Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (viac)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

Robopes

Kdyby vám ten klavírní podkres něco připomínal, tak HRU s M. Douglasem. Není zač. 😁 Jinak dějově je to fakt utahaný, natahovaný a zároveň nedotažený. ()

TesterX

Dost tezce hodnotitelny dilo, protoze balancuje na hrane retardovanyho odpadu a netradicnim pohledem na realne vyhlizejici katastrofu. Solidni herce, atmosfericke vyjevy a napeti z neznama stridaji hlucha prazdna mista, priserna hudba a spoustu nedotazenych linek, o kterych se s prichodem zaverecnych titulek nedozvite zhola nic. Kratsi stopaz, mene uletu a vetsi duraz na logiku by z tohoto pokusu mohla udelat solidni zarez. ()

Beer11

Kameraman by zasloužil žhavý uhlík tam kde slunce nesvítí. POHLED KAMERY "VZHŮRU NOHAMA." Hudba jak z vražedného hororu tomu nesedí. Film rozfázován na kapitoly jak od Quentina Tarantuly. Trapný rádoby vtipný konec a neskutečně vnucující se připomínka na oblíbený seriál režiséra F. R. I. E. N. D. S. během celého filmu. ()

trickmaster

Děj mě vtáhnul, ale koukat se upřímně na sáhodlouhý dialogy Pretty Woman a unylého manžílka co chvílemi působí jako po lobotomii mě dost z děje vyváděly... Být to o hodinu kratší, dal bych tomu 4 👌. Konec je hezky otevřený, ale lze si ho docela dobře domyslet. Tu hypnotickou vysokou jsem malinko nepochopil, ale proč bych měl také všemu rozumět, že? Jako film na večer dobrý, ale počítejte, že nic velkého, krom působivého nádechu mysteriózna, se tam nestane. ()

v.indruchova

Za mě lepší průměr. Znepokojující po celou dobu. Pociťujete po většinu času ne nějak příznivé emoce. Me že by to bylo tak špatné, ale film ve vás tyto emoce vybudovat chce. Chce aby jste si uvědomili jak jsme nemožní bez internetu a elektřiny. Bylo by dobré se třeba naučit ubránit se a znát něco jako kurz přežití. Nebo by stačilo občas žít bez elektroniky a zajít si do přírody. Trochu to zkrátit bylo by lepší. Někteří herci nesedli. Má to být takový divný a ti herci na to asi sedí. Jako děcka "Julie". Ta její 13.ctiletá dcera které je ve skutečnosti osmnáct tu jsem nedávala. Prostě někoho vidíte a nemůžete ho vystát.  Nejsympatičtější byl majitel domu G.H. a jeho dcera mě fakt štvala. K postavám si nevybudujete pouto. Ve filmu je dost zajímavých myšlenek. Je však tak znepokojivý že mi zněj není dobře. A když budu mít barák. Ve sklepě si udělám útočiště. S kamerou hrátky byly až na detaily fakt dobré. S těmi "pomatenými" zvířaty jsme to už viděli, ale nevadilo to. Ten závěr nějak nebyl to ono. ()

kuře.gril

To mě zase po dlouhé době muž přemluvil na sledování dystopického filmu. Uznávám, že kamera a celková atmosféra (minimálně v první polovině filmu) nejsou špatné, šla bych klidně na 3 hvězdy. Kdyby tam byla příroda, jeleni (budiž i digitální a podivní..) a třeba i více nějakých anonymních postav, mohlo by to pro mě docela fungovat, ale takto.. nesympatická, emocionálně nefunkční rodina Amandy a Claye, ve které se všichni chovají tak nějak divně a hloupě... neustálé rozebírání vzájemného vztahu dvou neznámých rodin jakoby mělo dojít k nějaké gradaci/rozuzlení/sblížení, ale reálně to k ničemu nevedlo (scénu se zbraní a s jeleny jsem viděla, ale to jako mělo být ono?) A hlavně -poslouchal někdo opravdu to, co ty postavy říkaly, hlavně Amanda a její pseudofilozofické kecy (na začátku, v chatce ke konci )? A teda i G.H. tam plodí slušné perly, ostatní postavy naštěstí tolik textu neměly. Jako potenciál to nějaký asi mělo, ale tím, že ty postavy mluvily, to úplně zabily. Dystopické/apokalyptické filmy prostě nevyhledádám, protože většinou jsou to takovéto slátaniny. Až někdo natočí něco kvalitou podobného Potomkům lidí, dejte mi prosím vědet. ()

halberdier

Netflix naservíroval na konci roku nenápadnou, ale hvězdně obsazenou pecku. Z traileru to mohlo vypadat, že se bude jednat o klasický postapokalyptický film, ale ve skutečnosti je to mysteriózní drama s několika postavami. Film skvěle buduje tíživou atmosféru a každou minutou je divák zvědavý, jakým směrem se příběh vyvine dál. Nakonec není ani tak důležité, co a proč se děje, ale jak se s tím hlavní postavy vyrovnávají. K tomu pomáhaji dobré herecké výkony všech zůčastněných, atmosféru dokresluje zajímavá kamera a místy zajímavé výjevy. Přes evidentně malý rozpočet film pěkně vypadá. Leave the World Behind mně trochu připomněl letošní Shyamalnův Knock at the Cabin, ale tady si tvůrci s podobným tématem poradili trochu lépe. ()

hony23

Nesympatická a po 2 hodiny diváka iritující fosilie Julia Roberts vyrazí se svou pošahanou rodinou na víkend zrovna ve chvíli, kdy celou zemi postihne masivní kyberútok. Přestože se tvůrcům místy podařilo navodit stísněnou atmosféru postapokalyptického světa, po většinu filmu sledujeme nezáživnou nudu plnou nesympatických postav, kterým vlastně ani nějaký happyend přát nejde. ()

Ruadek

Silnější tři hvězdy. Řemeslná stránka výborná, scénáristický fail ale o dost větší. Mrazivost snímku výborně dávkovaná, opravdu nevíte, co přijde a těšíte se. Ale jakmile začnete moc přemýšlet, efekt filmu utrpí vážné šrámy. Proč například dům, kde se většina filmu odehrává, má jako jediný v kraji elektřinu? Sam Esmail by potřeboval lepší scénář, tady je cítit, že se pouze nechal strhnout námětem, ale už se neřešily zoufalé detaily. Ve výsledku dobrá jednohubka, co chvíli zůstane v hlavě, ale o moc dál už se nedostane. Jedno z jmen, co stojí za výborným Mr. Robot by si zasloužil lepší film a je to trochu škoda. ()

Easykill

Nech svět světem, stejně s tím nic neuděláš. Celkem zajímavý pohled na konec "světa" nebo jen USA? To je fuk, každopádně je to velice komorní záležitost, která jestli se snažila o nějaký přesah, tak to bohužel nevyšlo. Víc než katastrofický film jde o drama a chování postav v příchozích, podivných situacích. Zde se hraje především na mysteriózní a hereckou notu. Když jsem u toho herectví, tak s obsazením problém nemám, ale to co předvedla Robertsová je na "tečku" přímo mezi oči. Bože jak ta mě tady s*ala (nebudu lhát, nikdy jsem ji neměl rád, jediný film kde se mi líbila je Pretty woman), přímo neskutečně. Nevím zda to bylo schválně nebo je to s ní opravdu tak tragické. Když pominu tohle jediné (za mě) mínus, tak se film celkem povedl a některý vyhrocený scény byly dobře vyšponovaný. Zároveň se skvělou hudbou, mělo těchto pár scén nějakou hloubku. Cením originální pojetí apokalypsy, ne vždy je potřeba katastrofu vidět, stačí ji cítit. ()

kokofek

Děsivý scénář,který jak všichni víme se může vyplnit. Vím,že někteří zdejší kritici čekají na konci filmu vysvětlení,ale máme -li mít stejné pocity jako postavy filmu nemůžeme se nic dovědět protože oni se také nic nedozví. Jednotlivé postavy jsou zobrazeny velmi pravdivě a odrážejí skutečné myšlení lidí dnešního moderního světa. Rozmazlená dcera muže z vyšších vrstev, pracující matka,která nenávidí lidi,ale přitom si sama uvědomuje,že všem lže, je aby vydělala peníze. Profesor,který je tak nepraktický,že již bez navigace není schopen jízdy autem. Zvířata ,která jsou vždy instinktem varována dopředu. Tak si jen všichni držme palce. ()

Perunwit

Dvě a půl hodiny trpět ty pitomosti a nelogičnosti a dožít se takového konce, to bylo fakt za trest. Špatný casting, pitomosti ve scénáři, žádný vizuál, nevím co tímhle chtěl tvůrce říct krom toho, že konečně nějaká země vyje*ala s neocony a jejich voliči. ()

Dvorik

Skvely namet, bohuzel scenar z toho stal za prd. Spousta silnych scen, spousta nudnych a take spousta zbytecnych a hloupych. Zaver a vysvetleni jaksi nikdo nenapsal. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD