Když ho postavíš, splní se ti to. Tato slova inspirují farmáře z Iowy Raye Kinsella (Kevin Costner), aby se vydal vstříc SNU, na který již dlouhá léta myslí. Povzbuzován svou ženou Annie (Amy Madigan), Ray začne měnit své kukuřičné pole v HŘIŠTĚ, na němž se SNY dokážou změnit ve skutečnost. Ve svém počínání se setkává se samotářským aktivistou Terencem Mannem (James Earl Jones), tajemným Grahamem (Burt Lancaster) a dokonce i legendárním Shoeless Joe Jacksonem (Ray Liotta). Hřiště snů je vřelý film, který dokázal nadchnout kritiky i diváky jako žádný jiný film své generace. Je oslavou všech, kdo se nebojí snít. (oficiálny text distribútora)

Kritik

Možná je to tím, že toho moc o baseballu nevím nebo protože to není tak populární sport jako v USA, ale Hřiště snů mě zkrátka neoslovilo... Film je o baseballu bez baseballu. Jde zde o touhu a sny. Když si to nepustíte o nic nepřijdete. ()

Felsenberg

Má to poetiku, má to nostalgii, má to kouzlo. Přesto mě to nevtáhlo jako kukuričné pole kolem hřiště. Asi je to tím, že nemám k baseballu, tj. k nejrychlejším šachům vztah. Stejně tak zde bylo na mě moc klišé a nic neříkajících amerických keců. Přesto je dobře, že film vznikl a má své kouzlo a poetiku. ()

Pimburger

Už chápu, proč se to považuje za jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Tak mi to přijde i tady na CSFD. Ne, že by to bylo úplně špatný, oceňuju relativně originální nápad, ale postupem času mě film začal nudit a víc než o splnění snů to bylo o nevyřešeném sporu otce se synem a to mi přišlo jako celkem nudná pointa. ()

Hidoshito

Takhle absurdní blbost už jsem dlouho neviděl. Nic proti duchovnu (kontaktu se záhrobím), tyhle věci mě obvykle baví, ale tady to nemělo vůbec žádnou hloubku. Ani mrazení, husí kůže, slzy z dojemného příběhu apod. Absolutně nic! Žádný heroický sportovní výkon, snaha dojít na vrchol nebo nějaké zajímavé střetnutí. Prostě nic.:( Jednu hvězdu dávám za setkání Costnera s Jonesem, jinak "banda chlápků (slavných jmen) pinkajících si baseball v kukuřičném poli" je pro mě jasný odpad. ()

Sejkorka

Není každý den posvícení. Rodinný / Drama / Fantasy / Sportovní ..... / Zbytečný. Nelogický. Pro lidi, kteří se nebojí naplnit své sny. Za to jedna * , nikoliv odpad. Je tolik lepších filmů s lepšími herci (Amy Madigan ?!). Kevin se rok před Tančícím s Vlky taky moc nepředvedl. Pozn, Ví někdo, kde se ve filmu objevili Ed Harris, Ben Affleck, Matt Damon ? ()

710.cz

Jak moc osloví přeslazené baseballové melodrama evropské milovníky ledního hokeje a socceru? Podle hodnocení ČSFD asi dost. Je to pro mě překvapením. Kevin Costner měl tenhle film dotočit, svitky originálu zavřít do bedny, uprostřed hřiště vykopat díru, tu zaorat a znovu vysázet kukuřici. ()

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

16.08.2021

Streamovací služba Peacock ve spolupráci s Universal Television plánuje uvést moderní televizní verzi klasického fantasy dramatu Hřiště snů. Příběh farmáře, který se pod vlivem zvláštních úkazů… (viac)