Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Mylouch

Už jenom náhradou limonádového soundtracku by mohlo vzniknout něco, co by se blížilo vážně míněnému nezávislému dramatu. Takhle je to především z teenagerovsky amerického soudku "zapaříme, podojíme". 2* s potenciálem 4* ()

Sfinkter

Vím, že je to klišé jako lepší díl Beverly Hills. To musí vědět každý. Ale i přesto jsem zamačkával slzu, což se mi u Beverly Hills nikdy nestalo. ()

PeterNet

Ukázka toho, jak může být romantika poetická. Z bezcitného frajírka se stane citlivý romantiky. Z citlivého romantika se stane zlatý člověk. Krásné, kéž by tak dobří byli lidé i ve skutečném životě. Ano, je to tuctový film. Ale z toho tuctu jeden z nejlepších. Ano, jde o citové vydírání, ale já se nechám vydírat rád. Toto je jeden z dvou filmů (tím druhým je Most do země Terabithia ) který mě na pár okamžiků přivedl k slzám (a to ve chvíli kdy se syn přišel usmířit se svým otcem). ()

Honzíno

'A takhle to v životě chodí..' To by platilo ironicky pro celý film, kdyby se na konci nestalo to, co se stalo. Uvěřitelný závěr vytahuje přeslazenou záležitost. ()

RonaMidu

je mi vždycky skoro smutno,když dávám málo bodů,zatímco čtu komentáře,jak je to krásný film...ale přestože vím,že život umí servírovat hory romantiky,i to,že opravdová láska dovede změnit nejen zamilovaného,ale i lidi kolem něj,potřebuju být na takový film naladěná.....evidentně jsem nebyla,viděla jsem obrácení Ferdyše Pištory po emericku :-/ ()

danoo

Na dnešnú dobu tak trochu nevšený film o láske v kresťanskom resp. luteránskom ponímaní, ktorý má čo povedať aj neveriacim (aj keď niektoré sekvencie pripomínajú priemerné časti Beverly Hills 900210, ale chápeme, sú to Američania). ()

terunka003

Smutné, hezké, zvláštní × obvyklé téma. Snímek to byl pěkný, to nemohu říct, něco na styl "jak se zlého a typického hajzlíka stane správný chlapec, který se během pár okamžiků obrátí ve svém chování". Postava Jamie patří mezi typické "šrotny"(chytří, všude se angažujou), které většina populace nemá ráda. Poslední půl hodinu filmu se vše mění a ke konci filmu jsem si říkala, "co jsem si to zase vybrala za film!" . Ano, popláčete si. Ale takových námětů již bylo hodně. Herecké výkony byly hezké, zajímavá byla změna všech "paďourů" z party hlavního hrdiny, obrat v chování otce Jamie, změny v chování otce Landona. Snímek neublíží romantickým duším, které si chtějí v klidu poplakat. Nevhodný film pro odpůrce romantiky a amerických slaďáren. ()

Barvoj

Velice dojemný příběh... ze začátku jsem vůbec netušil do čeho se film vyvine.. I když zde byly podobnosti s jinými filmy, jako celek do sebe všechno zapadalo. Ani po hudební stránce nemám, co bych vytknul.. naopak píseň We Just Can't Get Enough jsem si oblíbil.. ()

Monoxid

Pohádka O klukovi, který začal přemýšlet. Ale jenom příležitostně. A samozřejmě za to, děti, může láska. Přišlo mi nějak podezřelý, že děj furt postupoval jedním směrem a ne a ne přijít nějakej zvrat či překážka... Nakonec jsem se částečně dočkala, ale stejně se tam 'v dobré obrátilo' až moc věcí. Takže jenom jedna hvězda dolu, protože jsem zrovna takhle přeslazenej film zrovna hledala :D ()

venison

Hroznej blábol, kterej se pokouší pokouší oprášit "Love Story", ale absolutně se mu to nedaří.. :-P Děsně obsazeno, děsně zrežírováno, museli tam nacpat tuctové líbivé písničky a hromadu náboženství.. Červená knihovna hadr.. ()

Pajkenzi

Škoda jen toho začátku, jinak by byl film dokonalý. Krásný příběh plných splněných přání až do úplného konce. Obdivovala jsem ho v každém okamžiku kdy se snažil vše stihnout a vyplnit přání své přítelkyní. Leukémie vyhrála. A seznam tajných přání splněn. ()