Charlie a Nick řeší to samé co většina puberťáků. Jsou každý z jiného těsta, ale i tak se spřátelí a brzo zjistí, že k sobě možná cítí něco víc. (Netflix)

YumiOkami

ne, nemůžeme mít aspoň jednu pozitivní komentářovou sekci na čsfd tečka cé zet. vždycky se tady najde někdo, kdo se ohání větou “MáM GaY KaMarÁDy ALe VaDí Mi KdyŽ To VŠeM cPoU”… vadí vám lgbt komunita? NEDÍVEJTE SE NA TO. nemusíte pod tenhle feel-good, krásný, roztomilý seriál psát ZBYTEČNÝ komentáře o tom, jak vám to vadí. prostě to ignorujte, nezkoušejte se dívat na něco, jen kvůli tomu, že je to “trendy” nebo na hlavní stránce netflixu. řekněte si “je tento seriál o gayích? ano. vadí mi gayové? ano. pustím si to tedy? NE.” a nepište sem sračky, který si stejně nikdo nepřečte a pokud si ty vaše hovna někdo přečte, tak si o vás bude myslet, že jste úplně vymaštěný. díky!!!!! :) ()

biglion

Nejsem velkým fanouškem Netflixu a až na pár výjimek ani jejich originální produkce. Srdcerváči ovšem tuto výjimku naprosto rozdrtili. Dostal jsem se k nim vlastně úplnou náhodou díky podcastu na novinky.cz a nedával jim moc velkou šanci. Po pár minutách prvního dílu bylo ale všechno úplně jinak a najednou končil poslední díl. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych nějaký seriál zhlédl úplně celý v kuse za jedno odpoledne. Naprosto mě to pohltilo, naprosto mě to dostalo. Přitom příběh je naprosto jednoduchý, ale herecké výkony jsou tak reálné a vynikající, že s hlavními postavami nelze jinak než soucítit. Samotná postava Charlieho je něco dokonale ryzího, snad až pohádkového. Pro někoho poznamenaného sérií Eufórie tohle jako pohádka skutečně vypadat může. Srdcerváči vám srdce opravdu rozervou, ale nikdy vás nenechají na pochybách, že to brzo bude dobrý a vlastně ještě lepší. Hluboce smekám před všemi, kdo se na tomto seriálu podíleli a velice se těším na další série, které už byli ohlášeny. Dobrých věcí není nikdy dost. "Ahoj." "Ahoj." :3 ()

Narya89

Tenhle seriál jsem zhltla během pár dní a mám z něj upřímnou radost. Ani nepamatuju, kdy mě něco takhle oslovilo a chytlo za srdce. Celé je to takové prosluněné příjemné pohlazení po duši, doplněné vtipnými animacemi, mojí srdcovkou - britskou angličtinou, a skvělými hereckými výkony. Především Kit Connor (Nick) v sobě spojuje úžasně zahrané emoce a zranitelnost, kterou umí a má odvahu dát najevo málokterý kluk, tím spíš zahrát - jsem si jistá, že tenhle herec má před sebou velkou budoucnost. Kdybych někoho jako Nicka potkala na střední, měla bych taky definitivně obří crush. Charlie mi původně nebyl moc sympatický, ale jako charakter si mě postupně získal a oběma jsem jim moc fandila. Na to, jak jsou mladí, jsou jejich herecké výkony naprosto neuvěřitelné a po několikátém zhlédnutí obdivuji, jak procítěně a citlivě zahráli každou scénu k naprosté dokonalosti. Takhle pozitivně laděný seriál se super soundtrackem jsem už dlouho neviděla a už se nemůžu dočkat další řady. Prozatím si budu na zlepšení nálady pouštět nejlepší scény pořád dokola :) EDIT: Z českého dabingu jsem naprosto znechucená a úplně seriál kazí - kdo neumí anglicky, kvůli tomuhle silně doporučuju se naučit nebo aspoň přetrpět české titulky, protože dabing je fakt joke a ne povedený. ()

Anet21

⚪Pre všetky slniečka a trinásťročné dievčatá s instagramovým popiskom ,,bi" asi povinná jazda. Každému inému úplne stačí prvý diel, tak, ako mne a bude ukonaný až-až.⚪ Inak zase klasická agitka na dobrých citlivých gayov, ktorí tu ešte vyzerajú akoby mali max. pätnásť (v realite majú herci, našťastie, osemnásť rokov), v tretej minúte prvého dielu už padne homobozk a vidíme chlapca, ktorý má ,,crush" na iného spolužiaka bez toho, aby vôbec vedel, či je homosexuál. Tak si to len skúste predstaviť v opačnom garde, že by heterosexuál začal ,,robiť oči" na gaya, aký by to bol problém, že nerešpektuje jeho identitu a dopredu ho škatuľkuje. Dnes je ale asi úplne normálne predpokladať, že každý je homo alebo bi, orientácia je vlastne prežitok a konštrukt society a hlavne to treba prezentovať malým a mladým. Posledný zhasnite.⚪ ()

andalin

Heartstopper je LGBTQ+ seriál, který není depresivní, toxický, nechlastá se tam, nefetuje... Je to milé, barevné, pozitivní a pro někoho možná příliš růžové, ale já jsem to zhltla. Určitě se musím vrhnout na komiksovou předlohu. ()

Azurose

Oh ano! Konečně všestranný seriál, který je sice vyšperkovaný milými animacemi a filtry, ale totálně odpustil od explicitních scén a drog. Je to hrozně milý a opravdu výborně obsazený seroš, který jsem zhlédnul za jeden večer. Třešničkou na dortu je Olivia Colman, to byl pro mě šok, když se poprvé objevila. Rozhodně doporučuju, protože je tento seriál opravdu pro každého a ukazuje to, čím si vyvolení teenageři musí procházet. P.S. Pevně doufám, že bude druhá řada! ()

Vajonek

Hodnocení po 1. sérii - Tak jsem tak jednou narazila při brouzdání Netflixem na seriál, který mě trochu odrazoval svým názvem (opravdu se mi chce dívat na nějakou "ždímačku" citů?). Ale řekla jsem si, že jeden nebo dva díly zkusím a uvidíme. A ono to bylo tak strašně příjemné, že jsem to nakonec dala celé na jeden zátah! Ti dva kluci byli každý zvlášť i dohromady tak roztomilí, celý ten příběh plynul přirozeně, až na úplné výjimky (jako třeba tu scénu se stopnutím ragbyového zápasu v závěru) velmi nenuceně, s doprovodnou hudbou, která mi způsobila nejeden moment příjemného samovolného pohupování a vrtění se do rytmu. Ve výsledku byli Srdcerváči vlastně ve spoustě míst "srdcervoucí", ale v žádném případě ne nějakým vyděračským způsobem. A taky je třeba dodat, že ač tahle série poukazuje mimo jiné na množství útrap lidí, kteří jsou v něčem "jiní", zároveň milým nenuceným způsobem zobrazuje, jak to může být hezké, když jejich okolí (kamarád, rodič) tu jinakost přijímá "jako kdyby se nechumelilo". Bylo by fajn, kdybychom se do takové zatím trošku sci-fi fáze jednou dostali i v reálu... 90 % a v aktuálním mírném "srdcerozervání" se docela těším na další řadu (doufám, že si po jejím zhlédnutí nebudu říkat, že by bývalo bylo lepší skončit jedničkou, která rozhodně obstojí se závěrem, jaký měla, i sama o sobě). - Hodnocení 2. série - Na dvojku jsem se v mezidobí začala těšit moc. A musím říct, že mě nezklamala. Sice už nejsem tak očarovaná jako u jedničky, přece jen to oťukávání Nicka a Charlieho se mi tak nějak líbilo víc, mělo to trochu větší jiskru, kouzlo. A také mi ve dvojce některé věci připadaly už trošku překombinované, hůře uvěřitelné, naivní. Jde např. o zpracování coming outu, který se tu řeší minimálně polovinu času - pořád jsem si říkala, že vzhledem k tomu, jak se ti dva k sobě chovají, stejně všichni v okolí musí vědět, jak to mezi sebou mají a že tím pádem není nutné se v tom pořád tak babrat. I když rozumím, že vyslovit, jak se věci mají, přede všemi, je něco jiného a asi (pro daného člověka) hodně důležitého. Coming out je sice jistě věc nesnadná, ale vzhledem k okolnostem, kdy Nick Charlieho stále ubezpečuje, jak mu nechce ubližovat a Charlieho historii, kdy ho jeho první "přítel" zapírá a on z toho je zraněný doposud, mi dále také připadalo, že si Nick trošku (moc dlouho) protiřečí, resp. "káže vodu a pije víno". A Charlie ho zase až moc adoruje, ať (ne)udělá cokoli. A pak jsem si také nějak více než při sledování jedničky všímala toho, kolik postav včetně všech učitelů ze školy, s nimiž přijdeme do kontaktu, patří pod nějakou sexuální menšinu a připadalo mi to už chvílemi možná trošku moc na sílu... Ale i přes uvedené drobné "nedostatky" (moc silné slovo) mě Srdcerváči stále v komplexu moc bavili. Jde z nich velice příjemná atmosféra a velkou zásluhu na tom mají výborné uvěřitelné herecké výkony - ne jen ústředního páru, i když ti dva jsou opravdu výjimeční, mají skutečně úžasnou chemii a i když se pořád naculují jako "měsíček na hnoji" a u lecjakého jiného zamilovaného hereckého páru bych řekla, že už je to přehnaně zalité sluncem, umělé, Nickovi a Charliemu (Kitovi a Joeovi) to žeru, nasmívám se s nimi a trošku jim to jejich (první) poblouznění i závidím:) 80 %. A zase se těším, jak milo mi bude s třetí řadou, jak se budu s postavami dojímat, usmívat, fandit jim (i když přiznávám, že se tentokrát i trochu bojím, aby se to už moc nerozplizlo a kouzlo téhle podařené milé záležitosti se třeba nevytratilo úplně). () (menej) (viac)

Michalechal

V tomhle případě si nejsem jistej, jak moc objektivně jsem hodnotil, kvůli emocionální "bombě", co jsem dostal od těch 8 dílů 😁 A to z několika důvodů. Tak například herci, až na výjimky, byli tragický. Nick byl teda fajn! A pořádná herečka, Olivia Colman, ač ji mám rád, tam jako Nickova máma moc prostoru neměla. Charlie, a ponechme jeho vzhled, by byl do vztahu asi jen pro dost otrlý a flegmatický jedince. Konverzace? Ani nevím, jak jsem je přežil. Ale zkrátka jsem se od těch dílů nemoh odlepit. Nejdřív 6 najednou a pak 2 po dvoudenní pauze. Emoce mi lítaly nahoru dolu a vlastně vůbec nevím proč, po tom, co jsem si ty "kvality" seriálu shrnul 😁 ()

Klara

Jedna velká, vzrušující, nádherná jízda na emocionální horské dráze - to jsou Srdcerváči. Tak jednoduše se to mohlo pokazit, ale nestalo se to. Celých osm dílů jsem měla husí kůži a něco tak dobře zahraného, herecky obsazeného, citlivého a kouzelného jsem už dlouho neviděla. Jestli vůbec. Jsem strašně ráda, že něco takového vzniklo - jsem si jistá, že ten seriál pomůže strašně moc mladým lidem. Děkuju za to! ()

poet

Vcelku príjemný seriál zo školského prostredia, ktorý nenaštve ale ani nič nove neprináša. Má to ozaj dobrý začiatok ktorý je pomerne emotívny aj je trochu na škodu že sa ústredná dvojica dá "dokopy" pomerne rýchlo. Škoda že jednotlivé epizódy majú pomerne zostupnú tendenciu  a proste vás  tieto teenage boliestky prestanú baviť. Napriek tomu že Charlie aj Nick sú skvelí herci ktorí si vás získajú ten scenár dosť kríva.  Seversky seriál Mladá modrá krv mal podstatne vyspelejší príbeh... ()

jasanka

Prvních pár dílů bylo spíše rozjíždějících, pak to mělo stoupající kvalitu a nutně potřebuju další díly. Knihy jsem četla všechny a seriál je úplně stejně ťutínkový (hlavně druhá polovina). Pohodové, feel-good, slaďoučké, miloučké, odpočinkové. ()

Danqo

tl;dr: napriek stereotypným postavám i prostrediu sa mi to páčilo, lebo na rozdiel od iných teen seriálov som sa s týmto vedel stotožniť. // Videl som Sex Education, Genera+ion, We are who we are a ďalšie teen seriály s queer tematikou, a toto mal byť len ďalší z nich. Taký feel good seriál. Ale pri Heartstopperovi som reval po takmer každom diele, pretože to vyzeralo ako defilé môjho života a vedel som sa stotožniť s každou z postáv. Môj bývalý boyfriend, ktorý sa bál pridať si ma i na instagrame, ten seriál vraj pozrel za noc. Mne to trvalo dva týždne, lebo som to rýchlejšie nedokázal spracovávať – a to som ten boyfriend so sebavedomím. Očividne voči emotional damage spôsobenej utajovaním vzťahu nie je odolný ani taký pašák ako som ja. Homofóbia je zločin, ale ešte väčší je tajiť lásku. To nepochopíte, kým to nezažijete. ()

fixaman

Všechny čtyři díly komixové předlohy jsem zhltnul za večer. A musím říct, že ze seriálové podoby nemůžu být víc nadšený. Charlie a Nick jsou prostě pár, kterému nejde nefandit. A stejně tak Tara s Darcy no a samozřejmě i Tao s Elle. Dlouho jsem neviděl seriál, ve kterém by mi byla tak neskutečně sympatická každá postava. No a hlavně jsem ještě nepoznal sérii, která by tak věrně ukázala, jaké to je být teenager a vyrovnávat se svou odlišnou sexualitou. Už teď se těším na další řadu a nemůžu jinak než dát plný počet. Srdcerváči se jednoznačně zařadili do mé seriálové top 10 <3 ()

kondor77

Jako amatérský homofob, konzervativec trumpovského střihu a masochista, jsem k seriálu přistupoval hodně obezřetně, ale už Sun-c' napsal něco ve smyslu "poznej svého nepřítele". Myslel jsem, že po prvním dílu se seriálem seknu a následně pošlu celou sérii do odpadu, ale kupodivu si mě svou pohodovou atmosférou získal. Netlačí totiž na pilu ani emočně a ani přehnaným zdůrazňováním queer tématiky (zdravím všechny, co seriál považují za málo angažovaný a příliš líbivý). Až zase někdy vystřízlivím, dám si druhou sérii. ()

255085349

Nějak vůbec nerozumím tomu srovnávání s Euforií, vždyť nemůže být nic odlišnějšího než tyto dva seriály?! Popravdě, moc nechápu ten hype. Bylo tu už takové množství seriálů a filmů na LGBTQ tématiku, v čem jsou Srdcerváči odlišní, to jsem fakt nepostřehla. Za mě až příliš sluníčkové, sentimentální a sterilní. Vůbec tu třeba není zmíněno nějaké fyzično, sex atd., všichni se jen cudně drží za ruce, nebo líbají, což jim vzhledem k jejich věku úplně nevěříte. A například transgender postava Elle vůbec není vysvětlena. Víme jen, že byla šikanována na předchozí škole, a to je vše. Dokreslovat kolem dvou líbajících se kluků srdíčka, kytičky a blesky je hodně infantilní. Dvě hvězdičky jen za tradičně dokonalou Olivii Colman, která tu má bohužel screen time asi jen tři minuty. Myslím si, že se podobné feel good snímky s tématikou coming of age dají udělat i realističtěji a méně papundeklově. ()

VeeDee

Já vlastně ani nejsem cílovka pro teenage gay seriál (ehm, mám muže, děti a bude mi za rok 40 - fuj to je číslo), ale Srdcerváči mě nějak vzali za srdce. A tuším, že za to může hlavně Kit Connor (Nick), protože to zahrál opravdu uvěřitelně. Až tak, že jsem se do něj málem zamilovala. A k tomu ta krásná britská angličtina. Milý, až roztomilý seriál, ze života a ne tak plytký, jako bývá US produkce. Bodlo to jako oddechovka i pro unavenou mámu. :-) ()

odbornicka

Konecne nejaky serial with no drama v kazdej druhej casti okolo hlavnych postav.. a pekne buranie stereotypov, hrac rugby moze byt super citlivy, priatelsky.. ()

Athree

Upřímně jsem také dal na vysoká hodnocení. A kupodivu jsem nebyl zklamaný. Ano, je to seriál s LGBT+ tématikou, které mnoho lidí, pro mě z nepochopitelných důvodů, nemůže vystát. Ale je podaná velmi neobvykle. U Netflixu jsem zvyklý na "sex prodává", ale tohle bylo pojato jako ve stylu britského konzervatismu. Mile mě to překvapilo. A ty animace, prokládané napříč seriálem, byly pro mě prvně otravné, ale ke konci série mi už k seriálu neoddělitelně patřily. ()

Drat

Vůbec nechápu zdejší hodnocení. Strašně otravné a nesympatické postavy, v serialu se nic neděje a není žádná motivace koukat na další díl. Je to roztomile teplé a klasicky Netflixově “barevné” což nevím jestli je plus, nebo mínus. 45% ()