John a Jane Smithovci (Brad Pitt, Angelina Jolie) navštívia manželskú poradňu, nedokážu sa zhodnúť ani na tom, ako dlho sa poznajú... Bogota, Kolumbia. Pred piatimi alebo šiestimi rokmi. Pri policajnej razii predstierajú John a Jane sa poznajú, potom sa spolu opijú a skončia v posteli. Stretávajú sa aj po návrate do USA. John sa zverí priateľovi Eddiemu (Vince Vaughn), že si Jane vezme za manželku. O tom istom hovorí Jane svojej priateľke Jasmine (Kerry Washingtonová). O päť alebo šesť rokov neskôr. Manželia Smithovci vedú pokojný domácky život, ale ich vzťah už vychladol. John má vlastnú stavebnú firmu, Jane je riaditeľkou personálnej agentúry. Ich firmy sú v skutočnosti len krycie, obaja predstierajú, ako ich rodinný život baví. V skutočnosti každá z nich aj naďalej vykonáva povolanie nájomného zabijaka. John dostane od organizácie, pre ktorú pracuje, dôležitú zákazku. Má zlikvidovať istého Benjamina Danza (Adam Brody). Rovnakú úlohu dostane aj Jane. Obaja sa – nevediac o sebe – stretnú vo vzájomnej prestrelke, Danz unikne. Šéfovia sa na nich hnevajú a majú preto, aby do 48 hodín zlikvidovali toho, kto skazil akciu, inak hrozí likvidácia im. Pomocou rôznych indícií šokovaní John a Jane zistia, s kým má každý z nich tú česť. Spočiatku doma predstierajú, že sa nič nedeje, neskôr sa začnú ohrozovať. John nájde azyl u Eddieho, Jane zase u Jasmine. Na druhý deň proti sebe vytiahnu všetky svoje znalosti, až sa zdá, že Jane zvíťazila, keď odpálila výťah, v ktorom sa John ukrýval. John ju však prekvapí v reštaurácii, kam spolu radi chodievali. Sú odhodlaní zabiť jeden druhého. Navzájom sa pokúšajú ustavične zabiť, ich naháňačka sa končí v dome, ktorý pri vzájomnom boji totálne likvidujú. Ráno sa prebudia v zničenom dome, kde ich napadne komando, vedené podplateným Eddiem. Konečne odhalia, prečo majú vlastne zomrieť – ich šéfovia zistili, že sú manželia, čo vraj v ich brandži neveští nič dobré. Johnovi a Jane sa podarí uniknúť, ale nie nadlho... (TV JOJ)

Hellblazer

Svižne natočená akčná oddychovka, ktorej nechýba humor a atraktívny ústredný pár ale je to celé trochu zdĺhavé, týka sa to predovšetkým začiatoku. Viac priestoru mohol imho dostať Vince Vaughn. ()

Zazie

Z celého filmu mě nejvíc zaujala písnička, na kterou Brad a Angelina tančili při svém seznámení v Kolumbii (na ten jejich tanec se vůbec dobře koukalo). Docela se mi líbil i popis jejich stereotypního manželství. Pak ale přišly ty nešťastné variace na Válku Roseových a konec mě už vůbec nebavil. ()

heyda

Je to hodně slabé, ale ještě na 3 hvězdičky. Já osobně nemám moc rád Angelinu Jolie, zatím jsem jí neviděl pořádně zahrát nějakou zajímavou roli a bohužel pro mě nemá ani dostatečné charisma. Narozdíl do Pitta. Ten charisma má a umí i zahrát. Ale to je vedlejší. Samotný film je zpracován takovým prapodivným způsobem. Snaží se to být vtipné i akční, ale ani jedno to moc není. Takže já spokojený nejsem. 2 a půl hvězdičky. ()

Dr.film

Lesk dvou hereckých hvězd zdatně maskuje častou belhavost scénáře. Pohled na duo Pitt & Jolie připomíná ochutnávku dobře namíchaného koktejlu, ale i to, může začít po určité době nudit. Hlavní problém tkví v tom, že autoři úplně zapomněli na pořádného protivníka. Dobře napsaná záporná postava by dokázala zbortit klasické konstrukční složky příběhu, které tento film činí zbytečně méně zajímavým. Mám na mysli zejména čitelnější stmelení rozhádaných manželů a oživení finále, které sotva lapá po dechu. ()

sharky

jeden z nejubožejších scénářů, jaký z aposledních 10 let v hollywoodu vznikl, zachraňuje šarmantní charizmatické duo jolie-pitt a solidní režie akčních scén. ovšem s takhle pitomým a klišovitým obsahem 3* prostě dát nemůžu. 50% ()

Flego

Priemer, priemer, priemer ! Bol som sklamaný, možno jedna - dve scény stáli za to. Nebyť Pitta a Jolie tento film nikdy nespozná čaro kina a pôjde rovno na DVD. ()

anais

Tak tenhle film mě ohromně zklamal. Jediné co stojí za kladnou zmínku je fakt, že Brad Pitt i Angelina Jolie se k sobě na plátně opravdu hodí. Bohužel, to je to jediné, s čím film pracuje. Jsou tu špatné dialogy – žádné ostré výměny názoru. Manželé Smithovi se ve svém životě nudí, takže jejich konverzace sestává ze samých „hm“, což mi nepřišlo moc zajímavé. Další vada je v samotném vyprávění, které nám dost zdlouhavě předvádí to, co už dávno víme – manželé o svém agentském povolání nevědí. Než na to přijdou, uběhne pěkných pár minut. A ve chvíli kdy k tomu dojde, začne se na plátně odvíjet nelogická podivnost, v níž se jeden druhého očividně snaží zabít, ale ve skutečnosti ne, jelikož se i přes tu společně pěti (šesti) letou nudu milují.Takž když jim dojde i toto, musí se prostříletani nevím kam. Jelikož na ně jejich zaměstnavatelé najmou jakési komando, které se Smithových musí zbavit. To se jim samo sebou podaří, jenže, tím film končí. Nevím jestli to měla být vrátka otevřená do dalšího dílu, ale tím, že postříleli pár maníků se přece jejich problém vůbec nevyřešil (tedy, krom znovunalezené lásky, že?). Celé se to tváří „cool“, je to o ničem, a hlavně, neuvěřitelná nuda. ()

HellFire

Angelina Jolie se zase predvedla ve velice spatnem svetle. Pobavilo me, jak se tvurci v bonusovem materialu snazili presvedcovat, jak natocili pefektni akcni sceny, pritom dle meho nazoru tyto "akcni sceny" staly za starou belu. ()

Roman.Ticka

Slabý odvar manželů Roseových tahle dvojice. Ksichtění Andželiny mě neba a tím, že Bradovi rozbila manželství, si u mě taky nešplhla. Jinak akci nemůžu zapřít, tady to docela šlapalo. ()

honajz

Čím víckrát ten film vidím, tím víc se mi líbí. Tam není jediná zbytečná scéna, vše je podřízené celku a pěkně to šlape. Jen těch fórků mohlo být víc a Angelina mi tu není až tak sympatická /ne že by mi někde sympatická byla/, ale to už jsou moje osobní pocity. ()

eraserhead666

Vzhledem k tomu, co z toho filmu vzešlo (manželství Brada a Angeliny), mi přijde až paradoxní, že jsem těm dvěma věřil spíše to, že se chtějí navzájem sejmout než to, že se milují. Rozjezd dobrý a zábavný, konec už dost zavání kýčem (závěrečná přestřelka - ano, přesně ten Chozeho potěšující wooovský přestřelkový taneček - je občas skoro utrpení sledovat). Brad si to viditelně užíval, Angelina je místy trochu prkenná, uvolňuje se jen ve scénách, kde hraje mrchu. Dost mě mrzí málo prostoru pro Vince Vaughna... 3.5* ()

anderson odpad!

Zdejší vysoké hodnocení je pro mě třetí největší záhadou vesmíru, hned po tom, jestli existuje Bůh a proč sakra všechny pomerančové džusy chutnají jak chcanky, i když se na nich píše "100% šťáva". Tvrdí omnoho-omnoho nižšie užívateľ Aiax. A ja s ním hlboko súhlasím a dodávam, že narozdiel od neho, mňa od hodnotenia ODPAD! nič neodradilo. (13.2.2006) ()

Pítrs85

Takže toto je ten film, který zplodil Brangelinu... Hmm, zajímavé :) Ale jo, je to taková ta blbůstka, co vás zabaví, když nemáte zrovna nic lepšího na práci, ale hledat v tom nějakou hloubku, pfff, bitch please :) Mezi ústřední dvojici to (ne)očekávaně jiskří, jejich domácí hádka je možná nejlepší scéna z celýho filmu. A přestože miluju Anželínu, hlavní hvězdou je tu rozhodně Brad, ten chlap zahraje asi fakt všechno... Kdyby to ještě o fous víc odsejpalo, zvedl bych to na nadprůměrné 4*, ale i tak jde o slušnej snímek ve svým žánru. ()

Xeelee

Mr. & Mrs. Smith je místy hodně zábavnej film, ale dobrej nápad zazdila spousta nesmyslnejch WTF momentů, předvídatelnej děj, děravej scénář a hromada klišé. Něčemu se ale zasměje asi jen průměrnej konzument popcornu s Colou. Škoda. Ani naše milá dvojice nedostala moc prostoru na herectví. Mám rád Pitta, kterej tu působí jako děsnej a lehce trhlej sympaťák, ale Angelina předvedla naprosto nemastnej neslanej výkon. Abych pravdu řekl, tak už si z filmu den po shlédnutí skoro nic nevybavuju. ()

SOLOM.

Průměrná podívaná, která jistě nejvíce potěšila především fanoušky obou hollywoodských hvězd. Inu proč taky ne. Angelina Jolie i Brad Pitt dodnes patří mezi nejuznávanější „stars“ a rozhodně nebylo špatné se dívat, jak si dávali ve filmu pěkně na prdel. Zvláště když se z jejich postav vyklubou nejlepší nájemní vrahové. Příběh jako takový zrovna moc okouzlující nebyl, stejně jako jejich herecké výkony – už jsem je viděl zahrát lépe, ale taková drsnější variace na Válku Roseových jako odreagování rozhodně neuškodí. Akční scény totiž nebyly vůbec marné… ()

Ilicka

Jiskří to! Brad Pitt a Angelina Jolie si své role s gustem vychutnali, a dodali filmu šťávu. (A bulvárním plátkům pikantní články.) ()

Sofia

Prvních 20 minut jsem se tetelila blahem, ale pak už to bohužel nestálo za nic. Brad a Jolie jsou sice sexy, ale to je tak asi všechno. ()

ARI50

Řezba dvou zamilovaných, mají to tak i v reálu? asi ne. Ale tady se jím to dobře povedlo mlátí sebou hlava nehlava a mi se všichni dobře bavíme v akční komedii. ()

Necrotongue

Za tu dlouhou dobu se můj názor na film nezměnil. I na druhý pokus zůstávám u dvou hvězdiček, protože mě několik momentů dokázalo pobavit, ve dvouhodinové stopáži to ovšem bylo jako kapka v moři. Galadriel to ve svém komentáři pěkně vystihla, i já jsem měl pocit, že už jsem všechno někde viděl (ten pocit jsem měl i u první návštěvy v této domácnosti) a celá záležitost se drží v šabloně typické romantické komedie, na kterou někdo nabalil akční scény, aby to tak nebilo do očí. Navíc v jedné z hlavních rolí vystupuje Angelina Jolie... Mohl bych napsat, že ji mám rád jako osinu v zadku, ale chci zachovat dekórum, takže zůstanu raději u toho, že mi není zrovna sympatická. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (viac)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (viac)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (viac)

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (viac)