnohem více, ale jsem jen nasraný, že jsem zadupal 2 hodiny svého života nudnou sračkou... ten film je jako sex, kde se jakš takš bavíte, ale místo bouřlivého konce se baba otočí a jde spát. Vy si ho pak holt musíte vyhonit u porna. Nelogické chování postav, prapodivné dialogy a borelka, za 2 dny v takovém stavu, že klukovi vypadnou zuby? WTF? :-))) Radím vám dobře, ani to nezapínejte. ()

dzetko83

Napnutej jak kšandy od začátku do konce. I když mě opravdu mrzí pár událostí, nevzpomínám si na film kterej by mě takhle našponoval.  Jedna hvězda dolů za faunu a závěr. ()

mikruu odpad!

Totálně o ničem... Ztráta času. Možná jsem měl vylemtat tolik červeného, jako Julča. To by snad pomohlo. Minimálně bych to prospal. ()

Veruska.Kuru odpad!

Začalo to tak zajímavě.. Až to nudně skončilo. Film měl takový super potenciál a dalo se s ním rozhodně pracovat lépe.. Já se pak začala nudit. Konec bože ten konec byl tak divnej, že jakože cože....o stare Roberts ani nemluvě... Její syn byl uchilak prostě divný všechno.. A reklama jak už tu někdo psal na přátelé 🙈🙈... Ne tohle fskt ne. Dávám odpad a spalte to někdo. ()

Polux

6/10 | Nevědět předem, že to má pod palcem Esmail, přísahal bych, že po nepovedené post-apo historce z neluxusní chatrče to letos Shyamalan zkouší znovu, tentokrát s o něco méně nepovedenou post-apo historkou z luxusního baráku:-). | Má to totiž všechny příznaky mistrovy tvorby. Oblíbená tajnosnubná premisa o konci, když už ne samotného světa, tak současného společenského řádu, neustálé náznaky, že teď už se to dějově konečně rozjede (a samozřejmě ne, až do konce se to nijak nerozjede), postupné odhalování skutečného stavu věcí dávkováno tím nejopatrnějším (tj. nejpomalejším) možným způsobem, většina stopáže vyplněna banální sociální kritikou a nezajímavým/nudným psychologickým rozborem přítomných postav, namísto jakékoliv (natož dramaticky vyhrocené) akce, a na závěr neuspokojivá ne-pointa, která dosavadní děj ani postavy nikam neposune. Na papíře v rámci mnoha desítek stran to možná funguje (netuším, předlohu neznám), ve filmu na ploše dvou a půl hodin už moc ne (osobně odzkoušeno). | Zachraňuje to silný casting (zejména dvojka Hawke a Ali), šikovné hrátky s kamerou (variace na podobnou auto inside cam scénu v Children of Men se povedla), pár působivých scén (tanker, letadlo, zvířata, auta - nicméně je poměrně vtipné, jak si Esmail (případně Alam) představuje, že ne/funguje FSD od Tesly:-)) budujících post-apo atmosféru a sem tam chytrá střihová skladba, která střídáním pozornosti v momentech, kdy postavy právě učinily další "objev" stran aktuální situace, oddaluje divákovo poznání a tím zvyšuje napětí (byť to příběhově nakonec není zúročeno). V těch lepších ohledech (produkční hodnoty) stylová podívaná, v těch horších (narativ) uspávající záležitost. | PeZet ()

kotrlak

Celou dobu to má napětí a skutečně mě zajímalo jak to dopadne...víc není co dodat, podrobnějc to shrnul Verbal...vlastně - zajímalo by mě jak mohly ty tesly frčet po silnici bez GPS?! ()

Skunkiee

Film kastrát, aneb dvě a půl hodiny do toho bušit a neudělat se. Tvářilo se to tak vážně a přitom to bylo tak blbý. Korunu, nebo spíš parohy, tomuto veledílu nasadili ty digitální jeleni. Fakt děsivý... Mám rád kecací filmy, ale tady bych zešedivěl, ty bláboly ani nedávaly smysl, ani neposouvaly děj.. Kdyby to alespoň k něčemu směřovalo, ale ten konec. Scénář musela napsat opice, což chápu vzhledem ke stávce. Otázka je, zdali by pak nebylo lepší počkat na dohodu, než vypouštět tak kvalitní díla, jaká že mě ráno padají do mísy... ()

afroman001

Od samého začátku se napětí čím dál více zvyšuje. Úžasná kamera, hudba a skvělé herecké výkony všech, od malé Farrah Mackenzie až po samozřejmě úžasnou paní herečku Julia Roberts. Apokalyptický příběh který se může stát třeba zítra realitou. Chápu že knižní předloha je bestseller. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD