Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. (Netflix)

xxmurphyxx odpad!

Nepozerateľná, nudná, sto krát otrepaná kokotina s ochotníckymi výkonmi hercov, ktorých talent a charizma je niekde medzi nulou a mínus dvesto. Príbeh stojí za holý kokot, humor sa o to ani neobtrel, dialógy nájdem lepšie v hoc akej Tureckej telenovele, herci sú hnusní, nesympatickí kokoti a to platí aj pre tú upičovanú brčatú kundu, navyše všetci šušlú po tichu a kým ten vlasatý kokotko valí hubou, až má človek chuť mu jednu zajebať, jeho brylatému poskokovi lezú slová z huby jak z chlpatej deky. Nemá to žiadnu silnejšiu scénu, žiaden zaujímavý charakter, žiaden nápad, žiaden vtip, jednoducho NIČ a ja mám v piči ďalej míňať svoj drahocenný čas rozpisovaním sa  o tejto chujovine. Stačilo tých pár desiatok minút začiatku filmu, ktoré som zvládol ešte pretrpieť bez pretáčania. Netflix valí na plno. Milujem RATM, Black Sabbath atď., jednoducho rokovú, hard rockovú hudbu, ale len preto nezvriem obe oči a nezapchám si obe uši, aby som tejto amatérskej pičovine dal, čo i len jednu, či dve hviezdy. Tí, čo tomu strelili dokonca ešte viac by mali vážne pouvažovať o odbornej pomoci. ()

diahexik

Pro začátek bych film pochválil za jeho soundtrack, ten je docela fajn. Je škoda, že ho doplňuje ukvapený děj s postavami, které se chovají nelogicky a nepřirozeně. Celkově působí jako něco, co napsal puberťák, když seděl několik hodin se zácpou na záchodě a ze samé zoufalosti se pokusil vyprázdnit na papír, když už to nešlo klasickým způsobem. ()

Drozdo57

Celkom milé pozeranie o nádejných metalistoch, ktorí sa snažia žiť svoj sen. Ja som teda žiadnu agitku nevidel. Áno, bol dosť veľký focus na komerčný metal, ale to je pochopiteľné, lebo chcete, aby váš film ocenilo viac ľudí. Hodnotenie zvyšujem, lebo vo filme nehrá Jack Black. Ani Jack White. P.S. do rock-metalovej kapely čitajúcej gitaristu a bubeníka hľadáme basáka. Brno a okolie. Ak máš záujem, napíš správu. Diky ()

IZFNP

Film vyzerá, akoby tvorcovia nevedeli, aký žáner točia, a tak ho natočili čo najviac neutrálne. Vo výsledku sa tak divák nevyhne pocitu, že okrem peckovej hudby film nič neponúka. ()

Raskoslav

Vyjma občasné dobré hudby na pozadí není o co stát. Za mě bohužel jedna velká nuda. Ani jedna scénka mi neutkvěla v hlavě, ani jednou jsem se nezasmál. Z traileru mi bylo jasný, že to bude teenage odpočinková blbost, ale i tak jsem byl lehce zklamán, že to pro mne byla především nezajímavá a uspávající teenage blbost. ()

tsatsiki

Nabízí se srovnání se Školou Rocku.Ta byla vtipná, pořád se něco dělo a byla fakt o muzice a skvělých hereckých výkonech. V tomto filmu je hudby málo, herecké výkony jsou fajn, ale scénář je dost slabý.Rozhodně je to film na oddech a nenáročnou zábavu.Celý Film táhne Jaeden Martell, ale myslím, že by si zasloužil lepší filmy.40%. ()

Maraboy

Taková metalová teenage karikatura, plná stereotypů o mládeži a metalu. Tohle nemá s metalem moc společného. Jestli si chcete dát ulétlou metalovou komedii, doporučuji finský Heavy Trip. Tohle se moc nepovedlo. 30% ()

p.a.douch

No tak nejsem žádný puberťák a patrně jsem nebyl cílovou skupinou tohoto filmu. Nikoho z hlavních představitelů jsem neznal a původně jsem si myslel, že to zkrátka po pěti minutách vypnu. Ty dva týpci byli totiž doopravdy ujetý a docela mě vytáčeli. No nevypnul jsem to a dobře jsem udělal. Ke dvěma troubům se přidala podobně střelená slečna. V tu dobu jsem se začal docela bavit a zábava mně vydržela až do konce. Takže obsazení pohodový (i přes počáteční výhrady), hudba dobrá, film mě bavil (některé zdejší komentáře taky). Dal bych čtyři hvězdy, ale za Halforda, Hammetta, Iana a Morella hvězda navíc. Takže jo, klidně to zkoukněte, je to i pro ne metalisty a postarší osoby. ()

PanJelen

Jak už bylo několikrát zmíněno, je to slabší odvar Heavy Tripu. Tentokrát s puberťákama, kde kytarista je tak trochu kokot a další hrdinové o něco méně sympatičtí. Tato trnitá cesta stát se metalovými bohy, je protkaná dobrou hudbou, kde nechybí láska, satan a touha to všem pořádně natřít. Chybí tomu ale víc humoru a nezaškodilo by více úchyláren a extrémních momentů. ()

Tomas_PO

Netlixová americká 'tínedžerovka', ktorá stavila na osvedčený žáner - stredoškolské hľadanie samého seba prostredníctvom heavy-metalovej hudby, so štipkou lovestory. Popravde, nezaujalo, hoc sa vo filme objavia mená ako Kirk Hammett, Rob Halford, či Scott Ian z Anthraxu. A to ani scenáristicky, ani herecky a ani hudobne. Chýbala tam autenticita, až akokeby vzťah k hudbe, nehovoriac o heavy-metale. Holt, hercom som neuveril ani slovo. ()

Heywood

Komíídie? Kdo to tam viděl? Metaloví magoři jsou dnes hlavně v severských zemích Evropy s mírně zastydlou pubertou a někteří idioti zařadí i Led Zeppelin do metalu. Příběh středoškoláků na pozadí souboji kapel promítl úplně vše, co se dalo: Nejistotu, vášeň, první lásku, pitomce "sportovce" ( v ČR novodobí kolaři machrující v městech), černou ředitelku (bílé v USA už asi vymřely), lehounké disfunkční rodiny a nakonec to dospívání, které máme všichni nějaké (nebo jsme měli). To zapálení pro NĚCO je dar, to okounění požitkové společnosti je hnus. Rocková muzika bude mít miliony kritiky vytvořených šablon, aby ti se ukájeli v hodnocení něčeho, na co se sami nezmohou. Díky za každou partu "pošuků", co chce něco muzikou sdělit. Pokud i tohle sledoval film, pak si mých 70% zaslouží. ()

Dawe2

Tenhle film bohužel neví, kterým směrem se vydat a tak zůstává někde uprostřed. Půl vola, půl višně. Metal, romantika, rádoby vtip ... od každého něco a nic pořádně. Ale hudba je kvalitně nahraná (Netflix) a občas to celkem šlape takže 60% si za mě zaslouží. Třetí hvězda za hudbu a na konci za slušnou metalovou vizáž většiny z kapely. ()

bonovox

Pohodová oddychovka nielen o láske k metalu. Hudobné čísla sú tu výborné taktiež skvele zapracované cameo slávnych hudobníkov. Ak by to bolo ešte o niečo vtipnejšie bola by to pecka. ()

Ironhead

Ale jo, bylo to fajn... film rozhodně neurazí a po hudební stránce je to pecka. A to vcelku překvapivě hlavně finální původní píseň "Machinery of Torment", kterou dali dohromady Tom Morello a D. B. Weiss. Tuhle hudbu můžu a hlavní hrdinové taky poměrně sympatičtí nerdové, kteří s hudbou tak nějak během filmu trochu dospějí. 3 a 1/2 ;) Nevadila by mi tu rozhodně minisérie a ne jen film. ()

Peter.Coney

Dokázali nahrát opravdu kvalitní zvuk a i v digitální formě si člověk užije každý nástroj. Bohužel všechno ostatní se točí okolo průměru, ale dávám tři hvězdy za velkou snahu a i přes všechny nedostatky, chci víc podobných oddychovek. ()

Kushina

Když máte rádi metal a někdo vám natočí film o metalu a ještě tam někdo navíc vytvoří song, co není špatný metal... So why fucking not? I enjoyed. 60% ()

Grimaldi

Tenhle film to měl se mnou těžké od samého začátku. Jako někdo kdo metal občas zaslechne v rádiu, ale aktivněji jej nevyhledává, jsem byl určitě ochuzen o požitek z poslechu i radost z cameo roliček pravděpodobně slavných metalistů. I tak věřím , že pokud by film samotný byl fajn, hodnotím líp. Jenže on není. Klasická šablona o kamarádství a lásce je tu zachována a nevadí. Co mi naopak vadilo byl Adrian Greensmith. Tak nesympatického „herce“ hrajícího v mých očích nesympatickou postavu jsem při sledování hodně protrpěl. Až tak že jsem si film dával po částech, jinak to zvládnout nešlo. Něco mě při pohledu na něj prostě chtělo dát mu pěstí. Nepomohl tomu ani tuctový Martell. Jedinou záchranou filmu byla překvapivě Isis Hainsworth. Díky ní jsem to nakonec dokoukal. Pokud jde metal úplně mimo vaše zájmy, filmu se určitě vyhněte. ()

Easykill

Velice příjemná metalová oddechovka... Nikdy bych nevěřil, že tyto slova použiju v jedné větě. Každopádně je to solidní počin. Film si na nic nehraje a metal se bere s humorem. Samozřejmě, že jsou zde nějaká klasická klišé. No a? Film funguje perfektně. Dobře natočeno, zahráno, vtipy taky fungují a k tomu všemu nám hraje skvělá hudba. Pokud nemáš rád metal, tak proč čumíš na film, který ho má v názvu? Když to neposloucháš a nesleduješ (tím myslím kapely, jejich frontmany apod.) tak potom ani nehodnoť. Na konci jsem měl husinu jak dobře to zahráli. ()

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

Jason Momoa hrdinou Minecraftu

18.04.2022

Ano, čtete správně. Populární hra Minecraft se dočká svého vlastního filmového zpracování. Stát za ním bude studio Warner Bros., a snímek už má podle všeho v hledáčku i hlavní hvězdu. Měl by se jí… (viac)