Mára ide do neba

• Česko Mára jde do nebe (viac)

Marek Holeček patrí medzi najvýznamnejších českých aj svetových horolezcov súčasnosti. Na tie najvyššie hory tesne pod nebom lezie bez kyslíka náročným alpským štýlom. Jeho extrémny prístup k horám aj k životu mu prináša úspechy, ale aj problémy. Snímka Mára ide do neba ukazuje cestu do oblakov a pozrie sa tiež hlboko do ľudskej duše. Dokáže Mára Holeček nahliadnuť aj tam? (Bontonfilm SK)

cenitel

75%??? WTFFF??? Samý vole, kurva atd. Viděl jsem v posl. době spousta dokumentů z hor i ze zahraničí a mají jen 50-60% a mnohem byly lepší, hlavně žádná sprostá slova, to byl film o buranech... Co do snímku tak ujde, ale říkám, viděl jsem mnohem xxx lepších dokumentů z prostředí hor, kde jsou víc hory, víc záběrů z lezení. ()

MikeCool

V poslední době se roztrhl pytel s dokumenty o skálo-šplhounech. Tenhle patří k těm lepším. Ale znovu bych si nejspíš nepustil. ()

Slarque

Horolezeckých dokumentů utěšeně přibývá a tenhle patří mezi ty povedenější. Portrét Marka Holečka na pozadí jeho pěti pokusů o prvolezení té samé himálajské stěny za vidění rozhodně stojí. ()

Arsenal83

Týmto samovražedným tendenciám nerozumiem, ale asi je fakt pre niekoho túžba po mrazivých výškach väčšia než pud sebazáchovy. Inak pohodový dokument o človeku, krásnej prírody tu je menej. ()

Marze

Tématem není jen lezení. Líbilo se mi, že osmitisícovku Gešerbrumu vylezl s českým parťákem, který byl poprvé v Himalájích. ()

Othello

Předevčírem jsem vypil dvě lahve vína, šest panáků pálenky, vykouřil krabičku cigaret a vysvětlil někomu konec Mulholland Drive. Bez kyslíku. ()

Silence

Slušná dramaturgie, na celkem malém prostoru se poměrně podařilo vystihnout náturu Máry Holečka i pro neznalé - to je třeba podotknout, je to film pro širší publikum, spíše než o (himálajském) alpinismu a lezení na skalách je to portrét jednoho člověka a jeho cesty za vysněným cílem. Film nenudí, zbytečně se neopakuje a neplýtvá "mluvícími hlavami". Jen prostě nestíhá či nechce jít úplně do hloubky. ()

KajusaK

Vynikající příběh, skvělý vtipálek Mára. Dokument je zpracovaný ne na 100 % skvěle, ale opravdu příjemně. V porovnání s filmem Adama O. nesrovnatelně lepší. ()

Cedr

Nějaká ta nelezecká vata by šla prostříhat, ale to by nebyl celovečerák a to by nebylo ono, že paní režisérko? Tak jako tak plno low-key skvělých myšlenek a postřehů. Záběrů z hor není mnoho, ale donést je do údolí je prostě problém, takže buďme rádi za to co máme. ()

Johnny.ARN

Dokument a hovoriace hlavy o Márovi a horolezectve. Extrééééémna nuda, utrpenie v snehu a mraze a zopár mŕtvoliek. Videl som už lepšie snímky na túto tématiku. 2 z 5 ()

Asmodin odpad!

Nezaujalo na tolik, abych se dodívala. Nehodnotím horolezectví, ale styl natáčení dokumentu. Dost mi vadily vložky z osobního života, na kterých nevidím nic zázračného, stejně tak na dacanství v partnerském vztahu nebo vulgaritách, hlouposti a arogantním chování. Někoho tento styl humoru může bavit, ale mě to nerozesmálo. ()

Inozuka

Mára Holeček z dokumentu o tom, jak jde do nebe, vychází mnohem rozumnější a "lidštější" než z rozhovorů, které jsem dosud viděl, četl nebo slyšel. Filmu se podařilo zachytit ho asi ve všech rovinách, v nichž může člověk existovat. Emotivní momenty střídají veselé i dramatické, dokument je velice živý a chytře vyprávěný se zaměřením na motivace a lidi, spíše než na hory jako takové. Jeho cílení je spíše na motivaci, cestou za vlastním cílem a uspokojením a na zkoumání koexistence s ostatními lidmi. Bavilo i přinutilo k přemýšlení nad existenciálnem ... ()

nula87

Mára je magor, ale bez toho by to určitě nešlo, aby byl jedním z top horolezců současnosti. Dokument je výborný, dobře mixuje tu horolezeckou i soukromou rovinu, protože právě z kombinace obou vyplývá spousta věcí, které Máru (ale asi i ostatní horolezce) ženou v životě vpřed a nahoru. 85% ()