Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

feszani.cz

Celkem ještě koukatelné ale tady je už té romantiky opravdu i na můj vkus už trochu moc.. Ubírám hvězdu za režijní plitkost a špatné herecké výkony.. ()

KamenZde

Často premýšľam nad týmto filmom, možno je myšlienka príliš obyčajná, možno prostredie strednej školy väčšinu ľudí neosloví a taktiež náprava chuligána je častou témou vo filmoch. Pre mňa je tento film však výnimočný. Jeden z najromantickejších, ktoré som kedy videl. Nádherná Mandy Moore, ktorá nie je obyčajným dievčaťom a ani netúži byť taká ako ostatné, je sama sebou a je na to hrdá. To sa dnes len tak nevidí. Možno pre niekoho príliš sladké, pre mňa tak akurát, 85% ()

Kevi1

Neviem nájsť iné slovo ako "fuj", aby som správne vyjadrila svoje dojmy z tohto filmu. Proste Sparks je totálka Steelová v mužskom tele a čudujem sa, že mu nie je blbé písať takéto hnusy. Príliš sladké, príliš umelé, príliš rozprávkové.. príliš proste všetkého, čo na romantických filmoch neznášam. Jednoducho, dajme do toho tentokrát rakovinu, outsidera posadnutého Bohom (nezvládam filmy, kde sú dojemné svadby v kostole a príliš veriaci jedinci a tatkovia pastory) a napraveného chlapca. Každá jedna jeho kniha je rovnaká a ja sa nestačím čudovať, že sa stále točia. Toto ľudí baví ? TOTO má 73% ? Nehnevajte sa na mňa, ale už je toho naozaj príliš.. veď je to blbosť, ktorá by ma nerozplakala ani, kebyže som si z trucu dopredu nepovedala, že ma takéto citové vydieranie nedojme. Aj tá jedna hviezdička je podľa mňa príliš. ()

HelenaHanke

Když vás film dostane, tak vás dostane. A je pak úplně jedno, jestli mu z hlediska filmařiny něco chybí nebo přebývá. Prostě to funguje. "A Walk to Remember" je krásný snímek o krásném citu. (75 %) ()

petaechelon

tak dobře,máme to,problémový kluk,věřící vychovaná holka,zamilujou se,však po čase se ona prokecne že je nemocná.. těhle filmů je mnoho,hodně,ale opravdu hodně klišé,ale i tak se mi něco na tom filmu líbilo a vcelku sem tomu přišla na chut. takže za mě 60%. ()

DavidAAAA

Ona má oči hluboké jako dvě studánky a je světice, on je grázl. První půlka filmu je hodně sympatickým romantickým příběhem dvou naprostých protikladů. A ona pak v půlce filmu vyřkne ono osudové.... A nastane zlom a druhá půlka je doják, kterej propláchne obě oči hodně dokonale. Akorát autoři na tu pilu tlačí až neskutečně brutálně a příběhu to malinko ubližuje. Většinou mistrně zvládnuté emoce, mistrně zvládnutej masivní útok na city, ale místama fakt až nepříjemně přecukrovaný. A co si z toho beru? Že člověk nemá bejt v životě debil, protože se může stát, že štěstí, který ho nakonec najde, proteče rychle mezi prsty. ()

tyna12345

Prvních pár minut mi přišlo dost nezáživné, ale po čase se tenhle film stal mojí srdcovkou. Pro někoho se to může zdát, jako klišé, že se kluk zamiluje do holky. Ale pro mě tenhle film znamenal mnohem víc. Když si uvědomíte to odhodlání toho kluka zachránit svojí dívku. Tu velikou lásku a odhodlanost to je prostě netřeba slov. Velice Vám tenhle film doporučuji, i když mi spousta lidí řekne, že je to klišé. Smrt, ale k lásce nepatří. Tento film si hraje s každou částí Vašeho emočního já. ()

Sejkorka

Další variace na rakovinové téma. Landon se sice polepší, ale tím víc je nepravděpodobný. Jamie je jiná třída. Ona je hlavní postavou filmu. Že se dočká splnění přání č. 1 (svatby v kostele její matky), bylo zřejmé hned jak se provalilo, že má leukémii. Vůbec jsem nevěděl, že Mandy Moore je (především ?) zpěvačka. Je to trochu jiný žánr, než poslouchám, ale zpívá fakt pěkně. Podruhé - 03/2022 Tendencuju k snížení rejtyngu. Začátek s bídou 1*, srdceryvný konec na ty 3*. DAlší pozitiva ? Fakt ne, jdu dolů na 2*. ()