Jerry Maguire je špičkovým sportovním agentem a jednou z vůdčích osobností agentury SMI (Sports Management International). Je úspěšný, bohatý a pohledný. na první pohled drží svůj život pevně v rukou. Ale něco není v pořádku. Kdysi Jerry svou práci bezvýhradně miloval, ovšem v poslední době je poměry v branži znechucen. Bezohledná honba za milionovými honoráři přece nikdy nebyla smyslem jeho života. A tak jedné noci, v náhlém záchvatu výčitek svědomí, píše Jerry memorandum, ve kterém na dvaceti stranách rukopisu shrnuje etický a profesní kodex ideálního sportovního agenta. O necelý týden později pak dostává příležitost uplatnit své názory v praxi. Kvůli memorandu, které se všem kolegům tak líbilo, je z SMI na hodinu vyhozen. Ideály jsou jedna věc a pravidelný slušný příjem druhá. Pouze jediný z bývalých přátel a spolupracovníků odchází z agenturyu s Jerrym - šestadvacetiletá účetní a svobodná matka Dorothy Boydová. pochopitelně víc než memorandum obdivuje a tajně miluje jeho autora. Jerry se bláhově domnívá, že s sebou přetáhne většinu ze špičkových sportovců, o které se staral v agentuře. Díky dravosti bývalých šéfů ovšem nakonec zůstává v rukávu jediná karta. Žádné sportovní eso, pouze průměrný hráč amerického fotbalu Rod Tidwell. Není špatný, ale aby mohl dostávat desetimilionové honoráře, potřebuje trochu proteplit svůj příliš racionální a suchý herní styl. Tím si je Jerry Maguire naprosto jist a přitom vůbec netuší, že si podobnou racionální uzavřeností kazí svůj vlastní život. Pomůže Jerrymu láska krásné Dorothy a sympatie jejího šestiletého syna? Dokáže fotbalista Rod překonat sám sebe, získat si obecenstvo a finančně zajistit střelenou rodinku? (oficiálny text distribútora)

kalap

Pre mňa skvelé ako moja káva so štyrmi lyžičkami cukru,lyžička medu,soja ,kapucino a ešte kapka mlieka.Ano je sladká, ale mne chutná výborne, asi tak ako ten film a vy si pite horké, keď Vám chutná no mne ani náhodou. ()

lioncel

Výborný Tom Cruise a krásná Kelly Preston .. plus bonus v podobě skvělého písničkového soundtracku, kterému jednoznačně vévodí The Who a hlavně "umečený kozel", nenapodobitelný Bob Dylan ... Nejen ta hudba a Kelly s Tomíkem, tenkrát to pro mě prostě byla moc hezká podívaná. ()

tufr

Hodně slabé 4!!! Nic extra zajímavýho. Ale Tom je dobrej. Kdo mě tam výtáčel, tak Rennée Zellweger. A nebo víte co??!!! Já dám jen tři!! A basta!!! 60% ()

Martin741

Reziser Cameron Crowe opat dohromady nic nepredviedol. Komedia je to priemerna, smiat sa dokopy nebolo nacom. Ked uz komedia, rozhodne odporucam nieco od Rowana Atkinsona a tejto sraje sa treba vyhnut velkym oblukom. Precenovany film, ale neskutocne. 45 % ()

vydumnica

Ach, tak to bol krásny film. Točia sa vôbec takéto ešte? Jerry Maguire je FILM, KTORÝ MÁ 💙 A DUŠU. Už dlhšie som mala v pláne pozrieť si ho a som veľmi rada, že som si zapla práve tento film. Mám rada Toma Cruisa, ale teraz ešte viac ako predtým. Vlastne už dávno som s ním nič nevidela, ale tu bol perfektný, hral na 110% a s tými slzami v očiach ma skutočne dojímal a verila som mu, že je to Jerry Maguire a nie nejaký Tom Cruise. Mám rada aj Renée Zellweger. Aká je tu ešte mladučká a bezplastiková. Nemala som ani tušenia, že ešte pred Bridget Jones hrala s takými hviezdami ako Tom Cruise. Herecké výkony boli výborné všeobecne. Je to taký film zo života. Plný emócií. Plný hlbokých myšlienok. Film aj na viac pozretí. Ani na chvíľu nenudí. Presne film podľa môjho gusta. Super. S radosťou mu udeľujem plný počet. " I love my wife and I love my life and I wish you my kind of success". A scénaristu si pridávam do obľúbených. ()

M.i.k.e

v krátkém sledu sem odmazal další letitý rest ve kterém mají shodou okolností také prsty Cameron Crowe a Tom Cruise a po nezáživném Vanilla Sky je Jerry Maguire doslova balzám na duši. Crowe si vzal trošku ze sportovních dramat, ždibet vztahového dramatu, špetku romantické komedie, přidal k tomu okouzlující Renée a zábavného Cubu Goodinga jr. a stvořil příjemný mix, který není třeskutě vtipný ani přehnaně dramatický, ale dohromady funguje velmi dobře i po skoro třiceti letech. Opět tomu sice lehce ubírá zbytečně přebujelá stopáž, kdy by se dalo leccos vypustit, ale není to zase nic co by se nedalo vydržet a přebilo jinak pozitivní dojmy...70% ()

Elyssea

Vylhané drama, ve kterém sport slouží jako zástěrka pro nefungující vztahovou linku. Nakonec totiž nejde o vztah agent-klient, ani o morální hodnoty či poselství. Opět je to o citově nevyzrálém třicátníkovi, který se musí naučit říkat "miluji tě". A dobrovolnou obětí je (jak jinak) samoživitelka s miloučkým synem. Chladný kalkul, ve kterém mě nedojme ani Goodingovo kóma. ()

Phos4rus

Cuba je fakt dobrej! Klasicka "cernosska rodinka" a klasicky manazer. Super! P.S. Maly cernoske dite se diva na televizi a rika:"Hele, tohle je muj fotr!":-D Rene je taky sladka! ()

Flynn

Podle mě hodně povedený film, hodně se mi líbil. Dobře zachycená problematika sportovních agentů, ukazuje jak moc se někdy vyplatí vsadit na jednu kartu. Škoda že to tak není i v realném životě. Skvělý Cuba Gooding jr. ()

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Tom Cruise + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Cuba Gooding Jr. ()

zette

Zanrove roztristeny a nezajimavy film, presto, ze sportovni prostredi ve filmu mam rad. Herci sice dobri, ale jen z nich se dobry film jeste nikdy neudelal. Velke zklamani. ()

campix

Hodně nenápadný filmek od rutinéra Camerona Crowea o to více mě překvapilo že měl v roce 1996 5 nominací na Oscara a navíc jednu z nich proměnil. Za vedlejší roli dostal Oscara Cuba Gooding JR. , který abych řek pravdu, mě moc nenadchl. Co se mi na Jerrym Maguirem líbilo nejvíce je spojení toho sportovního prostředí s romantickým film. Ale ta romantická část mi to později docela kazila. Byl bych mnohem radši, kdyby se film týkal čistě sportu. Pittův Moneyball to sice není, ale příjemný průměrný film to je, i když je stopáž docela přepálená. ()

pakobylka

O tom, že veškeré dění kolem sportu je tvrdý byznys ... se vším všudy. A taky o jednom veleúspěšném sportovním agentovi, který byl nenadále stižen lehkou depkou z vlastního přístupu ke klientům, v návalu upřímnosti sepsal pravidla pro globální nápravu neutěšené situace ... a následně své memorandum neuváženě ZVEŘEJNIL v agentuře, která ho zaměstnávala. A vy se můžete v klidu seznámit se všemi následky jeho naivního impulsivního činu. Děj je lehce předvídatelný a stejně lehce stravitelný - kromě toho poměrně zručně vybalancovává všechna klišé, kterým se v rámci žánru romantické komedie nedokáže vyhnout. Vidím to asi tak na 3,5* ... přičemž o osudu čtvrté * jsem pro tentokrát nechala za sebe rozhodnout Toma Cruise. ()

Juto

Výborný film s skvelým hercom, ktorý v súčasnosti stojí na samom vrchole hollywoodského ľadovca, romantík. 8/10 ()

BoXBe

Zábavný rodinný oddechový film. Věčné Cruisovo téma, tmelení svazku manželského. Ať už to má ze své sekty nebo to tak prostě vidí, mě to vždycky z nějakého důvodu hne a co do filmařiny a herectví, to až na kapku přes míru slziček a retů Renée, nemá chybu. ()

Aquarius

Väčšina Európanov asi tento film moc rada mať nebude, ale podľa mňa je skvelý. Toma Criusea nemám rád ale občas sa objaví v skutočne zaujímavých kúskoch (Magnolia, Eyes Wide Shut a prekvapivo Jerry Maguire). Cuba je skvelý a o Renée snáď ani netreba hovoriť. Veľa vecí na mňa pôsobilo skôr dojmom akejsi sebairónie, aj keď možno že bola neúmyselná. IMHO Croweov najlepší film, Vanilkové nebo bola békovina (taký Lynch pre masy). Vždy keď myslím na tento film, myslím na Ameriku, Američanov, ich náturu, spôsob života, prehnané sebavedmie a mediálnu otupelosť. To všetko v tom filme je a je len na vás ako to budete brať. Nemusí sa vám to páčiť, nemusíte to mať radi, ale každopádne by ste to mali tolerovať. ()

MJMilan

Ne, že by tento film byl špatný, to se snad ani říct nedá, je z nového prostředí sportovních agentů, avšak to je asi jediné, v čem je tento snímek zajímavý. Nenadchne, neurazí. ()

Radiq

Ne tak úplně sportovní film, ale přesto o sportu. Zajímavá byla ta romantická linie, protože se tam motalo děcko a kamarádství místo lásky. Ale co by to bylo za Cruisea, kdyby se z toho všeho v pohodě nedostal a ještě u toho stihnul rozhazovat svoje švihácký úsměvy. Vždy mě dokázaly udivovat takové ty různé domácí debatní spolky, no tenhle s rozvedenejma drbnama byl ten nejúděsnější. Jednou se mi film líbil, než jsem zapomněl, o čem to bylo. Podruhé už jsem si na to vzpomněl, ale už se mi tak nelíbil. Ale stejně jsem si ho užil. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)