Jack Green je profesionální gambler, který by nenechal vyhrát ani svou vlastní babičku. Jeho ruce už mu vydělaly slušné jmění, ale když se pustí do hry s mafiánským kápem Machou, začne mu docházet, že tohle by mohla být jeho poslední výhra, tím spíš, že se tak nějak očekává, že ze slušnosti prohraje. Věci se ale trochu zvrtnou a i když se Jackovi podaří utéct, má teď dost velký problém. Macha se nenechá jen tak "vojebat" a vypíše na Jackovu hlavu velkou odměnu. Las Vegas je městem hříchu a z téhle akcičky kouká pozinkované futro. Ještě že má Jack pár triumfů v rukávu. (oficiálny text distribútora)

Skejpr

Miluju haluzní filmy. Zbožňuju skládání dílků do jednoho celku, přemýšlení a uvažování nad tím, co je nutné sledovat a co jsou jen slepé uličky. Mám radost, když (mám pocit, že) jsem něco prokouknul a motivuje mě k dalšímu pátrání, když zjistím, že tomu tak není. Mám také rád filmy, z nichž stříká styl na všechny strany. A k smrti miluji filmy s vyčnívající audiovizuální složkou, kdy mě zamrazí čistě tím, jak vypadá záběr a co v něm v tu chvíli ozývá. A Guy Ritchie je génius, protože jeho Revolver má tohle všechno a navrch naprosto parádního Stathama s odporným účesem a v absolutně atypické roli a Raye Liottu, který přes všechen ten sliz, co z něho kape, je s každou scénou lepší a lepší a lepší. A Marka Stronga, pochopitelně... Revolver nelze srovnávat s jinými Ritchieho díly (a není lepší, než jeho majstrštyky Podfu(c)k a RocknRolla), protože je zcela odlišný. Není to jen zapeklitá gangsterka. Je to totální BRAINFUCK. A mě ale vůbec nevadí, když se mnou jednou za čas někdo takhle ukrutně vyjebe :)) PS.: No jo, teď koukám, že pod produkcí a částečně i pod scénářem je podepsanej Luc Besson. To bude vono :))) ()

Shit

No tak tohle je moc i na mě, Guy Ritchie se nějak pomát a udělal z dobře se vyvíjejícího filmu s výbornou kamerou naprosto dementní zajebanou ukecanou sračku, 90% sou jen blbý kecy o ničem, nějaký neustálý stupidní filozofování a člověk se v tom má pak vyznat, fakt se měl stochutí to vypnout po polovině, jediný co mi v tom zabránilo je fakt, že když už sem to rozkoukal, tak sem to chtěl dokoukat, abych to moh pořádně a poprávu zkritizovat. Jediný co tohle ještě mohlo zachránit by byl Jason Statham s brokárnou a plno akce, ten i ze stupidního filmu dokáže udělat pořádnej masakr, jenže bohužel se tady nezmůže na nic víc, než na plno keců, ale nějaká akce, která mu jde nejlíp se buď někam ztratila a nebo je Ritchie fakt blb, že Stathamovi nasadí paruku, nalepí knír, vrazí mu vyblitej stupidně ukecanej scénář bez akce a čeká, že to jako asi bude pecka ()

Gilmour93

Jestli nechcete hrát každý na jiné šachovnici, je základním pravidlem pro sledování Revolveru přistoupit k dosavadní autorově tvorbě v duchu jedné z písní jeho exmanželky (Like a Virgin), ale i tak nemá člověk vyhráno, neboť Guy si pro své obecenstvo připravil v druhé polovině snímku decentní pseudoartovou zácpu spojenou s neonovou masáží ega - nutno zdůraznit, že především vlastního. Buď budete necelé dvě hodiny sedět na záchodě a nevyjde z vás zhola nic a nebo si dáte decku ricinového oleje v podobě psychoanalýzy, anime, Měsíčního svitu od Ludviga Van a kamerových hrátek a najednou je to s úlevou venku! A berte to tak, že v případě zácpy, má hovno vždycky větší cenu než nic.. Potěšil jak Statham, který se poprvé alespoň snaží hrát, že hraje, tak i citlivý assassin Sorter Strong, ale hysterický král solária Liotta - to bylo proboha co? Píchá snad starou svého plastického chirurga a on mu na to před posledním přežehlením obličeje přišel..? ()

genetique

Nebyť poslednej pol hodinky, tak poviem, že tento film bol strata času. Čo sa týka scenáru a celkovej dejovosti, film sa snaží podobať aspoň podľa mňa štýlu 'Fight Club', čo ale brzdí Ritchieho samostatný štýl. Chýba mi tu kvalitnejšie spracovanie pointy, no samotný koniec filmu patrí Ritchiemu ako sa patrí. Navyše som bol milo prekvapený stupňom Stathamovho herectva, no Liotta ho aj tak jednoznačne predbehol. 60%. ()

Le_Chuck

Revolver je typicky Ritchiovsky formálne precízne štýlová jazda k jednej výbornej, (ale nie nečakanej) pointe a hromade veľkých a menších otazníkov, ktorých zodpovedanie IMHO nezaručuje ani druhá projekcia. Mne osobne sa síce toto experimentovanie celkom pozdáva a pri niektorých scénach som chrochtal blahom (Sorterova čistka), ale výsledný pocit je mierne hokejový, s podozrením že toho už bolo trochu veľa. Uvidíme na druhý krát. Ale vyzerá to dobre... ()

castor

S Ritchiem jsme si podle všeho nepadli do oka. Nesdílím obecné nadšení z jeho prvních snímků a i tohle mě filmařsky minulo. Nevadí, půjdu o dům dál.. ()

petero

Tých 5 hviezdičiek je pre Guya Ritchieho a jeho pútavý precízny vyzuálny štýl jeho najnovšieho dielka. To čo bolo v jeho predchádzajúcich gangsterkách najlepšie nájdeme samozrejme aj tu, mafiánske postavičky vychcané i dementné, nešťasné náhody a hlavne jeho kamerové hrátky. Revolverom však vsúpil do vôd filmových thrillerov, ktoré slušne uviedol do povedomia David Fincher svojím štvrtým spektáklom. Možno som to celé do detailu úplne nepochopil, ale treba to? Napriek tomu táto Ritchieho gangsterka bola pre mňa z jeho skvelej trojky najpútavejšia. ()

Xmilden

Film mě tedy nikterak neohromil. Přestože se jedná o režiséra, který natočil dva mimořádně povedené záseky z gangsterského podhoubí Anglie. Tady už to tolik nefunguje. Děj mi příjde někdy až příliš složitý a neustálé schizofrenní kecy hrdinů sami se sebou mě neskutečně ničily, stejně jako stokrát omílané moudra. Pan režisér jistě měl dobré úmysly s tímto filmem, ale já jsem tak napůl zklamaný. Líbila se mi postava Třidiče. 50% ()

Phobia

Statham tady vypadá jak olezlý vágus, Liotta jako rozteklá bukvice (ještě víc než obvykle) a bylo mi absolutně u (_!_), co se na obrazovce odehrává. Nemám v lásce kasína a gamblery přímo nesnáším; nezajímaly mě nesympatické postavy, tím pádem po mně děj stékal rychleji než voda ve sprše. Proto mi v nejmenším nevadí, že mě po půl hodině začalo brát spaní - TV jsem vypnula s úlevou, našla v sobě ještě sílu dojít do koupelny (i zpátky) a spala pokojně až do rána. Sny byly zábavnější než ten film, ikdyž už nepamatuju, co se mi zdálo:-). Nehodnotím, komentář zde umisťuji pro sebe do budoucna - až to zas někdy za rok poběží v bedně, abych sem koukla a hned měla jasno, že u "Revolveru" nemám ztrácet čas. ()

Fiftis

Pre mňa celkom prekvapenie. Žiadne zbesilé a bezduché akcie, žiadny trápny humor a žiadne slaboduché hlášky. Aj Statham predviedol, že nemusí byť nutne obsadzovaný iba do rolí drsných bitkárov u ktorých svalová hmota víťazí nad duchom. Zatiaľ možno jeho najlepšia rola. Pravda, možno je pre niekoho miestami film trochu zložitejší, ako šachová partia, čím si vysvetľujem aj trochu nízke hodnotenie tohto snímku. Čudujem sa, že toľko ľudí nepochopilo zmysel tohto skvelého snímku. Tá spletitosť bola zámerná. Nebola za tým žiadna schizofrénia ani prekombinovanosť. Tvorcovia podľa mňa chceli ukázať vnútorný súboj hlavného hrdinu so svojou temnou stránkou, ktorú tu zastupovalo ego. Odovzdanosť triumfujúcej nad tyranom s búchačkou v ruke a panikou v srdci. ()

liskam

Těžce podhodnocený film.!! Tohle není klasický Guy Ritchie! Vypadá to že s tímhle filmem udělal krok novým směrem,A VELICE SE MU TO POVEDLO!, ale zjevně na to ""Ritchiovští"" fandové nebyli připraveni..... Vypadá to, že si Guy (pokud bude pokračovat tímto směrem) bude muset najít jiné... Každopádně mě si tímto snímkem získal. A pomalu si začínám i opravovat názor na "Stathama" Po (čistá práce) jeho druhý velice slušný výkon. ()

InJo

Tak úmornou, nezáživnou a vážně se tvářící sračku snad ani nemohl natočit Guy Ritchie... Spíš bych to tipoval na nějakého jeho hodně fetujícího napodobitele. 40 % ()

Anderton

Nie je to ani zďaleka taká katastrofa, ako naznačuje absolútny nezáujem publika, takže pokiaľ ste pri niektorých Stathamovkách v minulosti trpeli, Revolver vás bude maximálne iba tak nudiť. Znechutení nebudete mať byť čím. Ja nie som žiaden hard core fanúšik Guya Ritchieho, takže ma jeho priemerný Revolver nemal čím sklamať, keďže som od neho nič neočakával. Po pár rokoch si z neho nepamätám zhola nič, snáď iba prechádzajúce sa hovoriace postavy a pri tom aj zostane. Film sa napríklad páčil Karlovi Rodenovi. ()

AppleCore

Jste sami sobě nepřítelem když dáte tak málo. Tohle je dokonale zmáklá kriminálka, která je neprávem odsuzovaná. Pár chyb by se tam možná našlo, ale to nic nemění na dokonalosti filmu. ()

Smok

Spojenie akcie a šachového umenia s Guyovou réžiou mi už dávnejšie vŕtalo v hlave a v budíčku. Som nakoniec rád, že som tento snímok so Stathamom masívne ochlpeným v tvárovej a hlavovej časti videl, aj keď sa určite nejedná o vrchol jeho tvorby. Ako jednorázovka však neuškodí, aj keď by som prijal viac akcie. ()

Campbell

Jedna z mých prvních filmů Guye ritchieho a musím říct, že jem se fakt bavil. Neviděl jsem žádá hluchá místa, herci dobří, režie ujata velmy dobře. Proč tedy "jenom" 4*? Přečce jenom mám radši Stathama radši bez vousů a vlasů:-) ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)

Ďalší job pre Kuriéra

Ďalší job pre Kuriéra

10.09.2005

Jason Statham, na ktorého charizme a coolovosti z veľkej časti stojí akčná pecka Kuriér (a ktoré sú zároveň jediným dôvodom, prečo si pozrieť pokračovanie), si v akčnom thrilleri CRANK zahrá… (viac)