Sestra Smrt

• Španielsko Hermana muerte (viac)

Narcisa, která v mládí zažila skutečný zázrak, začne jako novicka v řádu učit na dívčí škole v bývalém klášteře, kde straší. (Netflix)

Skeksis

Kláštorná ducharina. No podľa môjho názoru mníškam akurát strašilo v hlavách. Z normálnych dievčat sa rokmi premenili v naivné zakomplexované idiotky, a nakoniec v staré megery, vyzerajúce niečo medzi Raťafákom Plachtou a Ku Klux Klanom. Až na zopár drobných scén a efektov, nuda ako kláštorné chodby. ()

sedm.1

Sestra smrt je ukázkovým příkladem toho, proč nejen v hororové tvorbě dávám přednost Hollywoodu před Evropou. Zatímco totiž za ,,velkou louží´´ točí filmy skutečně především pro lidi (i když z toho tedy častokrát vzniknou i pořádný průšvihy), tak evropští tvůrci si vesměs hrají na umělce, kteří se starají spíš o své vlastní ambice, než o koncového spotřebitele, no a z toho vznikají právě pak filmy, jako Hermana muerte, který působí opravdu nezáživně, kostrbatě a nepřesvědčivě. Přitom to ale celé začalo vážně působivě potemnělým černobílým intrem, které navnadilo na opravdu syrovou, nekompromisní a především atmosférickou jízdu, hned po něm to ale sklouzlo k podívané, disponující jen naprosto nefungující zápletkou, kde se více než hodinu prakticky nic neděje, napětí nemá koule, atmosféra je úplně mimo a postavy vesměs nepůsobí vůbec sympaticky, či výrazně, což jinak platí i pro obsazené herce, tedy možná až na hlavní hrdinku, která své jisté kouzlo má. Závěr pak sice musím zas určitě s ohledem na předchozí dění označit za velmi intenzivní, vizuálně silný a obsahující konečně i nějaké ty hororové prvky, ale i když ten výsledný dojem tedy alespoň trochu napravil, tak celkově je Hermana muerte pořád vážně slabou duchařinou, bez překvapení, po většinu času bez spádu, s minimem výrazných momentů, prostě slabý průměr, a to ještě jen díky finále, jinak mohlo být ještě hůř. ()

borec999

Zívačka. Sestra Smrť nie je zle natočená ani zahraná. Dej v závere dáva zmysel (viacero náznakov z prvej polovice sa ku koncu filmu objasní a zapadne do seba) a neobsahuje veľké logické diery. Len keby to nebola taká nuda. Sestra chodí po kláštore a buď má vidiny alebo sa jej niečo desivé sníva (poväčšine som vedel dopredu odhadnúť ktorý z týchto dvoch scenárov platí a tým pádom kedy nič z toho čo sa dialo nebolo reálne) a tieto pokusy na mňa vôbec nefungovali. Paco Plaza od série REC nenatočil nič zásadné (najlepšia bola len ľahko nadpriemerná Veronika) a vyzerá to tak že už ani nenatočí. Z dvojice Balaguero Plaza je dnes už viac-menej jasné, kto bol tým talentovanejším... 40% a profesionálne natočená rutina bez atmosféry a bez ľakačiek. ()

Kienast

Závěr sice potěšil, jinak se to, ale hrozně táhne a až na snové sekvence se vlastně nic moc neděje. Od Paco Plazy (stále) očekávám lepší zářezy, ale začínám si myslet, že REC byl vrchol. 4/10 ()

tenebrae86

Zklamání. A to jsem od toho ani moc nečekal. Paco Plaza není špatný režisér, ale tady vyšel totálně naprázdno. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že Netflix dává i přes všechny ty otravné kvóty svým vazalům velkou tvůrčí svobodu. Námět není špatný, na papíře to asi vypadalo dobře, ale zpracování velmi rozvláčné a po všech stránkách nevýrazné. Opravdu jsem se extrémně nudil. Začátek je ještě ok, ale postupně můj zájem upadal, až jsem měl nakonec velký problém dokoukat. Nic vyloženě iritujícího (když nepočítám pro mě nesnesitelnou Španělštinu), žádné řemeslné chyby, nic takového, jednoduše dějově i vizuálně nezáživné a jedním slovem nudné. ()

bozka10

Paco Plaza sa drží aj v kláštore celkom obstojne aj keď už mal aj lepšiu formu.Atmosféra sa mu tentokrát napriek snahe moc vybudovať nepodarila,ani pokus o nejaký ten jump scare som si nevšimol.Navyše sa mi zdá, že sa tu dosť šetrilo a je to vidieť.Napriek tomu to ale nenudilo.Slabšie 3*. ()

Flopik

Ako sa táto nudná hovadina mohla niekomu páčiť to naozaj nepochopím. No a takisto nepochopím ako Paco mohol natočiť tak nezaujímavú, lacnú sračku.  Prostredie starého kláštora bolo celkom fajn, ale to bolo skutočne to jediné čo sa v tomto filme podarilo. Lakačky žiadne, atmosféra nijaká, celé to pôsobí hrozne lacným dojmom, no a príbeh ? Jednej sestre sa stalo niečo zlé, umrela a bude robiť bububú. To by mi popravde vôbec nevadilo, keby sa tam ale niečo dialo. Jediné čo sa oplatí troška vidieť je posledných 10 minút, nieže by to bolo nejaká sláva ale oproti zvyšku filmu sa to dalo. Ja som sa celkom tešil, ale teda rozhodne ruky preč a ušetrite si čas v živote. Celé zle a ledva 1*. ()

SatyR.film

Po posledných kasových trhákoch z kín ako Mníška 2 alebo Pápežov exorcista, ktoré nestáli za veľa prichádzajú Španieli s nízkorozpočtovou Sestrou smrť. Atmosféra je veľmi hustá už od začiatku a nepoľaví až do konca. Tu je vidieť, že aj za málo peňazí sa dá spraviť veľa muziky, presvedčivé hororové béčko. Náročnejším možno ten film nesadne, ale za mňa silných 70%. ()

dannyyy

Zvuky, hlasy, padající židle a procházky po klášteře... hororově jsem zklamaný, kor u tohoto režiséra nebo jsem jen možná alergický na horory s jeptiškami. Vše podstatné se uděje v rychlém sledu až na konci filmu. Musím uznat, že jedna ze sester dostala opravdu hezkou šlehu do obličeje, to byla hezká smrt :) ()

BOURQUE

Horor s „mysterióznymi“ prvkami, ktorý sa bezpečne pohybuje v danom sub-žánru. Z hľadiska scenáru nič prekvapujúci, ale vedenie príbehu a prirodzená (herecká) hra Aria Bedmar (jedná sa o jej skutočný prvý celovečerný film) na mňa zapôsobil viac, ako nedávny (a nie príliš vydarený) Sestra II. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

helraiser

Tak tohle já tedy můžu. Dočkali jsme se po nějaké době pořádného hororu s jeptiškami. Skvělá atmosféra se slušným příběhem a krvavým finále. Prostředí starého kláštera tomu dalo tu správnou atmosféru a putování po klášterních chodbách stálo opravdu za to. V podstatě si není na co stěžovat a fanoušek hororu musí být v tomto případě spokojen. Za sebe říkám víc takových. ()

Ondr@932

Předchozí související horor Veronika si už moc nepamatuji, ale za mě je toto docela povedená atmosférická duchařina z kláštera... Nízkorozpočtová hororová jednohubka, která mě bavila dokonce i o trochu více než Sestra II. 7/10 ()

Daiker

Tvrdé zklamání.... To Nun II je oproti španělské verzi prvotřídní horor.... Veronica se mi líbila a španělská verze jeptišky měla velké očekávání. Stačí říct jen jedno slovo... NUDA. U španělských hororů jsem zvyklý na kvalitu příběhu, strašidelné scény a hororovou atmosféru. Tady není nic.... Je to škoda, ale zas na druhou stranu jsem si při sledování této kokotiny vybral pěknou komodu na internetu... ()

DAPDO

Začínám být alergickej na podobný typy hororů z klášterů. Většinou je to z 90% pořád to samý dokola, jen s jiným výběrem herců. Tohle dílko se ani hororem nazvat nedá, tomu režisérovi by měli zakázat točit něco podobnýho, bylo to hrozný. Nulová atmosféra, asi jsem se měl leknout 5x převrácené židle, do toho nesympatický obsazení. Jedinej klad je ten, že je to tak krátký a já to tak dokoukal. ()

FeriusParfax

Ráda bych předem omluvila své vysoké hodnocení. Snímek jsem viděla zhulená jak paprika, takže jsem byla podělaná až za ušima. Jako fakt jsem se u žádnýho hororu takhle nebála. Působil na mě dost svěžím a neotřelým dojmem. Zaujala mě zajímavá hudba, hlasy ze zpovědnice, pohřeb děvčete a celé zpracování. Občas se bohužel stalo, že tvůrci nedotáhli strašidelnou atmošku až do konce (20 vteřin koukání, hýbání kamerou, že v místnosti je někdo třetí a nakonec jen rupne omítka nebo návštěva sklepa, kde se nic nestane,…). I tak šlo ale z mého pohledu o brutální nálož a divím se, že mi strachy nezbělely vlasy. Zkrátka prequel, jak má být. V rámci zachování strašidelného zážitku si to znovu, tentokrát v normálním stavu, raději pouštět nebudu. ()

RAFT

Jako čekal sem víc . I když , víme že, Netflix nějaké špatné filmy má . Film byl bez nápadu, děje, strachu. 50% ()

ANTYCHRYST

Pro Jeptišky mám slabost - ale! Tady je všechno špatně..nezajímavá..nudná..prázdná kamera..prostředí úplně o hovne..herecké obsazení žalostné..hlavní jeptiška totálně nepresvedciva a zbytečná.. hudba stejně bídná jako celej film..ze začátku až moc tlačí ty pobozne sragory...čekal jsem jen na konec. 10% ta Španělská produkce je téměř nekoukatelna.. ()